Lotto Ekstraklasa: 31. kolejka
22 kwi 2019 15:30
90+6'

Piłki meczowe marnowane jedna po drugiej. Tym razem Borja Fernandez przestrzelił z kilkunastu metrów i nie pokonał leżącego już na łopatkach Lucasa Hrosso.

5
5
4
3
5
90+5'

Uderzenie Szymona Pawłowskiego w defensora Miedzi Legnicy po rajdzie z lewego skrzydła w pole karne. Poprawiał Giorgi Gabedawa, ale z czystej pozycji, po dośrodkowaniu Żarko Udovicicia, nie trafił do bramki.

1
8
2
1
11
90+3'

Dostali piłkarze czas od sędziego na przeprowadzenie decydującego ataku. Ruszyli gospodarze lewym skrzydłem, ale nie porozumieli się tam Rafał Augustyniak z Fabianem Piaseckim. Futbolówka oddana Zagłębiu Sosnowiec.

3
3
2
2
6
90'

Doliczone siedem minut.

5
6
15
4
4
88'
2
4
2
1
1
86'

Wymiana ciosów. Po uderzeniu z ostrego kąta interweniował Lucas Hrosso. Świetnie zachował się bramkarz Zagłębia Sosnowiec również po strzale Petteriego Forsella.

7
1
1
3
84'

Ostatnie minuty mają beniaminkowie na rozstrzygnięcie tego pojedynku. Największe zainteresowanie budzą autorzy dubletów Petteri Forsell oraz Vamara Sanogo.

10
3
4
4
3
82'

Zatańczyła piłka w polu karnym gospodarzy po wrzutce Mateusza Możdżenia z rzutu wolnego. Udało się ją wybić podopiecznym Dominika Nowaka.

7
4
5
2
3
77'

Po strzale Omara Santany rozpaczliwie interweniowali blisko linii bramkowej sosnowiczanie. Akcja napędzona przez Henrika Ojamęę mogła śmiało zakończyć się trzecim golem dla zespołu Dominika Nowaka. Bohaterem przyjezdnych został Mateusz Cichocki.

3
3
5
4
3
75'
74'
71'

Gol! Strzelił Vamara Sanogo.

Długo czekał na możliwość wykonania jedenastki Vamara Sanogo, ale nie dał się wybić z uderzenia. Francuz strzelił precyzyjnie w prawy narożnik bramki. Golkiper Miedzi Legnica wyczuł intencję napastnika, ale nie dosięgnął piłki.

Zagłębie Sosnowiec
35
21
7
15
19
69'

Jak na zawołanie rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec. Faul Kornela Osyry na Tomaszu Nawotce.

23
14
5
9
24
67'

Mają problemy zawodnicy Zagłębia Sosnowiec ze stworzeniem zagrożenia w polu karnym przeciwnika. Suną ich ataki, nie można powiedzieć, że nie próbują wyrównać, jednak brakuje konkretów, a czas ucieka.

3
1
2
62'
61'

Paweł Raczkowski anulował rzut karny. Piłka zdaniem sędziego odbiła się od pleców Martina Totha.

10
6
3
4
9
60'

Sędzia przygląda się powtórkom.

4
1
1
2
6
59'

Rzut karny dla Miedzi Legnica. Gwizdek sędziego po tym jak Martin Toth blokował dośrodkowanie Henrika Ojamyy.

8
5
2
4
8
55'

Poprawił się Sosłan Dżanajew, który tym razem zachował się bez zarzutu po uderzeniu Mateusza Możdżenia z rzutu wolnego. Sparował piłkę do boku golkiper Miedzi Legnica.

2
1
53'

Sosłan Dżanejew nie interweniował pewnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka spadła pod nogami Szymona Pawłowskiego, którego sytuacyjne uderzenie zostało zablokowane.

2
1
52'

Krąży piłka między przyjezdnymi, którzy starają się stworzyć sytuację podbramkową.

2
1
50'

Powrócił na boisko Vamara Sanogo. Dobra informacja dla sztabu Zagłębia Sosnowiec.

4
1
3
2
2
48'

Upadł na boisko Vamara Sanogo po starciu z Aleksandarem Miljkoviciem. Potrzebuje pomocy medycznej najskuteczniejszy zawodnik Zagłębia Sosnowiec.

2
2
1
46'

1
Czy Zagłębie Sosnowiec wyrówna po przerwie?
2
1
45+2'

Gol! Strzelił Petteri Forsell.

Fin zakończył pierwszą połowę tak jak ją rozpoczął. Petteri Forsell zachował się bardzo dobrze w polu karnym po podaniu Henrika Ojamyy, które jeszcze odbiło się od Martina Totha. Najlepszy strzelec Miedź Legnica obrócił się z piłką i pokonał Lukasa Hrosso płaskim uderzeniem.

Miedź Legnica
29
14
6
3
7
45'

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

3
2
5
5
3
42'

Kilka minut zostało zawodnikom na dorzucenie czegoś do wcześnie zdobytych bramek. Generalnie wyrównane ostatnie minuty, bez piłkarskich fajerwerków.

1
1
1
2
39'

Sosłan Dżanajew nie miał problemu z zatrzymaniem futbolówki po celnym strzale Giorgiego Gabedawy. Trochę za niską prędkość nadał piłce Gruzin po wrzutce z głębi pola.

3
1
1
36'

Tym razem złapał się za kark Martin Toth, ale nie będzie konieczna druga zmiana w Zagłębiu Sosnowiec spowodowana kontuzją. Defensor przyjezdnych pokazuje, że jest w porządku.

34'

Wymiana podań w centralnej części boiska. Nie czują się komfortowo w ataku pozycyjnym zawodnicy Zagłębia Sosnowiec.

1
1
31'
30'

Szykuje się wymuszona kontuzją zmiana w Zagłębiu Sosnowiec.

1
29'

Mnóstwo zamieszania robi Henrik Ojamaa, a że Petteri Forsell potrafi go uruchomić, robi się niebezpiecznie. Po indywidualnym rajdzie Estończyka uderzenie szczęśliwie zablokowane przez defensora Zagłębia Sosnowiec. Tylko korner dla Miedzi Legnica.

1
1
26'

Pewny chwyt golkipera Miedzi Legnica blisko linii. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła futbolówka została tylko delikatnie strącona w kierunku bramki.

1
1
14:36

1
1
24'

Po podaniu prostopadłym Petteriego Forsella wystartował dynamicznie Henrik Ojamaa. W ostatnim momencie sprzed rozpędzonego Estończyka wyekspediował piłkę bramkarz Zagłębia Sosnowiec.

1
2
22'

Kolejna kombinacja podopiecznych Dominika Nowaka blisko linii pola karnego przeciwnika. Już agresywniejsi są w odbiorze przyjezdni przez co nie powtarza się historia z 4. minuty.

2
1
1
21'

Faul na Mateuszu Możdżeniu w środkowej części boiska. Szybko wznowili grę piłkarze z Sosnowca.

1
1
18'

Niedokładna wymiana podań z udziałem Henrika Ojamyy. Po stracie Estończyka szybki atak Zagłębia Sosnowiec i przyjezdnym udało się wywalczyć korner.

1
1
2
15'

Wymiana ciosów na początku pojedynku. Bardzo zdezorientowani obrońcy obu klubów i piłkarze ofensywni korzystają. Przed momentem Petteri Forsell uderzył zza pola karnego ponad bramką Trójkolorowych.

2
2
3
13'

10. trafienie w rozgrywkach Vamary Sanogo.

3
2
1
1
11'

Gol! Strzelił Vamara Sanogo. Asystował mu Żarko Udovicić.

Po rzucie rożnym wyrównanie. Obrońcy Miedzi Legnica zawiadowali, coś sygnalizowali sędziemu, a Vamara Sanogo jako jedyny był zainteresowany piłką po wrzutce Żarko Udovicicia. Najskuteczniejszy napastnik Zagłębia Sosnowiec główkował prosto do bramki.

20
12
3
5
6
8'

Denerwuje się trener Zagłębia Sosnowiec i trudno się dziwić po takim otwarciu meczu.

2
2
1
1
5
6'

11. gol w sezonie Petteriego Forsella!

7
4
2
2
4
4'

Gol! Strzelił Petteri Forsell. Asystował mu Juan Camara.

Ekspresowo zdobyła prowadzenie Miedź Legnica, wcześnie dał o sobie znać Petteri Forsell. Banalnie rozegrali ten atak gospodarze, spokojnie wymienili podania, a na koniec Fin uderzył z kilkunastu metrów po ziemi do bramki. Futbolówka zanim zatrzepotała w sieci odbiła się od słupka.

18
11
6
4
10
2'

Miedź Legnica w niebieskich strojach, a jej przeciwnik na czarno. Pojedynkują się zawodnicy w centralnej części boiska.

3
1
2
Czy Miedź Legnica wygra mecz z Zagłębiem Sosnowiec?

14:36

Zagłębie Sosnowiec przegrało dwa poprzednie spotkania z Jagiellonią Białystok i z Wisłą Płock. Sytuacja klubu w tabeli Lotto Ekstraklasy jest krytyczna na sześć kolejek przed końcem sezonu. Do będących na bezpiecznym miejscu Nafciarzy traci sześć punktów.

14:36

Miedź Legnica rozpoczęła rywalizację w grupie spadkowej od remisu 1:1 z Arką Gdynia. Drużyna z Dolnego Śląska jest niepokonana od trzech kolejek, co pozwala jej pozostawać ponad lokatami zagrożonymi degradacją.

14:36

W Legnicy dojdzie do ostatniego w sezonie meczu beniaminków Lotto Ekstraklasy. Miedź dysponuje atutem własnego boiska, a na dodatek ma w tabeli osiem punktów więcej niż Zagłębie Sosnowiec.