Wisła Płock
47' Oskar Zawada 58' Angel Garcia 77' Alan Uryga 90+3' Grzegorz Kuświk
Arka Gdynia
40' Michał Nalepa 43' Marcus Vinicius da Silva 80' Damian Zbozień 90+3' Frederik Helstrup
1:1

Arka Gdynia uratowała punkt.

Gol! Strzelił Frederik Helstrup. Asystował mu Goran Cvijanović.

Wyrównanie w doliczonym czasie! Kapitalne uderzenie głową w okienko po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niewiele wskazywało na to, że Nafciarze stracą prowadzenie, a jednak ambitna drużyna znad morza urwała punkt przeciwnikowi.

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Kuświk za ostry faul.

Denerwują się piłkarze oraz kibice Arki Gdynia. Będzie jeszcze szansa na wyrównanie z rzutu wolnego.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Bartłomiej Żynel interweniował po uderzeniu Adama Deji z kilkunastu metrów. Pozostawili go płocczanie bez opieki w polu karnym i gdyby nie ich bramkarz, cena byłaby wysoka.

Strzelają gospodarze, a nie goście. Ariel Borysiuk huknął z rzutu wolnego ponad bramką przeciwnika.

Pavels Steinbors utrzymuje przyjezdnych przy życiu w tym spotkaniu. Bramkarz Arki Gdynia interweniował po kąśliwym strzale Dominika Furmana.

Alen Stevanović tym razem nie podawał, a próbował umieścić piłkę w bramce strzałem z dystansu. Niecelna próba i Arka Gdynia pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem.

Żółtą kartkę otrzymał Damian Zbozień za faul na Angelu Garcii.

Coraz mniej czasu ma Arka Gdynia na dogonienie przeciwnika. Szaleje Luka Zarandia, ale to wszystko mało.

Żółtą kartkę otrzymał Alan Uryga za faul na Luce Zarandii.

5011 kibiców na trybunach. Przed momentem zobaczyli celne uderzenie z dystansu zatrzymane przez Bartłomieja Żynela.

Niecelne uderzenia Arki Gdynia. Po raz kolejny piłka poszybowała wyraźnie ponad bramką Bartłomieja Żynela.

Na boisku zamelduje się Ariel Borysiuk i ma powalczyć z gdynianami w centralnej części boiska.

Interweniowali przyjezdni po wrzutce Dominika Furmana. Na dodatek sędzia Mariusz Złotek przyznał Arce wznowienie z rzutu wolnego. Po nim bardzo niecelne uderzenie ponad bramką Bartłomieja Żynela.

Po zmianie wyniku jedno uderzenie z dystansu Arki Gdynia. Wydaje się, że sytuacja jest pod kontrolą gospodarzy, ale to może być złudne wrażenie.

Przerwa w grze spowodowana urazem Damiana Rasaka.

Luka Zarandia już zatrudnił Bartłomieja Żynela uderzeniem z dystansu. Nie miał problemu z zatrzymaniem futbolówki bramkarz Wisły Płock, ale dostał ostrzeżenie.

Żółtą kartkę otrzymał Angel Garcia za faul na skrzydle.

Przygotowuje się do wejścia z ławki rezerwowych na boisko Luka Zarandia.

Od bramki Pavels Steinbors. Arka Gdynia musi organizować się do odrabiania strat. Widowisko powinno nabrać rumieńców.

Oskar Zawada rozpoczął strzelanie w Płocku.

Gol! Strzelił Oskar Zawada. Asystował mu Alen Stevanović.

Wygrana przebitka na prawej stronie boiska przez płocczan. Przedarł się tam zmiennik, miał odrobinę miejsca i wstrzelił płasko w pole bramkowe. Oskar Zawada wbiegł między środkowych obrońców Arki Gdynia i uderzył z bliska na 1:0. Worek z golami rozwiązany.

Druga połowa.

Czy w drugiej połowie piłkarze oddadzą minimum trzy celne uderzenia?

Jeden strzał celny przez 45 minut. Goli zero.

Doliczona minuta.

Żółtą kartkę otrzymał Marcus Vinicius da Silva za faul na Dominiku Furmanie.

Kibice widzieli piłkę w bramce! Nie, to tylko boczna siatka. Prawie perfekcyjnie przymierzył Dominik Furman z rzutu wolnego w okienko Pavelsa Steinborsa. Więcej takich prób potrzeba w tym pojedynku.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa.

Tydzień bez barier na stadionach.

Igor Łasicki główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego daleko od bramki Pavelsa Steinborsa. Bramkarz z Gdyni nie musiał interweniować i naprawiać błędu swoich obrońców.

Tadeusz Socha wygrał pojedynek z Ricardinho na skrzydle. Szybkie wznowienie od autu i Mateuszowi Szwochowi udało się wywalczyć korner.

Trudno będzie montować skrót z tej pierwszej połowy. Jeszcze 10 minut nadziei, że liczba ciekawych akcji powiększy się.

Bartłomiej Żynel dostarcza sobie atrakcje. Jedna interwencja na przedpolu po dośrodkowaniu, a druga poza własnym polem karnym.

Głęboko westchnął Jacek Zieliński. Kolejna akcja jego podopiecznych, tym razem na prawej stronie, gdzie został powstrzymany Marcus Vinicius da Silva.

Umiarkowana jest temperatura tego spotkania, a w poprzednich dwóch meczach tych klubów padło 10 goli.

Rzut rożny dla Arki Gdynia po jej kombinacji na lewym skrzydle. Interweniował Damian Rasak. Po stałym fragmencie bez zagrożenia.

Marko Vejinović runął w polu karnym przeciwnika. Mariusz Złotek nie zdecydował się na przyznanie drużynie znad morza jedenastki.

Damian Rasak przesadził w pojedynku z Michałem Janotą. Gwizdek Mariusza Złotka i Arka Gdynia wznowiła grę od rzutu wolnego.

Zablokowany strzał w kierunku bramki Arki Gdynia po wrzutce Dominika Furmana z rzutu wolnego. Gęsto ustawieni przyjezdni nie pozwolili na zatrudnienie Pavelsa Steinborsa.

Oskar Zawada uderzył obok bramki Arki Gdynia po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Nikt nie skoczył do główki razem z napastnikiem z Płocka i ten postraszył Pavelsa Steinborsa. Nieznacznie pudło!

Początkowy kwadrans z dwoma interesującymi uderzeniami Michała Nalepy. Pozostali zawodnicy raczej spokojni.

Beznadziejne wznowienie Dominika Furmana z rzutu wolnego. Piłka uciekła poza boisko i za moment ponownie wprowadzi ją do gry Pavels Steinbors.

Aktywniejsi w ofensywie przyjezdni. Wrzutka z lewego skrzydła nie zaskoczyła obrońców Wisły Płock.

Wyszli z okolic własnego pola karnego gospodarze, ale zatrudnili Pavelsa Steinborsa tylko raz. Bramkarz Arki Gdynia sprzątnął futbolówkę na przedpolu.

Nafciarze mieli problem z dobrym otwarciem poprzednich meczów i w konfrontacji z Arką Gdynia ponownie grają na przetrwanie w początkowych minutach.

Pierwsze uderzenie na bramkę Nafciarzy. Z 17. metra mierzył Michał Nalepa i zrobił to nieźle, jednak nie zaskoczył Bartłomieja Żynela. Niewiele później niecelna poprawka środkowego pomocnika Arki Gdynia.

Wisła Płock w niebiesko-białych strojach, a jej przeciwnik na żółto z niebieskimi elementami.

Pierwszy gwizdek.

Czy Wisła Płock wygra mecz z Arką Gdynia?

Marcus Vinicius da Silva dziś w ataku zespołu z Gdyni.

Mariusz Złotek będzie rozstrzygać w tym meczu.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

W sezonie zasadniczym drużyny były bramkostrzelne i nie oszczędzały defensywy przeciwnika w bezpośrednich meczach. W Płocku wygrała 3:1 Arka, a następnie w Gdyni padł remis 3:3.

Wisła Płock sąsiaduje z Arką Gdynia nad strefą spadkową Lotto Ekstraklasy. Obie drużyny jeszcze nie są pewne pozostania w elicie. Nafciarze mają punkt przewagi nad klubem znad morza.

W poprzedniej kolejce dobiegła passa Wisły Płock pod dowództwem Lesza Ojrzyńskiego. Drużyna z Mazowsza została pokonana 2:3 przez Miedź Legnica po czterech zwycięstwach z rzędu.