Korona Kielce
45' Michal Papadopulos 55' Michael Gardawski 70' Ivan Marquez
Legia Warszawa
24' Arvydas Novikovas 60' Igor Lewczuk 73' Jose Kante 80' Inaki Astiz 90+4' Walerian Gwilia
1:2

Koniec. Sędzia już nawet nie wznowił gry. Legia w ostatniej akcji zdobyła gola i wygrała w Kielcach z Koroną 2:1.

Gol! Strzelił Walerian Gwilia. Asystował mu Jose Kante. A jednak Legia zdobyła gola. Daleki wyrzut z aut, Kante zgrał piłkę głową, a Gwilia dołożył nogę. 1:2!

Do dogrania Gwilii doszedł Lewczuk. Strzał głową z dobrej pozycji poszybował ponad poprzeczką.

Rzut wolny dla Legii ok. 35 metrów od bramki kielczan. Będzie dośrodkowanie.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Płaski strzał Pacindy sprzed pola karnego. Majecki zdołał na raty obronić uderzenie.

Gwilia dogrywał z rzutu wolnego, ale po raz kolejny bez strzału na bramkę Sokoła.

Teraz to Legia przeniosła ciężar na połowę Korony. W końcowce brakuje jednak spięć podbramkowych. Coraz więcej wskazuje na to podział punktów.

Gardawski spadł z metra na ziemię. Zawodnik Korony przez moment zbierał się z murawy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Inaki Astiz.

Przewagę uzyskała Korona. Kielczanie rozgrywają piłkę na połowie Legii.

Ucierpiał w polu karnym Duranović, który zamiast w piłkę trafił w plecy Jędrzejczyka.

Przerwa na uzupełnienie braków. Wszystkich.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jose Kante.

Gwilia dośrodkował z rogu, Jędrzejczyk nie zdołał dojść od uderzenia piłki głową. Niewiele brakowało.

Martins uderzał z rzutu wolnego. Piłka leciała na aut, ale dotknął jej Sokół.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ivan Marquez.

Uderzał Gwilia, świetnie w bramce zachował się Sokół. Sędzia jednak odgwizdał nieprzepisowe zachowanie graczy Legii, którzy stanęli w murze.

Legia. Schodzi: Tomasz Jodłowiec. Wchodzi: Dominik Nagy.

Będzie rzut wolny dla Legii z ok. 20 metrów.

Spada tempo, wysoka temperatura daje się piłkarzom we znaki.

Szybkie wyjście Legii, ale Kante źle dogrywał do Antolicia.

Ładne dogranie Gwilii za plecy obrońców do Martinsa. Strzał z ostrego kąta dobrze obronił Sokół.

Legia. Schodzi: Arvydas Novikovas. Wchodzi: Walerian Gwilia.

Legia. Schodzi: Jarosław Niezgoda. Wchodzi: Jose Kante.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Igor Lewczuk.

Niezgoda dograł w polu karnym do Jędrzejczyka. Obrońca uderzył jednak wprost w Sokoła.

Antolić dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę wybił głową Gnjatić.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michael Gardawski.

Korona pod polem karnym Legii. Wojskowi mają coraz większe problemy.

Coraz lepsze tempo 2. połowy. Piłkarze szukają okazji na gola. Widać temperatura już im nie przeszkadza, mimo że zbliża się niedziela i godzina 17.

Cebula wpadł z piłką w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału. Zawodnik z Kielc przewrócił się, ale o "jedenastce" nie było mowy.

Dość flegmatycznie wchodzą obydwa zespoły w drugą część meczu. Niewiele dzieje się na boisku.

Sędzia wznowił grę po przerwie!

Przerwa. Legia prowadziła i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Tymczasem chwilę przed przerwą Korona wyrównała.

Arweladze wpadł w pole karne, ale zamiast podawać uderzył. Majecki obronił.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Gol! Strzelił Michal Papadopulos. Asystował mu Matej Pucko. Pucko dogrywał z lewej strony, Papadopulos uprzedził w polu karnym Astiza i technicznym strzałem pokonał Majeckiego! 1:1!

A teraz głową uderzył z ok. 12 metrów Papadopulos. Majecki końcami palców na rzut rożny!

Arweladze poczuł się jak super mocarz. Strzał z dystansu. Gruzin już widział nagłówki w prasie. Tymczasem kopnął w kreta i piłka potoczyła się w kierunku Majeckiego.

Jeden z graczy Korony padł w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej. Co na to VAR?

Korona stara się atakować, Legia szuka szans w kontrach. Dynamiczna końcówka 1. polowy. Tutaj może się jeszcze wiele wydarzyć.

Ponownie Pucko w polu karnym, ale ponownie trafił w Jędrzejczyka! Majecki mógł mieć problemy.

Arweladze dogrywał z rzutu wolnego, ale zjadł zbyt dużo chaczapuri. Od bramki rozpocznie Majecki.

Pucko znalazł się w polu karnym. Mógł podawać, ale uderzył. Trafił w Jędrzejczyka i będzie rzut rożny.

Przerwa na lunch. Uzupełniamy płyny. My również.

Po objęciu prowadzenia Legia uspokoiła grę. Goście szanują siły, wszak w tygodniu czeka ich mecz w europejskich pucharach.

Pogubili się kielczanie. Kolejna akcja Legii. Dogranie z prawej strony złapał Sokół.

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas. Asystował mu Paweł Stolarski. Stolarski wszedł z piłką w pole karne, wycofał na trzynasty metr, a tam nadbiegający Novikovas płasko uderzył. Co robili w tym czasie obrońcy Korony? 0:1!

Arweladze dogrywał z rzutu wolnego, ale zbyt nisko. Piłkę wybili gracze Legii.

Z prawej strony dośrodkował Gardawski, Papadopulos głową uderzyl dwa metry ponad poprzeczką.

Stolarski w polu karnym, ale obrońca Legii został zatrzymany przez wracającego obrońcę.

Szybki wypad kielczan. Pucko w polu karnym wycofał piłkę do Arweladze, strzał Gruzina jednak bardzo niecelny.

Antolić do Niezgody, dobrze zachował się Kovacević, który przejął piłkę.

W końcu Korona dłużej pograła piłką na połowie Legii, ale gościom udało się przejąć futbolówkę.

Po dograniu z rzutu rożnego z sześciu metrów głową tuż obok słupka uderzył Jarosław Niezgoda.

Dobrze dogrywał Novikovas, ale dobrze zachował się Gardawski, który z pola bramkowego wybił piłkę.

Jędrzejczyk źle trafił w piłkę, błąd starał się wykorzystać Papadopulos, ale szybszy był Majecki.

Kontra Legii, ale cóż zrobił Novikovas! Strzał z pola karnego i piłka poszybowała w kierunku linii bocznej.

Antolić dogrywał z rzutu wolnego, ale trochę za nisko. Od bramki Sokół.

Zespoły świadome temperatury i godziny rozgrywania meczu póki co grają bardzo ekonomiczne. I my się im nie dziwimy. Sami dzisiaj biegaliśmy w południe.

Spokojne pierwsze minuty. Gra w środku pola.

Gramy!

Mecz poprowadzi Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Kto wygra mecz?

Rozpoczynamy ligowe granie w niedzielę. W Kielcach Korona podejmie Legię. Gospodarze w 1. kolejce wygrali, goście przegrali.