Ostatnie sekundy. Płock chce odetchnąć z ulgą.

4
10
6
90+2'

Czas pracuje na korzyść zespołu z Płocka. Na razie piłka w miarę daleko od bramki Bartłomieja Żynela.

14
9
1
8
17
90'

Doliczone pięć minut.

20
4
3
6
8
90'

Bartłomiej Żynel odbił piłkę na korner po uderzeniu Vamary Sanogo z ostrego kąta. Bardzo groźny jest napastnik Zagłębia Sosnowiec, ale nie kapituluje bramkarz Nafciarzy.

10
5
4
2
3
88'

Leszek Ojrzyński wyrzucony na trybuny przez sędziego.

18
14
12
11
14
87'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Stępiński za faul na Vamarze Sanogo.

6
4
4
5
9
86'

Żółtą kartkę otrzymał Alan Uryga za faul na Vamarze Sanogo.

Wisła Płock
5
4
3
3
8
85'

Piłka przeturlała się nieznacznie obok bramki Lukasa Hrosso. Miał szczęście bramkarz sosnowiczan po płaskim uderzeniu.

7
2
3
3
3
83'

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Pawłowski za faul na skrzydle.

1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Ryndak za faul na Dominiku Furmanie.

10
5
4
4
6
79'

Poprzeczka po dośrodkowaniu Vamary Sanogo i strzale Dawida Ryndaka. Centymetry dzieliły Zagłębie Sosnowiec od objęcia prowadzenia w Płocku. Wścieka się Leszek Ojrzyński na swoich podopiecznych!

11
7
12
9
16
78'

Giorgi Merebaszwili strzelił w nogi przeciwnika z kilkunastu metrów po podaniu Oskara Zawady. Wreszcie zaatakowali podopieczni Leszka Ojrzyńskiego.

6
5
3
4
7
77'
ZMIANA
76'

Żółtą kartkę otrzymał Giorgi Iwaniszwili za faul na Karolu Angielskim.

3
1
1
2
76'

Piotr Polczak pozostaje poza boiskiem.

4
1
1
1
75'

6519 kibiców przygląda się wydarzeniom z trybun.

7
1
2
74'

Pewnie jeszcze spróbuje zaatakować Zagłębie Sosnowiec. Za powodzenie jednej z akcji beniaminka trzyma kciuki cała Legnica.

10
4
1
2
6
72'

Piotr Polczak potrzebuje chwili na dojście do siebie po zderzeniu z Oskarem Zawadą.

2
1
2
70'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Nawotka za przewinienie taktyczne.

3
1
69'

Jedna korzystna sytuacja podbramkowa Wisły Płock w drugiej połowie. To trochę mało. Tymczasem Miedź Legnica odwróciła wynik 1:2 na 4:2 w Krakowie i wywiera ogromną presję na Nafciarzach.

5
1
1
2
3
komentarz

65'

Giorgi Iwaniszwili zatrudnił Bartłomieja Żynela strzałem zza pola karnego. Bez zarzutu interweniował bramkarz z Płocka.

4
1
1
1
64'

Giorgi Merebaszwili zatańczył w narożniku pola karnego przeciwnika, ale nie znalazł tam miejsca do oddania uderzenia na bramkę Lukasa Hrosso.

1
2
2
58'

Trochę igra z ogniem Wisła Płock. Co prawda wynik meczu w Krakowie jej sprzyja, ale nawet spadkowicz jest w stanie ukarać ją za kunktatorstwo.

1
1
3
3
55'

Odpowiedzieli przyjezdni. Mocne uderzenie Szymona Pawłowskiego sprawiło problem Bartłomiejowi Żynelowi. Młody bramkarz sparował piłkę nad poprzeczkę.

2
1
1
3
4
53'

Powinien to skończyć strzałem do bramki Giorgi Merebaszwili. Gruzin nie miał obok siebie przeciwnika na linii pola karnego i pozostało pokonać Lukasa Hrosso. Skrzydłowy uderzył jednak źle ponad bramką Zagłębia Sosnowiec. Świetna szansa na objęcie prowadzenia zmarnowana.

1
2
6
3
4
52'

Piłka w posiadaniu gospodarzy, ale nie podejmują dużego ryzyka.

2
1
2
1
1
48'

Przerwa w grze była spowodowana urazem Alana Urygi. Podstawowy obrońca gospodarzy nie potrzebuje zmiennika.

3
1
2
2
1
46'

Piłka ponownie w grze.

1
1
2
2
1
46'

2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
44'

Vamara Sanogo wbiegł rozpędzony w pole karne Wisły Płock. Trochę za daleko wypuścił sobie piłkę, co ułatwiło interwencję Bartłomiejowi Żynelowi. Wysyła sygnały ostrzegawcze drużyna z Sosnowca.

3
2
1
1
42'

Giorgi Merebaszwili przyspieszył na lewej stronie boiska. Jego wrzutka była odrobinę za wysoka, żeby strzelił po niej Grzegorz Kuświk.

2
1
2
3
40'

Coraz mniej czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Wisła Płock sprawia nieco lepsze wrażenie, ale to nie jest żadna dominacja.

2
1
2
38'

Złe podanie Giorgiego Merebaszwiliego. Jedynym jego adresatem mógł być Lukas Hrosso.

1
1
2
35'

Odpowiedział swoim strzałem z rzutu wolnego Mateusz Możdżeń na wcześniejsze próby Dominika Furmana. Pomocnik Zagłębia Sosnowiec trafił w Adama Dźwigałę, od którego piłka odbiła się dość niebezpiecznie dla Nafciarzy.

1
1
1
35'

Na razie najgroźniejszy spośród płocczan jest Dominik Furman, ale gola nie strzelił.

4
3
1
32'

Nieudana próba oddania strzału do bramki przez Ricardinho po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

1
31'

Przewinienie blisko pola karnego beniaminka na Giorgim Merebaszwilim.

3
1
28'

Piłka w bramce Nafciarzy po strzale Dawida Ryndaka. Skrzydłowy wymanewrował Bartłomieja Żynela i oddał celne uderzenie, tyle że w momencie podania z głębi pola był na wyraźnym spalonym.

4
4
3
26'

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Gressak za faul na Dominiku Furmanie.

5
1
1
1
1
15:06

23'

Po beznadziejnym wyprowadzeniu piłki przez sosnowiczan piłka powędrowała w pole karne, skąd strzał oddał Mateusz Szwoch. Nie po raz pierwszy musiał ratować przyjezdnych Lukas Hrosso.

5
3
1
1
21'

Tym razem zderzenie Sebastiana Milewskiego z Igorem Łasickim. Było bardziej bolesne dla zawodnika grającego na prawej stronie defensywy Wisły Płock.

1
3
2
20'

Adam Dźwigała wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego Vamary Sanogo. Był jeszcze korner dla beniaminka. Dośrodkowanie zostało wybite przez dobrze ustawionego Dominika Furmana.

4
2
1
17'

Przerwa w grze spowodowana urazem ręki Ricardinho. Południowiec upadł blisko ławki rezerwowych Wisły Płock.

3
3
2
15'

Piłka w dłoniach Lukasa Hrosso po zagraniu Dominika Furmana z rzutu wolnego. Można to powtarzać do znudzenia, ale to konsekwencja nierozsądnych fauli Zagłębia Sosnowiec blisko własnego pola karnego.

2
12'

Dominik Furman huknął z rzutu wolnego w Vamarę Sanogo. Najgorsze z dotychczasowych kopnięć stojącej piłki przez zawodnika Wisły Płock.

1
3
15:06

10'

Nafciarze szukają miejsca między defensorami przeciwnika. Początek spotkania dla nich i już dwukrotnie musiał wykazać się w bramce Lukas Hrosso.

3
2
9'

Kolejny stały fragment dla Wisły Płock. Po mocnym wstrzeleniu Dominika Furmana interweniował Lukas Hrosso. Jeszcze dobitka Grzegorza Kuświka obok słupka, tyle że ze spalonego.

1
2
6'

Gwizdek sędziego po faulu Patryka Stępińskiego na połowie przeciwnika.

1
1
4'

Wisła Płock stara się natychmiast wznawiać grę i narzucić wysokie tempo w tej konfrontacji. Zobaczymy na jak długo wystarczy zapału podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego.

5
2
2'

Pierwszy stały fragment w pobliżu pola karnego Zagłębia Sosnowiec. Techniczne uderzenie Dominika Furmana w kierunku narożnika bramki, ale zdążył z interwencją Lukas Hrosso.

1
1
1
2
1
15:06

Piłkarze meldują się na boisku w Płocku. Gospodarze w niebieskich strojach, a ich przeciwnik w czerwonych koszulkach i spodenkach.

2
Czy Wisła Płock utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?
Tak
Nie
2
2
14:45

Zobacz, jakich wyborów personalnych dokonali trenerzy.

14:45

W sezonie zasadniczym Wisła Płock wygrała oba mecze z Zagłębiem Sosnowiec. Na własnym stadionie pokonała beniaminka 2:0, po czym na wyjeździe 3:1.

3
3
14:45

Zagłębie Sosnowiec pożegna się w sobotę z Lotto Ekstraklasą. Beniaminek został już zdegradowany, a poprzednie cztery spotkania przegrał kolejno z Górnikiem Zabrze, Śląskiem Wrocław, Arką Gdynia i Koroną Kielce.

3
2
1
14:45

Wisła Płock jest na najniższym bezpiecznym miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Jej przewaga nad będącą w strefie spadkowej Miedzią Legnica to trzy punkty. Nafciarze potrzebują do utrzymania minimum remisu.