Lech Poznań
47' Kamil Jóźwiak 90+5' Nikola Vujadinović
KGHM Zagłębie Lubin
24' Bartosz Slisz 64' Sasa Balić 86' Filip Starzyński
1:1

Koniec meczu. Lech Poznań zremisował z KGHM Zagłębiem Lubin 1:1.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Nikola Vujadinović.

Co za końcówka. Teraz w idealnej sytuacji znalazł się Pawłowski, ale powstrzymał go wracający Tomasik.

Groźne dośrodkowanie Tiby Ani Kołodziej, ani Tomasik nie zdołał skierować piłki do bramki.

Mogło być 2:1 dla Zagłębia. Burić znakomicie obronił strzał Pawłowskiego z pola karnego.

Sędzia doliczył cztery minuty.

Kostewycz płasko zagrał do Jóźwiaka, który z powietrza uderzył nad poprzeczką.

Groźnie z pola karnego uderzał Tiba. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

Groźnie pod bramką Zagłębia. Jóźwiak uprzedził Forenca, spod linii końcowej szukał Gajosa, ale Kopacz wybił piłkę na rzut rożny.

Lech. Schodzi: Filip Marchwiński. Wchodzi: Maciej Gajos.

Gol! Strzelił Filip Starzyński.

Starzyńskim pewnym strzałem zamienił rzut karny na bramkę.

Zmiana decyzji. Rzut karny dla Zagłębia. Kartka dla Pawłowskiego anulowana.

Będzie jednak wideoweryfikacja.

Żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał Bartłomiej Pawłowski.

Zagłębie sprytnie rozegrało rzut wolny, groźnie z pola karnego uderzał Pawłowski, ale znakomicie interweniował Vujadinović.

Mogło być 2:0. Zagłębie uratowała poprzeczka po strzale głową Goutasa z pola karnego.

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Piotr Tomasik.

Groźnie pod bramką Lecha. Pawłowski dośrodkował do Starzyńskiego, który nie opanował piłki i ta opuściła boisko.

Kontra Zagłębia zakończona niecelnym strzałem z dystansu w wykonaniu Jagiełło.

Mogło być groźnie pod bramką Zagłębia. Strzał Klupsia zablokował jednak obrońca gości.

Starzyński dobrze zagrał do Tuszyńskiego, który znalazł się w idealnej sytuacji, ale piłkę zdołał mu wybić Goutas.

Z rzutu wolnego uderzył Jevtić, ale piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny.

Zmiana decyzji. Jest rzut wolny sprzed pola karnego. Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić.

Rzut karny dla Lecha! Balić sfaulował Klupsia.

Jóźwiak znakomicie zagrał wzdłuż bramki, ale Klupś nie zdołał skierować piłki do bramki.

Po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego niecelnie głową uderzył Balić.

Z dystansu uderzył Slisz, piłka odbiła się od jednego z lechitów i wyszła na rzut rożny.

Lech wycofał się na własną połowę i szuka okazji do kontr. Dłużej przy piłce utrzymuje się Zagłębie.

Starzyński dośrodkował w pole karne, ale za mocno i Bohar nie sięgnął piłki.

Okres gry w środku pola.

Sprzed pola karnego uderzał Jagiełło, piłka odbiła się rykoszetem i z problemami na rzut rożny wybił ją Burić.

Gol! Strzelił Kamil Jóźwiak.

Tiba próbował minął kilku obrońców, aż w końcu do piłki dopadł Jóźwiak i strzałem z linii pola karnego pokonał Forenca.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy.

Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.

Dośrodkowanie w kierunku Pawłowskiego, ale Vujadinović uniemożliwił mu oddanie strzału.

Po kilku obiecujących minutach tempo znów spadło.

Pawłowski ucierpiał w starciu z Jóźwiakiem i potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

Z 20 metrów nad bramką uderzył Tiba.

Ładną akcję przeprowadził Klupś, który znakomicie dośrodkował do Marchwińskiego, a ten z bliska nie zdołał skierować piłki do bramki.

Sprzed linii pola karnego nad poprzeczką uderzył Jóźwiak.

Powinno być 1:0 dla Zagłębia. Oko zgrał piłkę głową, z bliska uderzył Tuszyński i Burić jakimś cudem zdołał interweniować, a dobitkę z linii bramkowej wybił Goutas.

Kolejny strzał Pawłowskiego sprzed pola karnego. Tym razem zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Pawłowski uderzył sprzed pola karnego i Burić z problemami odbił piłkę na rzut rożny.

Marchwiński znów mógł znaleźć się sam na sam z Forencem, ale Guldan znakomicie przeciął podanie.

Forenc obronił strzał Marchwińskiego w sytuacji sam na sam, ale sędzia i tak odgwizdał spalonego młodego pomocnika Lecha.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jevticia głową piłkę wybijał Balić i... posłał ją tuż obok słupka własnej bramki. Dużo nie zabrakło do samobójczego gola.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Slisz.

Lech dłużej utrzymuje się przy piłce. Żadna z drużyn nie stworzyła jednak dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Tempo meczu nie jest zbyt wysokie.

Długie zagranie w kierunku Jóźwiaka, któremu odskoczyła jednak piłka i złapał ją Forenc.

Niepewnie interweniowała defensywa Lecha, ale Pawłowski z kilku metrów posłał piłkę nad bramką.

Sprzed pola karnego bardzo niecelnie uderzał Jóźwiak.

Ładna akcja Lecha. Obrońcy zdołali jednak przeciąć płaskie dośrodkowanie Klupsia.

Pawłowski z łatwością ograł Trałkę, ale pośpieszył się ze strzałem i z dużej odległości posłał piłkę daleko obok słupka.

Starzyński dośrodkował w pole karne, ale Gumny wybił piłkę na rzut rożny.

Nieco dłużej przy piłce utrzymuje się Zagłębie.