Górnik Zabrze
28' Paweł Bochniewicz 63' Igor Sapała
Raków Częstochowa
51' Felicio Brown Forbes
1:0

Koniec. Górnik pokonał Raków 1:0. Było to dość szczęśliwe zwycięstwo zabrzan.

Jeszcze akcja Rakowa. Sędzia odgwizdał faul w ataku Petraska.

Angulo otrzymał podanie od Ściślaka, biegł przez pół boiska naprzeciwko Gliwy, ale uderzył tuż obok słupka!

Brown Forbes uderzał przewrotką z sześciu metrów. Jednak nie trafił w cel.

Sędzia doliczył 3 minuty, a Raków szuka wyrównującego gola.

Brown Forbes zmarnował dobrą okazję. Okazało się jednak, że napastnik był na spalonym. Błąd popełnił sędzia, o spalonym mowy nie było.

Mocny strzal Jimeneza trafił w Azemovicia. Będzie kolejny rzut rożny dla Górnika.

Kontra Górnika 3 na 1. Angulo podawał do Ściślaka, ale zbyt późno. Rezerwowy Górnika został zablokowany przez wracającego obrońcę.

Bartl zagrywał wzdłuż bramki, ale Brown Forbes i Petrasek nie zdołałi wbić piłki do siatki!

Raków. Schodzi: Igor Sapała. Wchodzi: Sebastian Musiolik.

Z 17 metrów uderzył atakowany przez rywali Schwarz. Metr obok bramki Górnika.

Raków. Schodzi: Andrija Luković. Wchodzi: Bryan Nouvier.

Płaski strzał z dystansu Wolsztyńskiego, piłka o pół metra minęła bramkę Rakowa.

Znowu gorąco pod bramką Rakowa. Jednak gola i tak by nie było. Angulo znalazł się na spalonym.

Raków. Schodzi: Arkadiusz Kasperkiewicz. Wchodzi: Daniel Bartl.

Piłkę przyjął Jimenez, strzał pewnie obronił Gliwa.

Angulo w narożniku pola bramkowego, strzał zdołał obronić Gliwa.

Po dośrodkowaniu z rogu głową tuż obok słupka uderzył Wiśniewski.

Kolejna wrzutka Janzy, tym razem Azemović omal nie wbił piłki do własnej bramki.

Raków ruszyl do ataku. Głową uderzał Luković, Chudy wybił piłkę na rzut rożny.

Gol samobójczy! Igor Sapała. Z lewej strony dośrodkował Janza, tor lotu piłki chciał przeciąć Sapała. Zawodnik Rakowa wystawił nogę, od której odbiła się futbolówka. Piłka przelobowała Gliwę. 1:0!

Raków przeważał, to już jednak historia. Do ataku ruszył Górnik. A w Zabrzu pada coraz mocniej.

Kolejny raz mocno uderzył Schwarz, po raz kolejny jednak niecelnie.

Raków poczuł krew, częstochowianie mają coraz więcej do powiedzenia na stadionie w Zabrzu. Dodajmy, że piłkarze grają w deszczu.

I znowu Schwarz. Strzał z woleja z ok. 16 metrów. Piłka poszybował tuż ponad bramką Chudego.

Ależ okazję miał Raków! Strzał Schwarza odbił się od słupka. Poprawkę Szczepańskiego zablokował... Brown Forbes!

Strzał Schwarza zablokował Wiśniewski. Będzie rzut rożny dla Rakowa.

Małe zamieszanie w polu karnym Rakowa. Po raz kolejny zabrakło strzału.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Felicio Brown Forbes.

Luković uderzył z rzutu wolnego, jednak trafił w mur stworzony przez graczy Górnika.

Będzie rzut wolny dla Rakowa. Dobre miejsce do oddania strzału.

Sędzia wznowił grę po przerwie!

Przerwa. Jak na razie bez goli, ale emocje w meczu na pewno jeszcze będą.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Kun do Brown Forbesa, który nie zdołał uderzyć nogą. Trafił udem i przestrzelił.

W końcówce 1. połowy to Raków ma więcej do powiedzenia. Zabrzanie bronią się przed atakami beniaminka.

Do dośrodkowania doszedł Luković, jednak Serb przestrzelił głową uderzając z pięciu metrów!

Wolsztyński szukał w polu karnym Angulo, Petrasek jednak przeczytał zamiary rywala i wybił piłkę.

Już tylko pięć minut pozostało do przerwy. Wciąż czekamy na większe emocje w Zabrzu.

Na spalonym złapany Felicio Brown Forbes.

Sekulić źle zgrywał piłkę do Chudego. Bramkarz był czujny i uratował Górnika.

Strzał z pola karnego Jimeneza wprost w ręce dobrze ustawionego Gliwy.

A kibice w Zabrzu dalej obrażają. Tym razem PZPN.

Nie ma zmiany decyzji, Bochniewiczowi upiekło się.

Sędzia biegnie do monitora. Nam również się wydawało, że faul Bochniewicza mógł być na czerwoną kartkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Paweł Bochniewicz

I znowu gramy w środku boiska. Wydawało się, że Górnik na dłużej przejmie inicjatywę. Tak się jednak tylko wydawało.

Uderzał Szczepański, pewnie w bramce Górnika Chudy.

Festiwal "kultury" na stadionie w Zabrzu. Kibice obrażają sędziego Frankowskiego.

Po dograniu z rogu głową z pięciu metrów ponad bramką uderzył Igor Angulo.

Coraz lepiej prezentuje się Górnik. Raków ma coraz większe problemy.

Zaatakował Górnik. Wolsztyński z pola karnego dogrywał do rywala, ale dobrze zachowała się obrona Rakowa.

Gliwa wybiegł na czterdziesty metr i wybił piłkę. A do futbolówki biegł już Bainović.

Dogranie do Azemovicia, który jednak był na spalonym.

Gra głównie toczy się w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi na dłużej uzyskać przewagi na boisku.

Odpowiedź zabrzan. Szybka akcja Górnika dała gospodarzom rzut rożny, po którym nie było zagrożenia pod bramką Gliwy.

Odważnie rozpoczął Raków. Goście od początku atakują, kilka prób zostało zablokowanych.

Gramy!

Ile kartek pokaże piłkarzom sędzia?

Mecz poprowadzi Bartosz Frankowski (Toruń). Spodziewamy się sporej liczby kartek. Pan sędzia w inny sposób kontaktu z piłkarzami nawiązać nie potrafi.