KGHM Zagłębie Lubin
14' Sasa Zivec 29' Alan Czerwiński 44' Damjan Bohar 52' Sasa Balić 63' Patryk Szysz 79' Filip Starzyński 90' Bartosz Slisz 90+2' Dawid Pakulski
Wisła Płock
7' Alan Uryga 62' Giorgi Merebaszwili 65' Grzegorz Kuświk 71' Dominik Furman
5:0

Pogrom w Lubinie.

Gol! Strzelił Dawid Pakulski. Asystował mu Alan Czerwiński.

Jeszcze jeden gol gospodarzy. Zmiennik wykorzystał kolejne podanie Alana Czerwińskiego. Wisła Płock już dawno na łopatkach, a dostaje kolejne ciosy od Zagłębia.

Doliczone dwie minuty.

Gol! Strzelił Bartosz Slisz. Asystował mu Alan Czerwiński.

Czwarta bramka zespołu z Lubina. Bartosz Slisz stał samotnie w środku pola karnego przeciwnika i główkował celnie po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego. Thomas Daehne nie miał szans na zatrzymanie piłki.

Ostatnie minuty spotkania w Lubinie. Można już powiedzieć, że druga połowa równie schładzająca jak ulewa, która przeszła niedawno nad Lubinem. Sytuacja jest kontrolowana przez Zagłębie.

Zagłębie Lubin. Schodzi: Sasa Zivec. Wchodzi: Kamil Mazek.

Przygotowuje pierwszego zmiennika sztab szkoleniowy Zagłębia Lubin.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Starzyński za faul na Cezarym Stefańczyku.

Giorgi Merebaszwili zatrudnił strzałem Konrada Forenca. Bramkarz gospodarzy musi zapracować na swoje czyste konto. Jeszcze przez kilkanaście minut musi być skoncentrowany i uważać na uderzenia Nafciarzy.

Wisła w posiadaniu piłki, ale swój atak buduje pod nadzorem zespołu z Lubina.

Tylko 2876 osób ogląda mecz na żywo.

Brutalne przewinienie Dominika Furmana było symbolem bezradności jedenastki z Płocka. Nawet jej lidera ponoszą niezdrowe emocje.

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Furmana za brutalny atak na Filipa Starzyńskiego. Po nim rozpoczęła się szarpanina na murawie.

Piłka odbiła się od dobrze ustawionego Patryka Szysza po dośrodkowaniu Sasy Balicia. Powinien zachował się zdecydowanie lepiej napastnik Zagłębia i przynajmniej oddać uderzenie w kierunku bramki Thomasa Daehne.

Wisła Płock. Schodzi: Piotr Tomasik. Wchodzi: Suad Sahiti.

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Kuświk za faul na Jakubie Tosiku.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Szysz za faul na Piotrze Tomasiku.

Żółtą kartkę otrzymał Giorgi Merebaszwili za faul.

Po odbitym rykoszetem strzale Jakuba Rzeźniczaka korner. Dośrodkowanie było zbyt głębokie, a na dodatek sędzia gwizdnął przewinienie atakującego piłkarza z Płocka.

Gościom nie udało się wcześnie poprawić sytuacji w drugiej połowie. Zagłębie Lubin jest coraz pewniejsze wygranej.

Wisła wymieniła podania w centralnej części boiska. Zabrakło zawodnika zdolnego do przyspieszenia akcji i przetransportowania piłki w pole karne.

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić za przewinienie taktyczne.

Dwóch gospodarzy szybowało w polu karnym przeciwnika i próbował oddać strzał po dośrodkowaniu. Wisła Płock ratowała się wybiciem piłki.

Wisła próbuje odpowiedzieć i dzięki wcześnie zdobytej w drugiej połowie bramce wrócić do gry. Konrad Forenc nie kryje niezadowolenia, że przeciwnik strzelał z dogodnej pozycji.

Druga połowa.

Powoli zbliża się druga połowa spotkania.

Czy Wisła Płock odpowie minimum golem po przerwie?

Pierwsza połowa pod dyktando Zagłębia.

Doliczona minuta.

Gol! Strzelił Damjan Bohar. Asystował mu Sasa Zivec.

Już chyba pozamiatane. Zagłębie bezwzględnie punktuje swojego przeciwnika. W podbramkowym zamieszaniu Sasa Zivec uruchomił Damjana Bohara, a ten pokonał uderzeniem z bliska Thomasa Daehne.

Radosław Sobolewski nie kryje zdenerwowania. Jego podopieczni nie podjęli równorzędnej rywalizacji w pierwszej połowie. Wisła miała mimo to szansę na pokonanie Konrada Forenca po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak piłka została skierowana tylko w słupek przez Grzegorza Kuświka.

Filip Starzyński! Minimalne pudło, a powinno być zamknięcie meczu. Kapitalnie wymanewrował jednym zwodem Mateusza Szwocha, Jarosława Fojuta oraz Alana Urygę, ale technicznym uderzeniem nie trafił w bramkę.

Potężne uderzenie Jakuba Tosika z okolicy narożnika pola karnego. Thomas Daehne wyciągnął prawą dłoń i sparował piłkę poza lustro bramki.

Niebezpiecznie wyglądająca kolizja. Zbigniew Dobrynin przyznał piłkę gościom. To już 11. przewinienie Miedziowych.

Alan Czerwiński i gospodarze prowadzą już 2:0!

Gol! Strzelił Alan Czerwiński. Asystował mu Sasa Balić.

Miedziowi coraz bliżej zwycięstwa. Eleganckie uderzenie z powietrza po dośrodkowaniu Sasy Balicia. Zagłębie przeprowadziło błyskawiczny kontratak i ponownie skierowało piłkę do świeżo załatanej siatki.

Drużyna z Lubina ma zamiar pójść za ciosem po objeciu prowadzenia. Ataki zawodników w pomarańczowych koszulach są groźniejsze.

Miedziowi blisko podwojenia przewagi. Po wrzutce Alana Czerwińsiego z prawego skrzydła główkował Patryk Szysz. Futbolówka przeleciała nieznacznie obok bramki Thomasa Daehne. Było blisko!

Akcja płocczan z wykorzystaniem z lewego skrzydła. Mateuszowi Szwochowi nie udało się dostarczyć futbolówki w pole karne Zagłębia.

Piłkarze z Lubina wymienili podania w centralnej części boiska. Przeciwnicy nie kwapili się do agresywnego pressingu.

Pierwsza riposta zespołu z Płocka. Ricardinho strzelił z Konrada Forenca po dośrodkowaniu Giorgiego Merebaszwiliego. Próbował dobijać Dominik Furman, ale został w ryzykowny sposób zatrzymany przez Filipa Starzyńskiego.

Sasa Zivec dał prowadzenie gospodarzom.

Gol! Strzelił Sasa Zivec. Asystował mu Bartosz Slisz.

Eleganckie uderzenie techniczne zza pola karnego prawie w okienko bramki Thomasa Daehne. Ogromne pretensje do swoich obrońców powinien mieć Niemiec. Rozstąpili się jak Morze Czerwone, nie pomógł Dominik Furman, nie pomogli skrzydłowi. Sasa Zivec miał mnóstwo miejsca i przymierzył idealnie.

Filip Starzyński strzelił zza pola karnego. Odchodząca piłka przeleciała nieznacznie obok bramki Thomasa Daehne.

Początek meczu bez sytuacji podbramkowych. Sędzia ma więcej pracy niż bramkarze. W ostatnich minutach musiał rozstrzygać, komu przyznać piłkę po dwóch kolizjach.

Żółtą kartkę otrzymał Alan Uryga.

Mateusz Szwoch wymienił podania na prawej stronie boiska i dośrodkował. Ciasno ustawieni lubinianie nie pozwolili na dojście do piłki centralnie ustawionemu Grzegorzowi Kuświkowi.

Wisła Płock nie zrobiła użytku z rzutu rożnego. Po przeciwnej stronie boiska również korner, ale dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego nie sprawiło problemu gościom.

Zagłębie w pomarańczowych strojach z czarnymi akcentami, a Wisła Płock w niebiesko-białych koszulkach.

Dziewięć minut za późno, ale jest pierwszy gwizdek.

Pojawił się człowiek wyglądający na fachowca i dzwoni.

Nie ma komu tego naprawić.

Piłkarze gotowi do rozpoczęcia meczu. Trzeba jeszcze załatać siatkę w bramce Thomasa Daehne.

Czy Zagłębie Lubin wygra mecz z Wisłą Płock?

Głównym przeciwnikiem Filipa Starzyńskiego w środku pola będzie Dominik Furman.

Filip Starzyński, lider lubinian, otoczony będzie w środku pola defensywnym Jakubem Tosikiem i ofensywnym Bartoszem Sliszem.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Lubinianie nie wygrali z płocczanami na własnym stadionie od 2009 roku. Była to wtedy konfrontacja na zapleczu PKO Ekstraklasy. W kolejnych meczach Zagłębie potrafiło najwyżej remisować u siebie z Wisłą.

Wisła Płock rozpędzała się przed przerwą reprezentacyjną. Po przełomowym zwycięstwie 2:1 na stadionie Pogoni Szczecin podopieczni Radosława Sobolewskiego wygrali 2:1 u siebie z ŁKS-em Łódź. Dzięki wywalczonym w tych meczach sześciu punktom Nafciarze wydostali się ze strefy spadkowej i wyprzedzili między innymi Zagłębie.

Zagłębie Lubin powalczy o zwycięstwo po trzech porażkach z rzędu. Miedziowi zostali pokonani kolejno przez Legię Warszawa, Piasta Gliwice i Wisłę Kraków.