Wisła Kraków
14' David Niepsuj 23' Paweł Brożek 44' David Niepsuj 61' Vukan Savicević 85' Aleksander Buksa 90+1' Paweł Brożek
4:0

Wiślacy sprawili lanie przeciwnikowi.

Gol! Strzelił Paweł Brożek. Asystował mu Jakub Błaszczykowski.

W doliczonym czasie jeszcze jeden cios zadany beniaminkowi. 4:0! Ofensywa Wisły Kraków odblokowała się na dobre. Drugie trafienie Pawła Brożka po precyzyjnym dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego.

Doliczone trzy minuty.

Ostatnie minuty spotkania, w którym posiadacz drugiego w sezonie kompletu punktów został wyłoniony.

Żółtą kartkę otrzymał Aleksander Buksa za uderzenie łokciem Daniego Ramireza.

W sumie w tym meczu już ponad 20 uderzeń. Do rekordów oczywiście daleko, ale bramkarze na pewno się nie nudzili. Przed momentem spudłował Vukan Savicević.

Słupek! Aleksander Buksa huknął w obramowanie łodzian. Krótko po wejściu z ławki rezerwowych na boisko mógł uszczęśliwić kibiców. Z kolei ŁKS już bardzo radośnie, ale dla przeciwnika.

Jan Grzesik posłał piłkę obok bramki Wiślaków. Pomógł tym razem gospodarzom rykoszet od Vukana Savicevicia, ponieważ po nim futbolówka zmieniła tor lotu.

17045 osób na trybunach.

Brakuje dobrego akcentu w wykonaniu Łukasza Sekulskiego. Jednym z głównych problemów gości jest dziś brak skutecznego egzekutora, skoro oddali więcej celnych strzałów, a przegrywają 0:3.

Vukan Savicević może ze swoim trafieniem być kandydatem do gola kolejki.

Beniaminek ma dość. Po dośrodkowaniu Macieja Sadloka szansę na strzał z bliska do bramki miał Kamil Wojtkowski.

Zapachniało małym pogromem, ale Rafał Boguski akurat nie szaleje pod względem skuteczności. W sytuacji sam na sam po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego przegrał z Michałem Kołbą.

ŁKS Łódź. Schodzi: Pirulo. Wchodzi: Patryk Bryła.

Gol! Strzelił Vukan Savicević.

Chyba pozamiatane. 3:0! ŁKS strzela ślepakami, a Wisła Kraków prosto do celu. Vukan Savicević dopadł do piłki wybitej przed pole karne przez Jana Sobocińskiego i uderzył jak z armaty do siatki. Bardzo efektownie i efektywnie.

Siódmy strzał celny beniaminka. Dani Ramirez trafił w niezmiennie czujnego na swoim posterunku Michała Buchalika.

ŁKS strzela celnie, ale gola nie zdobywa. Solidnie rozgrzany Michał Buchalik sparował piłkę na korner po uderzeniu Daniego Ramireza. Nie dał się zaskoczyć drobnym rykoszetem od Marcina Wasilewskiego.

Pirulo zablokowany w momencie oddawania strzału z linii pola karnego. ŁKS szuka sposobu na zdobycie bramki kontaktowej i po kilkunastu sekundach uderzył Jan Grzesik w Michała Buchalika.

Rafał Boguski strzelił w zewnętrzną część słupka po podaniu Davida Niepsuja. Prawy obrońca Wisły Kraków mógł dorzucić asystę do gola, gdyby trochę dokładniejszy był doświadczony pomocnik.

David Niepsuj strzelcem dotychczas ostatniego gola.

Po faulu Pirulo na Chuce rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego przeciwnika. Maciej Sadlok strzelił technicznie i niecelnie.

Na początek drugiej połowy strzał Daniego Ramireza po podaniu Macieja Wolskiego. Interwencja skoncentrowanego po powrocie z szatni na boisko Michała Buchalika.

Druga połowa.

ŁKS w trudnej sytuacji.

Czy ŁKS Łódź odpowie minimum golem po przerwie?

Wisła Kraków blisko zwycięstwa. Gospodarze strzelają celnie głowami.

Doliczona minuta.

Gol! Strzelił David Niepsuj. Asystował mu Maciej Sadlok.

Jak widać rzut rożny był bardzo dobrym rozwiązaniem dla Wiślaków. Drużyna Macieja Stolarczyka strzeliła gola na 2:0. David Niepsuj był kompletnie osamotniony między dwoma defensorami ŁKS-u i przymierzył głową po dośrodkowaniu Macieja Sadloka. Rzucił się Michał Kołba, ale nie dosięgnął piłki.

Na razie strzelał Wiślak, konkretnie Maciej Sadlok. Blokowali łodzianie i gospodarze musieli zadowolić się rzutem rożnym.

Kilka minut ma jeszcze beniaminek na odpowiedź w pierwszej połowie. Drużyna Kazimierza Moskala potrzebuje aktywności i niekonwencjonalnych zagrań Daniego Ramireza.

ŁKS oddawał więcej celnych strzałów przy bezbramkowym wyniku. Trochę stracili rytm przyjezdni, a Wisła uskrzydlona dobrym wynikiem.

Strącenie Jana Sobocińskiego ponad bramką Wisły Kraków. Na dodatek w momencie wrzutki Daniego Ramireza z rzutu wolnego był na spalonym, więc ciąg dalszy trzeba uznać za nieważny.

Nie pierwszy taki cios Pawła Brożka zadany łodzianom.

Po płaskim dośrodkowaniu Davida Niepsuja interweniował nerwowo Jan Sobociński. Łupem Wiślaków po akcji oskrzydlającej był korner.

Były zawodnik Odry Opole jest poza boiskiem, ale planuje na nie powrócić i na nim pozostać. Gra została wznowiona przez Szymona Marciniaka.

Przerwa w grze spowodowana kontuzją Lukasa Klemenza.

ŁKS musi gonić przeciwnika. Przed momentem Jan Sobociński próbował uruchomić długim podaniem Daniego Ramireza, ale piłka uciekła polsko-hiszpańskiemu duetowi poza boisko.

Paweł Brożek dał prowadzenie gospodarzom.

Gol! Strzelił Paweł Brożek. Asystował mu Vukan Savicević.

Biała Gwiazda na prowadzeniu! Paweł Brożek nie musi przekonywać o posiadaniu instynktu strzeleckiego. Doświadczony napastnik strzelił na 1:0 głową po wrzutce Vukana Savicevicia. Michał Kołba miał utrudnione zadanie, ponieważ piłka odbiła się jeszcze rykoszetem. Paweł Brożek mógł wznieść ręce i triumfować.

Maciej Wolski strzelił, a w zasadzie podał Michałowi Buchalikowi. Dobrze już rozgrzany bramkarz Wisły Kraków nie mógł skapitulować.

Wisła Kraków na połowie przeciwnika. Było dośrodkowanie z rzutu wolnego, następnie korner, ale poradzili sobie piłkarze w ciemnych strojach.

Żółtą kartkę otrzymał David Niepsuj za faul na Ricardo Guimie.

Na pewno nie zabrakło celnych strzałów w kwadransie otwierającym mecz. Michał Buchalik zatrzymał futbolówkę po uderzeniu z dystansu.

Po błędzie Maksymiliana Rozwandowicza w polu karnym beniaminka szarżował Paweł Brożek. Weteran strzelił z dogodnej pozycji w Michała Kołbę, który pewnym chwytem naprawił błąd środkowego obrońcy.

Do bezpańskiej piłki w polu karnym beniaminka dopadł Maciej Sadlok. Lewy defensor miał dwie, trzy sekundy na przygotowanie niebezpiecznego strzału, ale nie do końca to wyszło. Sadlok huknął w defensora.

Łukasz Sekulski zagroził bramce gospodarzy. Strzał z bliska, ale niewystarczająco zaskakujący, żeby pokonać Michała Buchalika. Bramkarz gospodarzy jest pod prądem od początku meczu.

Jan Grzesik autorem pierwszego celnego uderzenia. Próba zza pola karnego i na linii bramkowej musiał wykazać się Michał Buchalik. Skuteczna interwencja zawodnika Wisły Kraków.

Po wrzutce z rzutu wolnego piłka spadła na głowę Lukasa Klemenza. Środkowy defensor strzelił wyraźnie ponad bramką beniaminka.

Rafał Boguski rozpędził się blisko linii bocznej boiska, ale zanim dopadł do uciekającej piłki, dotknął ją sunący wślizgiem po murawie przeciwnik.

Początek z drobnym opóźnieniem.

Czy Wisła Kraków wygra mecz z ŁKS-em Łódź?

Piłkarze z Łodzi w Krakowie. Jest też trener Kazimierz Moskal.

Sędzia: Szymon Marciniak

ŁKS Łódź również posiada cztery punkty. Prowadzona przez Kazimierza Moskala drużyna zremisowała bezbramkowo z Lechią Gdańsk i wygrała 2:1 z Cracovią. Później beniaminek poniósł porażki 1:2 z Lechem Poznań i 0:1 z Piastem Gliwice.

Biała Gwiazda zdobyła dotychczas cztery punkty. Wisła Kraków zremisowała bezbramkowo z Lechią Gdańsk, a także zwyciężyła 1:0 z Górnikiem Zabrze. W pozostałych spotkaniach ligowych została pokonana 0:1 przez Śląsk Wrocław i 0:1 przez Pogoń Szczecin.

Wisła Kraków podejmie ŁKS Łódź na początek 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Kluby sąsiadują przed bezpośrednim meczem w dolnej połowie tabeli.