1
2
18
88'

Gol! Strzelił Łukasz Broź. Piłkarz Śląska nie miał żadnych problemów z pokonaniem Placha.

Śląsk Wrocław
72
33
3
10
15
86'

Rzut karny dla Śląska. W polu karnym Holubek sfaulował Brozia.

5
84'

Gol! Strzelił Erik Exposito. Po strzale z osiemnastu metrów Łabojki piłka odbiła się od Czerwińskiego i trafiła pod nogi Exposito. Ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

2
82'

Holubek próbował podać do Steczyka. Akcję gości przerwał Celeban.

6
2
1
3
2
80'

Sokołowski uniknął spalonego, ale zamiast ruszyć z akcją, to stracił piłkę na rzecz Celebana.

4
3
1
1
3
79'
78'

Błąd Placha, który wyszedł z bramki. Piłkę z linii bramkowej wybił Korun.

1
2
2
6
76'

Śląsk nie potrafi zagrozić defensywie Piasta.

5
2
3
6
74'
6
1
1
3
73'
72'

Musonda ograł Kirkeskova i dograł w pole karne. Do strzału już szykował się Cholewiak, ale tuż przed nim wyskoczył Czerwiński i głową wybił piłkę.

3
3
1
6
70'

Piast kontroluje wydarzenia na boisku i na niewiele pozwala rywalom w ataku.

9
3
1
3
67'

Tym razem Steczyk dograł do Felixa. Nieco za wysoko i piłka opuściła boisko.

6
3
1
2
4
66'

Akcja Piasta przerwana. Badia był na spalonym.

3
1
4
4
66'

Felix znów stworzył okazję dla Steczyka, ale ten nie zdołał pokonać bramkarza.

2
1
2
1
62'

Kirkeskov podał do Steczyka, a ten strzelił tuż obok słupka.

9
2
3
1
3
62'

Sokołowski dograł w kierunku Steczyka, ale piłkę przejęli wrocławianie.

4
1
3
4
61'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Krzysztof Mączyński.

8
1
5
59'
58'
58'

Bardzo niecelny strzał Płachety zza pola karnego.

5
3
1
2
2
57'

Cholewiak przewrócił się w polu karnym. Gospodarze domagają się rzutu karnego, ale sędzia nakazuje grać dalej.

5
6
4
4
56'

Dwa strzały Mączyńskiego. Pierwszy zablokowała defensywa Piasta, drugi obronił Plach.

4
5
1
2
2
54'

Indywidualna akcja Parzyszka zakończona łatwym do obrony strzałem. Piłkę bez problemów złapał Putnocky.

1
1
1
4
53'

Znów Felix dograł w pole karne, ale tym razem nie było tak żadnego z gliwiczan.

1
1
2
50'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Patryk Dziczek.

6
7
2
4
7
49'

Kolejna szansa Piasta. Felix dograł w pole karne, tam uderzył Konczkowski, ale świetną interwencją popisał się Putnocky.

1
6
1
1
komentarz

1
48'

Wrzutka Badii w pole karne. Tam głową niecelnie uderzył Rymaniak.

5
3
2
1
3
46'

Początek drugiej połowy.

8
2
4
2
2
45+5'

Niewiele brakło, by było 2:0. Po strzale Parzyszka piłka odbiła się od słupka.

5
4
5
5
8
45+4'

Ogromne zamieszanie w polu karnym. Piłka była metr od pustej bramki Śląska, ale w porę zainterweniowali obrońcy.

4
3
1
2
5
45+4'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Wojciech Golla.

7
7
2
2
3
45+3'

Piast stara się kontrolować sytuację na boisku i oczekuje na ostatni gwizdek arbitra.

4
2
1
1
3
45'

Sędzia doliczył pięć minut.

7
5
2
1
1
45'

Płacheta dośrodkował z kornera. W polu karnym głową uderzył Stiglec. Nie był to celny strzał i piłkę chwycił Plach.

1
1
2
3
9
44'

Musonda dośrodkował w pole karne do Cholewiaka. Ten trafił w Koruna.

3
4
4
43'

Kirkeskov zablokował dośrodkowanie Brozia. Aut dla Śląska.

3
3
4
41'

Groźny strzał Płachety z rzutu wolnego. Piłka leciała w okienko bramki Piasta, ale Plach zdołał ją wybić na rzut rożny.

10
7
2
1
7
40'

Kirkeskov faulem na Pichu przerwał akcję Śląska.

5
1
2
4
7
komentarz

38'

Niedokładne dośrodkowanie Mączyńskiego z rzutu rożnego.

3
3
1
2
5
37'

Musonda ruszył z akcją, lecz zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

5
4
1
2
2
36'

Dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale sytuację wyjaśnił Rymaniak.

1
1
5
34'

Gol został uznany! Śląsk zaczął od środka.

17
7
2
3
14
34'

Sędziowie sprawdzają całą akcję już trzy minuty.

7
3
6
4
8
32'

Chwila niepewności we Wrocławiu. Sędzia VAR Tomasz Musiał sprawdza, czy wszystko przebiegło zgodnie z przepisami.

10
2
4
2
2
31'

Gol! Strzelił Jorge Felix. Szczęście dopisuje Piastowi. Rymaniak ze skrzydłą dograł w pole karne, tam piłka odbiła się od obrońcy Śląska i niespodziewanie trafiłą do Felixa, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

28
19
9
18
29
30'

Nie jest to porywające widowisko. Nadal brakuje celnych strzałów i groźnych akcji.

1
5
2
4
28'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Przemysław Płacheta.

4
1
1
6
25'

Uraz Czerwińskiego. Obrońcą Piasta zajął się sztab medyczny.

2
1
3
2
4
24'

Kibice Śląska przygotowali oprawę i domagają się od piłkarzy mistrzostwa i pucharów.

12
7
1
3
2
21'

Groźniejsi wydają się być gospodarze. Wciąż jednak brakuje celnych strzałów i to po obu stronach.

12
2
2
3
4
19'

Pich dograł do rozpędzającego się Musondy. Ten ruszył skrzydłem, wbiegł z piłką w okolice pola karnego, ale tam został zatrzymany przez Kirkeskova i Czerwińskiego.

7
2
2
3
3
16'

Dynamiczna indywidualna akcja Płachety. Urwał się obrońcom Piasta i zdecydował na strzał z dwudziestu metrów. Nie dość, że w środek bramki, to jeszcze wysoko nad poprzeczką.

8
3
2
3
14'

Faul na Kirkeskovie. Na boisku pojawił się sztab medyczny Piasta.

4
6
4
3
7
12'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Piasta.

9
8
2
6
5
10'

Badia ruszył z akcją, ale zdołał wywalczyć tylko rzut z autu.

2
2
2
1
3
8'

Badia dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Piłka przeleciała nad głowami Parzyszka i Rymaniaka. Od bramki wznowił Putnocky.

3
1
1
1
7'

Zacięte spotkanie we Wrocławiu. Obie drużyny dysponują dobrą defensywą, co widać na boisku.

7
3
1
5'

Pich w sytuacji sam na sam z Plachem. Pojedynek wygrał bramkarz Piasta, ale i tak Pich był na spalonym.

4
4
1
3
2
4'

Groźna kontra Piasta. Konczkowski zagrał płasko w pole karne w kierunku Felixa, ale piłkę na rzut rożny wybił Celeban.

3
1
4
3'

Strzał Musondy zza pola karnego. Trafił prosto w Kirkeskova.

5
1
1
3'

Nieudane dośrodkowanie w pole karne. Od autu rozpoczną gospodarze.

2
1
2
czas Start meczu
17:15

Rozpoczęcie meczu poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego byłego trenera Śląska, Józefa Majdury.

17:01

W Śląsku nie ma żadnych osłabień. Trener może liczyć na wszystkich zawodników.

4
2
17:01

W Piaście nie zagra za to kontuzjowany Aquino.

17:01

W składzie gości znalazł się Jakub Czerwiński, który zmagał się z urazem i nie wystąpił przed tygodniem z Lechem. Zagrał za to z Riga FC, ale wszystko wskazywało na to, że tym razem trener Fornalik da mu odpocząć.

17:01

Gliwiczanie mają w tym sezonie na swoim koncie już pięć oficjalnych meczów, ale wygrali tylko jeden z nich.

2
17:01

Na inaugurację sezonu Piast Gliwice zremisował z Lechem Poznań 1:1. Z kolei Śląsk Wrocław wygrał z Wisłą Kraków 1:0.