Lechia Gdańsk
20' Artur Sobiech 30' Błażej Augustyn 67' Artur Sobiech 86' Rafał Wolski 89' Patryk Lipski
KGHM Zagłębie Lubin
9' Błażej Augustyn 19' Filip Starzyński 62' Damjan Bohar 90+3' Damian Oko
1:2

Koniec meczu! Lechia Gdańsk przegrała z KGHM Zagłębiem Lubin 1:2 i zaprzepaściła szansę na wyprzedzenie w tabeli lidera ze Szczecina. Cenny triumf przyjezdnych!

Nawet Kuciak pojawił się w polu karnym Zagłębia. Wrzutka Udovicicia znowu spadła na głowę gracza gości.

Żółtą kartkę otrzymał Damian Oko.

Ożywiły się trybuny, ale Flavio Paixao zawiódł. Złe podanie doświadczonego piłkarza Lechii.

Doliczone zostały cztery minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Lipski.

Fatalny przerzut Augustyna. Prosta strata Lechii.

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Wolski.Rezerwowy gdańszczan przewinił i zobaczył żółty kartonik.

Znowu dobrze defensywa gości. Dośrodkowanie Łukasika nie sprawiło im kłopotów.

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Goście wciąż prowadzą, Sobiech powinien szybciej zdecydować się na strzał.

Rafał Wolski oddał strzał z dystansu, ale obok słupka. Uderzenie nie było najlepsze. Gdyby leciało w światło bramki, poradziłby sobie Dominik Hładun.

Lechia wolno rozgrywa piłkę. Biało-zieloni nie mogą zyskać terenu.

Niezłe dwie wrzutki Fili z prawej strony. Dobrze spisała się jednak drużyna z Lubina.

Na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Gra toczy się w środku boiska.

Dośrodkowanie Udovicicia nie znalazło adresata.

Piekielnie mocne uderzenie Slisza. Słupek!

Zagłębie skutecznie oddaliło grę od własnej bramki. Lechia ma jeszcze trochę czasu na odwrócenie losów spotkania.

Gol! Strzelił Artur Sobiech. Asystował mu Flavio Paixao.

Niecelny strzał Sobiecha po dośrodkowaniu Fili.

Gol! Strzelił Damjan Bohar. Asystował mu Sasa Zivec.

Mamy 2:0! Bohar podwyższył prowadzenie Zagłębia. Kuciak powinien w tej sytuacji zachować się znacznie lepiej.

Lechia znowu w polu karnym Zagłębia. Uderzenie Augustyna zablokowane.

Nareszcie bramkowa szansa miejscowych. Strzał Lukasa Haraslina zablokował jeden z obrońców gości.

Dużo niedokładności w szeregach Lechii. Tak nie da się wyrównać.

Techniczny strzał Starzyńskiego zza pola karnego. Pewnie piłkę złapał Dusan Kuciak.

Nie była to najlepsza wrzutka z rzutu wolnego w karierze Macieja Gajosa. Piłkarze gości nie mieli problemów z wybiciem futbolówki.

Artur Sobiech zepsuł kontrę biało-zielonych. Zbyt mocno podał piłkę do Sławomira Peszki.

Sławomir Peszko przewrócił się w polu karnym Zagłębia, ale gwizdek sędziego miczy. Oburzenie na trybunach.

Gdańszczanie rozgrywają piłkę na środku boiska. Pomysłu na budowanie składnych akcjiwciąż nie widać.

Więcej powinniśmy oczekiwać przede wszystkim od Lechii. Jeden z faworytów do mistrzostwa Polski przegrywa na własnym terenie i nie potrafi odpowiedzieć.

Strzał Patryka Szysza z woleja! Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką bramki Kuciaka.

Gramy dalej! Od środka rozpoczęli piłkarze z Lubina.

Piłkarze wracają na boisko. W pierwszej połowie nie był to porywający mecz. Liczymy na więcej po przerwie!

Widzów: 8 863.

Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk przegrywa z KGHM Zagłębiem Lubin 0:1 po samobójczym trafieniu Augustyna. Wracamy za kwadrans,

Augustyn wybił piłkę po dośrodkowaniu Starzyńskiego.

Doliczona została jedna minuta.

Kubicki podał piłkę prosto pod nogi rywala.

Odważna próba Karola Fili. Strzelił z dalszej odległości, lecz niecelnie.

Kapitalny rajd Peszki. Były reprezentant Polski minął kilku rywali, ale zabrakło mu siły w momencie strzału. Uderzył lekko, po ziemi i prosto w ręce Dominika Hładuna.

Peszko szukał kolegów w polu karnym, ale świetnie ustawił się Tosik. Kilka sekund później nie popisał się Fila. Młody obrońca Lechii niecelnie dośrodkował.

Lubomir Guldan dopadł do piłki, lecz nie trafił w światło bramki. Musi na przyszłość poprawić celownik.

Łukasik sfaulował Starzyńskiego. Otrzymał ostrzeżenie od sędziego.

Wszyscy kibice widzieli piłkę w bramce Zagłębia! Mario Maloca doszedł do fantastycznej okazji, ale nieczysto trafił w futbolówkę. Zawód na trybunach.

Ożywił się Peszko. Skrzydłowy Lechii został szybko sfaulowany przez rywala i mamy rzut wolny.

Wrzutka w pole karne, ale Lubomir Guldan powstrzymał skaczącego do główki Sobiecha.

Żółtą kartkę otrzymał Błażej Augustyn.

Fatalne kiks Żarko Udovicicia. Chciał podać piłkę do Haraslina, ale zrobił to bardzo źle. Futbolówka znałazła się pod nogami jednego z piłkarzy gości.

Znowu skuteczny w obronie Augustyn. Starzyński szukał kolegi, ale dobrze ustawił się obrońca biało-zielonych i wybił piłkę poza boisko.

Lechiści poradzili sobie z dośrodkowaniem Starzyńskiego z rzutu rożnego.

Błażej Augustyn zablokował strzał Filipa Starzyńskiego. Aut dla Zagłębia.

Piłka toczy się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie ootrafi się zbliżyć pod bramkę rywala.

Żółtą kartkę otrzymał Artur Sobiech.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Starzyński.

Kolejny raz Łukasik z rzutu wolnego. Tym razem zdecydował się na bezpośredni strzał, lecz nie skierował futbolówki w światło bramki.

Peszko ruszył prawym skrzydłem i wrzucił piłkę w pole karne. Kubicki nie zdołał jednak oddać uderzenia.

Artur Sobiech trafił do siatki Zagłębia! Radość nie trwała długo. Sędzia odgwizdał spalonego.

Łukasik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. Hładun popełnił mały błąd, ale Maloca tego nie wykorzystał. Stoper Lechii chciał przelobować bramkarza, lecz przestrzelił.

Kolejne problemy Lechii. Bohar ruszył prawym skrzydłem i posłał piłkę w kierunku bramki. Dobrze spisał się jednak Dusan Kuciak.

Na boisku leży Alan Czerwiński. Obrońca przyjezdnych potrzebuje pomocy medycznej,

Gol samobójczy! Błażej Augustyn.

Zagłębie na prowadzeniu! Augustyn wykonał wślizg i przelobował Kuciaka! Gol samobójczy i 1:0 dla gości.

Teraz to goście są w posiadaniu futbolówki. Miejscowi czekają na własnej połowie.

KGHM Zagłębie Lubin pojawiło się na połowie gospodarzy. Przyjezdni jednak nie mieli żadnego pomysłu i Lechia bez problemu oddaliła grę.

Mocne rozpoczęcie Lechii. Daniel Łukasik oddał strzał zza pola karnego, ale prosto w ręce bramkarza Zagłębia.

Piłka z głębi pola w kierunku Sobiecha. Błażejowi Augustynowi zabrakło jednak precyzji. Dobrze w defensywie spisał się Guldan.

Gramy! Od środka rozpoczęli piłkarze Piotra Stokowca.

Piłkarze już na murawie! Lechia Gdańsk zagra w biało-zielonych strojach, KGHM Zagłębie Lubin na pomarańczowo.

Za chwilę zaczynamy! Pustki na stadionie. W Gdańsku nie pojawili się kibice gości.

Jakim wynikiem zakończy się ten mecz?

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Lechia Gdańsk w ostatnim sobotnim meczu PKO Ekstraklasy, podejmie na własnym stadionie KGHM Zagłębie Lubin. Podopieczni Piotra Stokowca wygrali ostatnie cztery ligowe spotkania z rzędu. Dobra passa sprawiła, że biało-zieloni awansowali w tabeli już na trzecie miejsce. Piłkarze Martina Saveli z kolei przyjechali nad morze po poniedziałkowej wygranej z ŁKS-em Łódź (3:1). Zapowiada się bardzo ciekawie starcie dwóch drużyn znajdujących się "na fali". Początek o godzinie 20:00!