Miedź Legnica
4' Joan Roman 10' Joan Roman 31' Omar Santana 36' Petteri Forsell 55' Joan Roman 69' Rafał Augustyniak 74' Bozo Musa 85' Kornel Osyra 90+4' Sosłan Dżanajew
Wisła Płock
28' Grzegorz Kuświk 57' Angel Garcia 57' Ariel Borysiuk 59' Igor Łasicki 71' Justinas Marazas 86' Oskar Zawada 90+6' Ariel Borysiuk
3:2

Koniec. Miedź, po nerwowej końcówce, pokonała Wisłę 3:2.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Ariel Borysiuk.

Już jesteśmy po doliczonym czasie, ale piłkarze jeszcze grają.

Żółtą kartkę za grę na czas otrzymał Sosłan Dżanajew.

Atak frontalny Wisły, Miedź w dużych opałach.

Strzał Ricardinho odbił bramkarz, podobnie jak poprawkę Zawady.

Znowu groźnie pod bramką Miedzi. Sędzia jednak przerwał grę dopatrując się faulu na bramkarzu. Wcześniej na spalonym był Zawada, sędzia tego nie dostrzegł.

Sędzia doliczył 5 minut.

Ricardinho do Furmana, który  z kilku metrów trafił w poprzeczkę!

Gol! Strzelił Oskar Zawada. Pewny strzał Zawady. Sosłan Dżanajew wyczuł intencje zawodnika Wisły, ale nie był w stanie odbić piłki. 3:2!

Czerwoną kartkę za faul otrzymał Kornel Osyra.

Rzut karny dla Wisły! Sędzia uznał, że faulował Osyra.

Trwają analizy VAR. Czy gościom należał się rzut karny?

Ricardinho udrzał głową, w bramce kapitalnie zachował się Sosłan Dżanajew. Starający się dobijać Zawada wpadł na słupek.

Wisła od kilku minut pod bramką Miedzi. Nafciarze jednak nie potrafią stworzyć zagrożenia.

Miedź Legnica. Schodzi: Joan Roman. Wchodzi: Henrik Ojamaa.

Strzał z rzutu wolnego Furmana, daleko od bramki Miedzi.

Furman dośrodkował z rzutu wolnego, wprost w ręce Dżanajewa.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bozo Musa.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Justinas Marazas.

Z woleja uderzył Rasak, piłka minęła bramkę Miedzi.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Rafał Augustyniak.

Miedź nie zamierza się cofać i czekać na ataki Wisły. Gospodarze szukają czwartej bramki.

Piłka trafiła pod nogi Borysiuka, a ten uderzył wprost w bramkarza Miedzi.

Mocno z rzutu wolnego uderzył Borysiuk, piłka poszybowała metr ponad bramką Miedzi.

Sędzia kartkując piłkarzy zapętlił się. Nerwowe relacje pomiędzu arbitrem, a piłkarzami.

Żółtą kartkę za komentowanie decyzji sędziego otrzymał Igor Łasicki.

Żółtą kartkę za ostry faul otrzymał Ariel Borysiuk.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Angel Garcia.

Z dystansu z woleja uderzył Borysiuk. Celnie, ale bramkarz pewnie złapał piłkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Joan Roman.

Furman dośrodkował z rzutu wolnego, Kuświk głową uderzył niecelnie.

Krzyczy po zawodnikach sędzia Jakubik. Czyżby to brak pewności siebie arbitra?

Sprzed pola karnego uderzał Ricardinho, wysoko ponad poprzeczką.

Od początku 2. połowy w ataku Wisła. Już kilka razy pod bramką Miedzi robiło się gorąco.

Wracamy do meczu.

Przerwa. Dobry mecz w Legnicy, Miedź prowadzi z Wisłą 3:1.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Miedzi, obrońca w ostatnim momencie wybił piłkę na kolejny korner.

Dośrodkował z prawej strony Niall McGinn, Kuświk głową uderzył niecelnie.

Augustyniak głową do bramki, który jednak był na minimalnym spalonym. Wciąż 3:1.

Gol! Strzelił Petteri Forsell. Asystował mu Paweł Zieliński. Świetnia akcja Miedzi. Wymiana podań, z pola karnego piłkę do Forsella wycofał Zieliński, a Fin uderzeniem zewnętrzną częścią stopy z ok. 12 metrów pokonał Żynela. 3:1!

Zagranie do Furmana, który jednak na wyraźnym spalonym.

Przerwa w grze. Problemy z nogą ma Rafał Augustyniak.

Z rzutu wolnego dogrywał Furman, do wybitej piłki doszedł Angel Garcia, uderzył jednak niecelnie.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Omar Santana.

Po stracie gola Miedź obudziła się i chce ponownie podwyższyć prowadzenie. Wisla jednak poczuła krew i dąży do wyrównania.

Gol! Strzelił Grzegorz Kuświk. Tragiczna postawa defensywy Miedzi. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pikk tak interweniował, że wyłożył piłkę Kuświkowi. Napastnik z kilku metrów uderzył nie do obrony. 2:1!

Wisła w końcu na dłużej na połowie Miedzi. Składna akcja płocczan, dośrodkowanie do Kuświka, który jednak nie trafił z bliska w pilkę. Do bramki miał dwa metry.

Furman dogrywał z rzutu wolnego, piłka została zgrana do Kuświka, ale ten nie doszedł do futbolówki.

Kapitalnie przewrotką uderzył Camara. Pilka odbiła się od poprzeczki, a następnie wróciła na boisko.

Rosjanie to twardzi ludzie. Dżanajew już pozbierał się i mamy nadzieję, że już wszystko będzie w porządku. Chociaż doświadczenie mówi coś innego.

Dźwigała uderzał z połowy boiska. Sosłan Dżanajew wracał do bramki i... tyłem głowy uderzył w słupek. Ogłuszony jest Rosjanin.

Wisła Płock wciąż nie dojechała jeszcze do Legnicy. Jest 2:0, a przy takiej postawie gości to prawdopodobnie nie koniec.

Żynel zgubił się w polu karnym, podobnie jak obrona Wisły. Do pustej bramki uderzał Camara, ale przestrzelił.

A jednak nie. To aparatura umieszczona na ręce odmówiła posłuszeństwa.

Sędzia podbiegł do linii bocznej zmierzyć ciśnienie.

Jeszcze trwały konsultacje z wozem VAR. Arbiter razem z... trenerem Nowakiem pokazali, że wszystko jest w porządku i gol został uznany.

Gol! Strzelił Joan Roman. Cóż za strzał Romana! Piłka uderzona z ok. dwunastu metrów. Bramkarz nie był w stanie odbić futbolówki, którą jedynie odprowadził wzrokiem. 2:0!

Camara wycofał w polu karnym z linii końcowej do Zielińskiego, który uderzył kilka metrów ponad bramką.

Miedź chce pójść za ciosem. Wisła bardzo spokojnie, póki co za spokojnie. Za taką postawę goście już zapłacili.

Gol! Strzelił Joan Roman. Kapitalny początek Miedzi. Do odbitej w polu karnym piłki dopadł Roman i strzałem z okolic narożnika pola bramkowego pokonał Żynela. 1:0!

Od pierwszych sekund walka w środku pola. Zespoły jeszcze bez okazji na gola.

Gramy!

Mecz poprowadzi Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Kto wygra mecz?

Rozpoczynami 33. kolejkę w Lotto Ekstraklasie. Miedź po ostatniej porażce skomplikowała swoją sytuację w lidze. W lepszej sytuacji jest Wisła Płock. Nafciarze jednak nie mogą być jeszcze pewni utrzymania.