Wisła Kraków
26' Rafał Pietrzak 38' Vukan Savicević 59' Marko Kolar
Korona Kielce
6' Ognjen Gnjatić 6' Oskar Sewerzyński 39' Ivan Marquez 58' Bartosz Rymaniak 58' Paweł Sokół 83' Jakub Żubrowski
1:0

Koniec. Wisła pokonał 1:0 Koronę po golu Kolara z rzutu karnego.

Z okolic linii pola karnego uderzał Cebula, metr obok słupka.

To już ostatnie sekundy meczu. Trwa walka w środku pola.

Korona na połowie Wisły. Kielczanie szukają wyrównania. Przed momentem z pola karnego uderzał Jukić. Miał sporo czasu i miejsca, uderzył jednak wysoko ponad bramką Lisa!

Sędzia doliczył 5 minut.

Korona w natarciu, sprzed pola karnego uderzał Cebula. Piłka po rykoszecie poszybowała ponad bramką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Żubrowski.

Sprzed pola karnego uderzał Żubrowski, Lis efektownie złapał piłkę.

Dośrodkował Gardawski, Soriano uderzył głową z sześciu metrów. Spudłował minimalnie!

Błąd popełniłDaniel Hoyo-Kowalski, okazji nie potrafił wykorzystać Soriano, który skiksował stojąc kilka metrów przed bramką.

Cebula dośrodkował z rzutu wolnego, sędzia dopatrzył się spalonego, na którym znalazł się Marquez.

Optyczna przewaga Korony, kontry Wisły pachną jednak bramką dla gospodarzy.

Wracając do wydarzeń z 1. połowy.

Odpowiedź kielczan, strzelał Żubrowski. Wprost w Lisa.

Sprzed pola karnego metr obok słupka uderzył Drzazga.

Groźne wyjście Wisły, Śliwa uderzał z pola karnego, piłkę zablokował Gardawski.

Brożek sam na sam z bramkarzem, trafił w Sokoła. Okazało się, że doświadczony napastnik był na spalonym.

Kontra kielczan, trochę nieporadna. Akcję strzałem ponad bramką zakończył Arweladze.

Z prawej strony dośrodkował Jukić, Arweladze wślizgiem atakował piłkę. Trafił w... Lisa. Nogami.

Korona na połowie krakowian, goście szukają wyrównującego gola.

Gol! Strzelił Marko Kolar. Mocny strzał w prawy róg. Sokół wyczuł intencje strzelca, ale piłki nie był w stanie odbić. 1:0!

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Sokół.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Rymaniak.

Sędzia wskazał na rzut karny! Zdaniem sędziego faulowany był Klemenz.

Trwają analizy VAR czy bramkarz dotknął piłkę.

Sokól wybijał piłkę i pięścią zamiast w futbolówkę trafił w głowę Klemenza. W 2014 roku po takiej interwencji z boiska wyleciał bramkarz Ruchu Krzysztof Kamiński, a sędzia meczu Metalistu z Ruchem podyktował rzut karny.

Ucierpiał Sewerzyński, prawdopodobnie dojdzie do zmiany. To już trzeci uraz jednego z piłkarzy w meczu, który kończy się zejściem z placu gry. Na boisko wejdzie Jukić.

Brożek w polu karnym z piłką, strzał trafił jednak w rywala.

Kontra Korony zakończona bardzo niecelnym strzałem. Uderzał Felicio Brown Forbes.

Po przerwie do ataku ruszyła Wisła. Gra toczy się na połowie kielczan.

Wracamy do gry!

Przerwa. Więcej z gry ma Korona, ale jak na razie bez goli. Najsłabszym aktorem zawodów jest sędzia.

W pole karne wpadł z piłką Arweladze, Lis bardzo dobrze interweniował.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Odpowiedź Korony, sprzed pola karnego ponad bramką przymierzył Cebula.

Z dystansu, tuż obok bramki, uderzył Basha.

Z ok. 30 metrów uderzył Marquez, Lis wybił piłkę na rzut rożny!

Akcja kielczan przerwana. Sędzia dostrzegł spalonego.

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Marquez.

Rymaniak ostro potraktował Grabowskiego. Arbiter po raz kolejny nie ukarał gracza z Kielc.

Nie dziwi nas, że sędzia Stefańśki rozstrzyga mecz "o pietruszkę". Jego decyzje są bardzo dyskusyjne.

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Vukan Savicević.

Przepychanki na murawie. Niestety dopuścil do tego sędzia, który pozwolił na ostrą grę kielczanom.

Sprzed pola karnego uderzył Forbes, Lis zbił piłkę do boku.

Aktywniejsza w ofensywie jest Korona, wszystko dobrze wygląda jednak jedynie do okolic pola karnego.

Z dystansu mocno, ale kilka metrów ponad bramką, uderzył Michael Gardawski.

Spadło tempo gry, Korona już tak często nie zagraża Wiśle.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Rafał Pietrzak.

Wisła cały czas bez groźnej akcji. Korona kilka razy zagroziła gospodarzom.

Kolejny strzał w meczu, uderzał Cebula. Piłka minęła bramkę.

Groźniej wyglądają akcje Korony. Przed momentem z ok. 15 metrów ponad bramką uderzył Wato Arweladze.

Gardawski zagrał wzdłuż pola bramkowego, nikt jednak nie wbił piłki do siatki.

Wściekli na sędziego są miejscowi kibice. Pan Stefański w Krakowie na darmowe obwarzanki nie ma co liczyć. Prędzej za podwójną cenę.

Tym razem Cebula ostro potraktował rywala. Ucierpiał Kolar. Kartki brak.

Dlaczego sędzia Stefański nie dostrzegł faulu po wejściu Sewerzyńskiego pozostaje jego słodką tajemnicą. Widać, że sędzia mieszkający w Warszawie w końcówce sezonu wyraźnie obniżył loty.

Kontrę Wisły ostrym wślizgiem przerwał Sewerzyński.

Kolejny problemy ma Peszko. Zawodnik Wisły zdjął buta i opuszcza plac gry. Na skarpecie pojawiła się krew.

Po wejściu Sewerzyńskiego ucierpiał Peszko, pomocnik musiał zejść za boisko.

Żółtą kartkę otrzymał Oskar Sewerzyński.

Żółtą kartkę otrzymał Ognjen Gnjatić.

Dobrze weszła w mecz Korona. Z dystansu uderzył Arweladze, piłka odbiła się od poprzeczki!

Ucierpiał Gardawski, w którego nogi wślizgiem wjechał... Gnjatić.

Gramy!

Mecz poprowadzi Daniel Stefański z..., no właśnie.

Kto wygra mecz?

Wisła Kraków i Korona Kielce są już pewne utrzymania. Zespoły walczą o 9. miejsce w Lotto Ekstraklasie.