PKO Ekstraklasa: 11. kolejka
05 paź 2019 17:30
komentarz

Druga połowa wynagrodziła nam piłkarską biedę w pierwszej, ale do końca mecz był bardzo jednostronny. Lech za dużo nie musiał robić, by kontrolować mecz, jednak nie dał żadnych szans Wiśle nawet na honorowego gola. Morale w Poznaniu przed zgrupowaniami reprezentacji na pewno podrosną.

15
11
1
1
2
90+6'

5
90+6'

Żółtą kartkę otrzymał Tymoteusz Puchacz.

1
1
1
1
13
90+4'

Awantura na boisku, spięcie Wojtkowskiego z Puchaczem. Gracz Wisły zaatakował Gumnego po tym, jak ten faulował Chucę.

1
2
4
90+4'

Amaral... ale tuż nad bramką Buchalika. Niezła próba Portugalczyka.

9
1
3
2
4
90+3'

Odważne wejście Puchacza, prawie minął 3 rywali jednym zwodem, ale dał się sfaulować. Rzut wolny 18 metrów od bramki, może być 5:0.

15
3
1
1
3
90'

6
89'

Wiślacy chcieliby już jechać do domu. Są bez wiary nawet na honorowego gola. Lech gra bardzo spokojnie całą drugą połowę.

14
7
1
1
87'

Rajd lewą stroną Marchwińskiego. Chciał zagrać po ziemi w pole karne do Tomczyka, ale świetnie ustawiony był Wasilewski. Rzut rożny.

7
1
1
1
86'

9
85'

Tu już nie ma czego zbierać... Katastrofalne zagranie Grabowskiego do środka pola, tam przejął piłkę z dużą łatwością Marchwiński. Zwiódł dwóch rywali na raz, popatrzył i uderzył po ziemi na bramkę Buchalika. Golkiper Wisły skapitulował po raz czwarty dzisiaj.

24
14
1
2
4
85'

Gol! Strzelił Filip Marchwiński.

57
25
5
6
6
84'
82'

Żółtą kartkę otrzymał Vukan Savicević.

10
4
2
2
80'
79'

Kolejna świetna piłka do Jóźwiaka, ale ten przy zmianie nogi do strzału stracił równowagę w polu karnym. Chciał jeszcze ją podać do Amarala, ale nie zdążył.

3
1
2
77'

Kapitalna piłka Amarala przez obronę Wisły do pędzącego Jóźwiaka, a ten uderza mocno na dalszy słupek. Buchalik nie miał tu nic do powiedzenia.

18
8
2
2
3
77'

Gol! Strzelił Kamil Jóźwiak. Asystował mu Joao Amaral.

48
23
3
5
5
76'

Wisła Kraków. Schodzi: Vullnet Basha. Wchodzi: Chuca.

3
1
1
1
2
75'

Tymczasem ultrasi Lecha bawią się pirotechniką...

7
6
2
1
74'

Lech podwyższa prowadzenie! Strzał Kamińskiego przez nogi Wasilewskiego problematyczny dla Buchalika, ale go broni. Jednak przy dobitce Gytkjaera nie miał szans.

24
13
1
1
3
73'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer.

59
30
2
2
5
71'
3
1
4
2
1
69'

Dwójkowa akcja Jevtić-Jóźwiak. Ten pierwszy ostatecznie strzelał, ale niepotrzebnie przekładał piłkę na lewą nogę. To dało czas obrońcom na zasłonięcie bramki. Strzał niecelny.

4
1
67'

Ostre wejście ciałem Grabowskiego w Gytkjaera. Duńczyk powalony na ziemię. ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Męska, twarda gra lewego obrońcy Wisły.

1
2
65'

Druga połowa jest ewidentnie pod dyktando Lecha. Gospodarze grają z coraz większą swobodą.

8
4
1
1
2
64'

Zaskakująca próba z dystansu Puchacza. Gdyby nie Buchalik, byłoby 2:0, a tak tylko korner dla gospodarzy.

6
2
2
2
2
62'

Dziś na trybunach stadionu przy ul. Bułgarskiej jest 15 089 kibiców.

5
1
2
61'

Szansa dla Lecha. Strzał Jevticia zablokowany, ale rozgrywający gospodarzy znalazł od razu inny wariant gry. Podał do Jóźwiaka, a ten z ostrego kąta uderzył mocno w boczną siatkę.

3
2
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Christian Gytkjaer.

5
3
1
1
6
57'

Bardzo dobra szansa dla Lecha, znowu z udziałem Jóźwiaka. Zagrał w 5. metr do Gytkjaera, ale ten, biegnąc do piłki, staranował Buchalika. Rzut wolny dla Wisły spod własnej bramki.

4
4
1
55'

Kontrowersja dla kibiców na stadionie. Gracz Wisły zatrzymał piłkę głową, leżąc. Ich zdaniem była jeszcze użyta do tego ręka. Gwizdek arbitra jednak milczy.

5
2
7
52'

Kłopoty techniczne... sędziego Stefańskiego. Coś jest nie tak z mikrofonem, trzeba wszystko poprawić. Mamy przerwę w grze.

3
6
6
1
2
50'

Świetna kontra Lecha, a bliski szczęścia był Moder. Jednak uderzył bez namysłu, na siłę, prosto w Buchalika. Wisła ma szczęście.

7
12
2
2
49'

Wysoko ustawiony w pressingu zespół Lecha, ma problem Wisła z wymienieniem 3-4 dokładnych podań.

2
5
4
4
46'

Wisła nie jest w stanie wybić piłki z własnego pola karnego, korzysta z tego Lech. Wrzutka Jóźwiaka, ale strzał głową jednego z lechitów wysoko nad bramką Buchalika.

1
3
4
2
czas Druga połowa
46'
45'

Jeszcze gramy jedną minutę.

5
3
2
2
2
45'

Niezła indywidualna akcja Modera. Miał na plecach dwóch rywali przy tym rajdzie, ale sobie z nimi poradził. Mocny strzał z kilku metrów zablokował Janicki.

5
3
1
1
2
43'

Wisła próbowała od razu odpowiedzieć, ale zabrakło ostatniego podania. Górne piłki z łatwością wybijane przez graczy Lecha.

5
4
3
3
7
40'

Fatalny błąd Wisły w rozegraniu od bramki. Jóźwiak zgarnął podanie do Grabowskiego, zagrał szybko w pole karne, a tam Jevtić zachował zimną krew i uderzył płasko i poza zasięgiem rąk Buchalika.

14
12
5
9
14
40'

18
38'

Kolejne wejście Jevticia z prawej strony, ale źle wycofał do Jóźwiaka. Ten jednak zdołał zagrać za pole karne do Muhara, a ten huknął w trybuny. Chwilę później uderzenie Kamińskiego podobnej urody co Muhara. Ładniejsze było Brzydkie Kaczątko.

1
2
4
1
2
36'

Kluczem jest przejęcie inicjatywy w środku pola. Problem tego meczu jest taki, że wszyscy uciekają od walki tam. Stąd tempo meczu jest bardzo powolne...

1
4
1
33'

Lech zaczyna przejmować kontrolę nad spotkaniem. Jednak jego mecze i Ekstraklasa przyzwyczaiły nas, że rola dominatora w meczach poznaniaków zmienia się częściej niż przeciętny człowiek skarpetki.

9
5
1
5
32'

Dośrodkowanie Gumnego w pole karne i szczupakiem poleciał Moder, ale jego strzał łapie Buchalik. Nie miał łatwej pozycji pomocnik Lecha, był ustawiony pod ostrym kątem.

5
4
1
1
30'

Ufff, Janicki wraca do gry.

4
1
29'

Dwójkowa akcja Gumnego z Jóźwiakiem. Znokautowany strzałem tego drugiego Janicki, a potem dobitkę pewnie złapał Buchalik. Przerwa w grze, lekarze przy stoperze Wisły.

4
1
2
1
26'

Po wrzutce piłka wisiała w powietrzu dłużej niż skoczek narciarski w locie. Bułka z masłem do wyłapania dla Buchalika.

1
8
1
1
1
24'

Faulowany na lewej flance Puchacz przez Silvę. Tu można naprawdę groźnie dośrodkować.

1
1
2
2
22'

Trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz - Wisła zamyka Lecha na jego własnej połowie. Gospodarze nie mają pomysłu, jak z tego wyjść.

7
8
4
3
1
22'

Ładny techniczny strzał Wojtkowskiego zza pola karnego, ale tuż nad bramką. Wcześniej niezła gra na 1 kontakt w drużynie gości.

6
6
4
4
2
20'

Garść statystyk:

Posiadanie piłki 71% - 29% na korzyść Lecha

Strzały: 4 - 3 dla Lecha

Jednak tej dominacji gospodarze nie potrafią udokumentować.

2
17'

Na razie niezbyt szybki ten mecz, dużo badania się, szukania dziur, czasami próby indywidualnego rozwiązania sprawy. Trzeba wierzyć, że spotkanie jeszcze się rozkręci.

1
5
1
1
14'

Niezła akcja Lecha, ale można było to rozwiązać lepiej. Jevtić minął dwóch rywali i zdziwił się, że nagle ma miejsce na podanie, wycofał do Jóźwiaka, ale jego strzał zablokowany. Tutaj trzeba było szukać gry na Gytkjaera.

2
12'

W końcu zagrożenie ze strony Lecha. Rajd Jóźwiaka w pole karne, zagranie wzdłuż bramki do Gytkjaera, ale duet stoperów Wisły w ostatniej chwili przeciął to podanie. Futbolówka wylądowała w rękach Buchalika.

1
6
2
1
1
9'

Niezła indywidualna akcja Savicevicia w środku pola, znalazł miejsce do strzału, jednak kozłująca piłka minęła bramkę Van Der Harta. Wisła w pierwszych minutach jest bardziej żywa i bardziej niebezpieczna.

3
3
3
1
7'

Strzał Grabowskiego, ale zbyt delikatny, by zagroził "Kolejorzowi".

4
4
3
6
6
6'

Faulowany rozpędzony Zdybowicz przed polem karnym Lecha, jest szansa dla Wisły na objęcie prowadzenia.

3
2
2
2
4'

Ładna akcja Wojtkowskiego, z dużą swobodą wszedł w pole karne i podbijał sobie piłkę między rywalami. Jednak jego strzał z półwoleja zatrzymał się na bocznej siatce.

1
7
2
3'

Szukał prostopadłym podaniem Jevtić Gytkjaera, ale przyblokował Duńczyka Wasilewski.

3
5
5
1
3
2'

Wisła gra piłką, ale na własnej połowie. Napiera coraz bardziej w pressingu drużyna Lecha. Dodajmy też, że dziś Rafał Boguski jest na nietypowej dla siebie pozycji, bowiem na prawej obronie.

1
1
5
2
czas Start meczu
17:26

W tabeli Lech jest na 9. miejscu, a Wisła dopiero na 13. Nie ma co się dziwić, że według bukmacherów zdecydowanym faworytem są poznaniacy.