PKO Ekstraklasa: 15. kolejka
09 lis 2019 17:30
90+1'

Daniel Ściślak strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka nie została skierowana w światło bramki.

3
2
1
90'

Sędzia doliczył dwie minuty.

5
4
2
2
2
90'

Rosołek nie przedarł się przez dwóch rywali.

1
4
1
2
2
87'

Bardzo niedokładny strzał Angulo zza pola karnego.

10
6
4
6
4
87'

Piłkarze z Zabrza znajdują się na połowie gospodarzy. Piłka dobrych akcji napędziło ich do dalszych ataków.

6
4
5
4
4
83'

Szybka kontra Górnika. Jimenez ładnie wypatrzył Angulo, a ten mocnym strzałem pokonał Majeckiego. Już tylko 5:2! Bramka została ANULOWANA po wideoweryfikacji. Hiszpan znajdował się na pozycji spalonej.

30
14
8
12
31
81'

Dośrodkowanie Janzy z rzutu wolnego. Do okazji strzeleckiej doszedł jeden z piłkarzy gości, ale Majecki pewnie złapał futbolówkę.

8
5
5
4
3
81'

Martins faulował Matrasa i to na własnej połowie. Zaraz Janza wykona rzut wolny.

1
1
4
2
2
79'

Jimenez minął Majeckiego, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

2
6
1
1
2
76'

Widzów: 22 596.

13
6
4
3
6
75'

Gol! Strzelił Przemysław Wiśniewski.

Jest honorowe trafienie! Majecki odbił piłkę przed siebie i Wiśniewski z kilku metrów trafił do siatki. Mamy 5:1!

35
24
8
10
21
74'

Sekulić powalczył w polu karnym Legii i wywalczył rzut rożny. Górnik znajdzie honorowego gola?

1
1
4
73'

Kolejna szansa bramkowa! Maciej Rosołek nie trafił jednak w światło bramki.

1
6
2
73'

Słaba wrzutka z rzutu wolnego. Dośrodkowywał Walerian Gwilia.

4
2
70'

Przeciągnięte dośrodkowanie Janzy. Karbownik rozpocznie grę z autu.

2
69'

Bardzo niecelne uderzenie Novikovasa. Przy takim wyniku nikt nie będzie miał do niego pretensji.

3
1
68'

Wszołek faulowany na połowie Górnika. Będzie okazja do bezpośredniego strzału.

3
1
1
1
68'

Kolejna ciekawa akcja gospodarzy Rosołek jednak zbyt mocno podał futbolówkę w kierunku Karbownika.

2
1
6
2
1
67'

Walerian Gwilia wrzucił piłkę z rzutu rożnego, ale dobrze we własnym polu karnym ustawili się piłkarze z Zabrza. Legia nadal ma mało!

6
1
1
1
1
63'

Gol! Strzelił Jarosław Niezgoda. Asystował mu Paweł Wszołek.

Sekulić nie zdołał zablokować uderzenia. Niezgoda płaskim strzałem podwyższa wynik na 5:0. Górnik w tym meczu już się nie podniesie!

62
30
12
14
27
60'
9
5
5
2
3
57'

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas. Asystował mu Jarosław Niezgoda. Kompletnie pogubiona obrona Górnika! Niezgoda oszukał rywala i świetnie obsłużył Novikovasa. Pogrom. 4:0!

44
24
4
10
18
55'

Gol! Strzelił Paweł Wszołek. Asystował mu Luquinhas.

Kontra Legii. Luquinhas i Wszołek znaleźli się w kapitalnej sytuacji. Polak otrzymał podanie na pustą bramkę i trafił do siatki. Wcześniej efektownym zagraniem popisał się Niezgoda. 3:0!

54
23
6
15
22
53'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Paweł Bochniewicz.

Novikovas podał piłkę do Jędrzejczyka. Kapitan Legii posłał piłkę w kierunku bramki gości, ale ta odbiła się od Bochniewicza i wpadła do siatki. 2:0!

56
24
12
22
27
51'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Wiśniewski.Luquinhas okazał się szybszy od Wiśniewskiego i został sfaulowany.

3
50'

Bardzo niedokładne uderzenie Novikovasa z dystansu. Taki strzał nie miał prawa zagrozić przyjezdnym.

17:23

2
1
1
49'

Matras zablokował podanie Luquinhasa. W polu karnym czekał już Niezgoda.

1
1
1
48'

Znowu Majecki wyłapał piłkę po dośrodkowaniu. Na początku drugiej połowy lepiej grają zabrzanie.

1
46'

Angulo dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, ale świetnie na przedpolu spisał się Majecki.

3
1
1
2
czas Druga połowa
17:23

Oba zespoły wróciły na murawę. Za chwil rozpocznie się druga część gry.

2
45+3'

Szybkość Karbownika. Utrzymał piłkę w boisku, ale chwilę później zgubił ją Novikovas.

7
4
2
1
1
45+1'

Janza ruszył po lewym skrzydle. Wrzutkę obrońcy zablokował Jędrzejczyk. Tylko rzut rożny dla przyjezdnych.

3
2
1
3
2
45'

Sędzia doliczył trzy minuty.

3
1
1
2
44'

Arvydas Novikovas dośrodkował piłkę w pole karne Górnika, ale idealnie ustawił się rezerwowy Matras.

5
4
2
3
3
43'

Bardzo długa akcja Legii. Gospodarze rozgrywali piłkę w okolicach pola karnego Górnika, ale nie oddali strzału. Zabrzanie niewiele mają do powiedzenia.

1
1
1
2
3
41'

Wszołek znalazł się w polu karnym i podał piłkę do dobrze ustawionego Niezgody. Uderzenie napastnika... zablokowane.

2
1
2
40'

Luquinhas wycofał piłkę do Wieteski. Ten oddał strzał zza pola karnego, jednak na linii uderzenia stanął Matuszek. Dużo tych strzałów zablokowali już zabrzanie.

3
2
2
1
2
39'
37'

Dobrze gra Luquinhas. Znowu zrobił różnicę i napędził akcję. Podawał piłkę do Wszołka, ale zrobił to zbyt mocno i pierwszy przy niej znalazł się Chudy.

2
2
1
2
3
35'

Luquinhas ładnie minął rywala, lecz później źle podał piłkę do jednego z kolegów.

2
3
1
1
2
35'

Luquinhas uderzył z dystansu. Strzał zablokował Bochniewicz.

5
3
1
2
2
34'

Bochniewicz zderzył się z rywalem i ucierpiał. Na szczęście szybko się pozbierał i pozostał na murawie.

1
1
1
1
17:23

[b]ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski i Jose Mourinho w jednym klubie? "Potrafi budować relacje z zawodnikami"

[/b]

1
1
1
1
3
32'

Gra gospodarzy może się podobać. Cały czas są na połowie Górnika i atakują.

7
3
2
4
4
30'

Znowu strzelał Wszołek! Piłka odbiła się od rywala, ale tym razem nie wpadła do siatki. Tylko rzut rożny.

10
2
6
4
3
28'

Gol! Strzelił Paweł Wszołek.

Legia wychodzi na prowadzenie! Indywidualna akcja Wszołka. Pomocnik gospodarzy oddał strzał, piłka odbiła się od jednego z rywali i całkowicie zmyliła Chudego. Bramkarz bez szans. 1:0!

Legia Warszawa
63
31
11
19
40
26'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Bainović.Bainović zatrzymał rozpędzonego rywala i zobaczył żółty kartonik.

Górnik Zabrze
8
3
1
3
4
25'

Antolić zacentrował na bliższy słupek, ale doskonale ustawił się Angulo.

6
1
2
3
5
23'

Luquinhas miał dużo miejsca i zdecydował się na uderzenie z woleja. Trafił jednak nieczysto w piłkę.

5
2
3
5
3
23'

Prostopadła piłka od Jimeneza w kierunku Angulo. Wzorowa interwencja Wieteski.

2
20'

Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść warszawian. W tej chwili przekroczyło już 70 procent.

8
3
1
1
4
19'

Zapolnik sfaulował Karbownika z dala od własnej bramki. Rzut wolny dla Legii.

2
2
1
1
4
18'

Legia prowadzi grę, ale Górnik potrafi się odgryźć. To świetna informacja, ponieważ widowisko będzie ciekawsze.

5
1
17'

Ale to była okazja dla Zapolnika! Przegrał pojedynek oko w oko z Majeckim!

1
2
1
2
3
16'

Ofensywne wejście Jędrzejczyka. Kapitan Legii szukał Niezgody dośrodkowaniem, lecz posłał piłkę bardzo niecelnie. To nie mogło się udać.

1
1
1
1
1
15'

Pierwszy atak zabrzan. Wolsztyński wrzucił futbolówkę w pole karne miejscowych, ale nie udało mu się stworzyć zagrożenia.

1
1
1
2
2
14'

Zamieszanie w polu karnym gości. Gospodarze nie zdołali jednak czysto uderzyć piłki.

2
2
13'

Krótko rozegrany korner przez Antolicia. Piłkę przejął Novikovas, lecz wywalczył zaledwie aut.

1
1
1
2
1
13'

Gramy dalej. Już wiemy, że sędzia doliczy przynajmniej dwie minuty.

2
11'

Mecz na chwilę przerwany. Kibice odpalili race.

3
7
1
7
10'

1
9'

Słaba gra zabrzan w obronie. Kompletnie zmylił ich Arvydas Novikovas. Pomocnik Legii oddał strzał zza pola karnego, ale uderzenie zostało zablokowane.

1
8'

Prostopadła piłka w kierunku Wszołka. Dobrze ustawił się Janza, który zakończył akcję miejscowych.

2
1
1
1
6'

Kapitalna interwencja Chudego! Strzelał głową Wszołek, ale ten pojedynek wygrał bramkarz Górnika. Dominacja Legii nie podlega żadnej dyskusji.

3
1
1
2
6'

Wiśniewski stracił futbolówkę na własnej połowie, ale Legioniści tego nie wykorzystali.

1
1
1
2
5'

Goście pojawili się na połowie Legii, ale Igor Angulo niedokładnie posłał piłkę do kolegi i strata.

2
2
1
3
3'

Arvydas Novikovas zakręcił piłkę i oddał strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka nie została jednak skierowana w światło bramki.

2
1
2'

Dośrodkowanie Wszołka w pole karne zabrzan. Piłka trafiła w rękę Janzy i mamy rzut wolny.

2
1
1
1'

Już pierwsza próba gospodarzy. Uderzenie Niezgody zza pola karnego zostało zablokowane!

5
3
1
2
czas Start meczu
17:23

Legia Warszawa zagra w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach, Górnik Zabrze natomiast na biało-czarno.

3
2
1
17:23

Piłkarze wychodzą na boisko. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

4
1
Jaki wynik padnie w meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze?

09:18

Legia Warszawa w sobotnim meczu PKO Ekstraklasy, podejmie na własnym stadionie Górnika Zabrze. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy znajdują się na pozycji lidera. Przyjezdni dawno nie wygrali i są dopiero na dwunastym miejscu. Początek spotkania o godzinie 17:30.