Śląsk Wrocław
22' Erik Exposito 24' Dino Stiglec 32' Wojciech Golla 38' Erik Exposito 65' Dino Stiglec 90' Erik Exposito
KGHM Zagłębie Lubin
32' Filip Starzyński 45+3' Bartosz Kopacz 63' Sasa Zivec 68' Bartosz Slisz
4:4

Koniec meczu. Kapitalne spotkanie zakończone remisem 4:4!

Filip Starzyński zabralokowany w polu karnym Śląska. Blisko było o kolejnego gola.

Doliczone trzy minuty.

Gol! Strzelił Erik Exposito. NIESAMOWITE! 4:4 we Wrocławiu! Michał Chrapek do Exposito. Jego strzał najpierw obronił Forenc, ale przy dobitce był już bezradny. Hat-trick Hiszpana!

Przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje Konrad Forenc, który zatrzymał Mateusza Cholewiaka.

Wracamy do gry. Wrocławianie rozgrywają piłkę w okolicy linii środkowej boiska.

Źle piłkę w polu karnym przyjmował Erik Exposito. Zabrakło strzału, a zanosiło się na groźną akcję Śląska.

KGHM Zagłębie Lubin stara się spokojnie rozgrywać piłkę. Śląsk szuka akcji oskrzydlających.

Minimalnie niecelny strzał z rzutu wolnego oddał Przemysław Płacheta.

Rzut wolny dla Śląska na wysokości pola karnego Zagłębia.

Śląsk atakuje, wrocławianie szukają okazji do wyrównania.

Gol! Strzelił Bartosz Slisz.

4:3 dla Zagłębia! Niesamowity mecz! Uderzenie z woleja Bartosza Slisza i piłka w bramce Śląska!

Gol! Strzelił Dino Stiglec. Fantastyczny, techniczny strzał z rzutu wolnego Dino Stigleca. CO ZA MECZ WE WROCŁAWIU! Już 3:3! Tym razem to Śląsk odpowiedział na gola Zagłębia!

Rzut wolny dla Śląska niemal z linii pola karnego.

Gol! Strzelił Sasa Zivec. Asystował mu Damjan Bohar.

Szybka akcja Zagłębia. Piłkę wyprowadził Damjan Bohar, podał do Sasy Zivca. Ten poradził sobie z defensywą WKS-u i oddał świetny techniczny strzał. Uderzenie nie do obrony i 3:2 prowadzi Zagłębie!

Szybko przenosimy się pod drugą bramkę. Najpierw ładne, ale minimalnie zbyt mocne dośrodkowanie do Erika Exposito, a chwilę później niecelne uderzenie z dostansu Jakuba Łabojki.

Zamknięty teraz Śląsk na własnej połowie boiska.

Cały czas dobre tempo i dobry mecz w derbach Dolnego Śląska.

Mocny, soczysty strzał z dystansu oddał Robert Pich. Poradził sobei z tym uderzeniem Konrad Forenc.

Dośrodkowanie Lubambo Musondy, ale w polu karnym Zagłębia nie było piłkarzy Śląska. Przy piłce Zagłębie.

Zmiana sytuacji. Teraz to goście rozgrywają piłkę na połowie WKS-u.

Czy w tym meczu padnie przynajmniej jeszcze jeden gol?

Gra toczy się na połowie gości. Śląsk rozgrywa piłkę.

Szukali wrocławianie okazji do strzału po dośrodkowaniu w pole karne. Dobrze spisali się obrońcy KGHM Zagłębia Lubin.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie wynik 2:2.

Gol! Strzelił Bartosz Kopacz. Asystował mu Lubomir Guldan. Co za mecz we Wrocławiu! Po dośrodkowaniu Lubomira Guldana celnym strzałem głową popisał się Bartosz Kopacz! 2:2!

Dośrodkowanie w pole karne Śląska, po którym niecelnie główkował Bartosz Kopacz.

Wracamy do gry. Jak na razie bardzo dobry mecz we Wrocławiu.

Pomocy medycznej potrzebuje Przemysław Płacheta, który został trafiony piłką.

Zanosiło się na bardzo groźną akcję Zagłębia, ale świetnie wrócili obrońcy Śląska i odebrali piłkę Damjanowi Boharowi. W odpowiedzi niecelnie strzelał Erik Exposito.

Na uderzenie z dystansu z ponad 20 metrów zdecydował się Bartosz Slisz. Piłka przeleciała obok bramki Śląska.

Gol! Strzelił Erik Exposito. Asystował mu Robert Pich.

Erik Exposito chyba już "kupił sobie" kibiców Śląska. Dośrodkowanie Jakuba Łabojki, piłkę zgrał Robert Pich, a Erik Exposito wykończył akcję. 2:1 prowadzi Śląsk.

Świetną okazję miał Robert Pich. Pomocnik WKS-u otrzymał piłkę w polu karnym, ale oddał niecelne uderzenie.

Gol! Strzelił Filip Starzyński. Mocny strzał oddał Filip Starzyński i piłka wpadła do bramki. Matus Putnocky nie zdołał obronić tego uderzenia.

Żółtą kartkę otrzymał Wojciech Golla.

Rzut karny dla KGHM Zagłębie Lubin po zagraniu piłki ręką Wojciecha Golli.

Trwa analiza VAR. Sędzia poszedł przeanalizować sytuację, czy jeden z zawodników Śląska nie zagrał ręką.

Poprzeczka uratowała Śląsk! Z ostrego kąta strzelał Sasa Zivec. Mało brakowało, a piłka wpadłaby do bramki.

Gramy juz dalej, a KGHM Zagłębie Lubin rozgrywa piłkę na połowie Śląska.

Mamy chwilową przerwę w grze. Zderzyli się ze sobą zawodnicy obu drużyn.

Szybka odpowiedź Śląska i strzał Michała Chrapka. Dobrze interweniował Konrad Forenc.

Z dystansu niecelnie strzelał Damjan Bohar.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Dino Stiglec.

Gol! Strzelił Erik Exposito. Asystował mu Dino Stiglec.

Dino Stiglec dośrodkował w pole karne KGHM Zagłębie Lubin, a tam fantastycznym strzałem głową popisał się Erik Exposito! Krytykowany napastnik WKS-u skierował piłkę do bramki mimo asysty obrońcy gości. Śląsk Wrocław prowadzi 1:0 po efektownym golu.

W ostatnich minutach nieco brakuje dobrych okazji strzeleckich. Na boisku jednak sporo walki. To w końcu derbowa potyczka.

Efektowny rajd przeprowadził Damjan Bohar. Zabrakło już jednak dokładności w rozegraniu tuż przed polem karnym gospodarzy.

Główkował na bramkę Śląska Sasa Balić. Lekkie uderzenie i piłkę pewnie złapał Matus Putnocky.

Z dystansu niecelnie strzelał Łukasz Broź.

Podanie w pole karne Śląska, gdzie na strzał zdecydował się Filip Starzyński. Piłkarze przeleciała centymetry obok bramki WKS-u.

Filip Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego. Jednak zbyt mocno i piłka znalazła się w rękach bramkarza WKS-u.

Przemysław Płacheta dograł do Brozia. Ten strzelał z ostrego kąta, lecz Konrad Forenc nie dał się zaskoczyć.

Zanosiło się na groźną akcję Śląska, lecz w ostatniej chwili dobrze w defensywie spisał się Bartosz Kopacz.

Dośrodkowanie w pole karne Śląska. Do strzału doszedł Rok Sirk, lecz po jego uderzeniu głową pewnie interweniował Matus Putnocky.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gości. Zabrakło już jednak strzału na bramkę.

Zaczynamy!

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek meczu.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak (Płock).

Przed nami spotkanie Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin. Derby Dolnego Śląska rozpoczną się o godzinie 20:00. Śląsk walczy o pozycję lidera PKO Ekstraklasy.