PKO Ekstraklasa: 17. kolejka
01 gru 2019 12:30
90+5'

GOL W OSTATNIEJ AKCJI MECZU! Strata Kwietnia w środku, kontra napędzona przez Babenkę, urywa się Musiolik lewą stroną i pokonał Sandomierskiego w sytuacji sam na sam!

52
31
6
3
9
90+5'

Gol! Strzelił Sebastian Musiolik. Asystował mu Rusłan Babenko.

63
42
6
8
10
90+2'

Bardzo dobra wrzutka z prawej strony do niepilnowanego Imaza, ale w ostatniej chwili Hiszpana uprzedza Szumski.

5
2
1
1
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Bodvar Bodvarsson. Potrącił Skórasia i powstrzymał kontrę.

Jagiellonia Białystok
5
4
5
4
1
90'

W międzyczasie potwierdzamy, że bramkę Kolewa zamieniono na samobója Wójcickiego.

3
3
3
1
2
90'

Doliczono 4 minuty.

3
2
2
3
3
89'

JAKIM CUDEM IMAZ TEGO NIE WYKORZYSTAŁ?! Kapitalne podanie z prawej strony przeszyło całą obronę, Imaz z pierwszej piłki uderzył technicznie, ale tylko w słupek. To powinno być prowadzenie Jagi!

6
9
3
4
8
87'

Raków Częstochowa. Schodzi: Miłosz Szczepański. Wchodzi: Michał Skóraś.

87'

Strzał Jacha ze skraju pola karnego tylko w boczną siatkę. Wciąż remis.

6
1
2
86'

Bardzo ładny strzał Szczepańskiego z dystansu, mierzony pod poprzeczkę, ale kapitalnie interweniuje Sandomierski!

14
7
2
1
5
85'

Ładnie wystawił piłkę Romanczuk Mudrinskiemu na 15. metr, ale w porę zablokowali strzał rezerwowego gości dwaj piłkarze Rakowa.

2
3
4
83'

Płaski strzał Bidy z dystansu obok bramki Szumskiego...

3
1
1
1
5
82'

Mocne dośrodkowanie Imaza z lewej strony, ale pewnie złapał piłkę Szumski.

6
3
3
80'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Bartl. Sfaulował napędzonego Imaza.

Raków Częstochowa
4
2
2
3
3
79'

Wrzutka Schwarza na głowę Jacha, ale gracz Rakowa był dobrze upilnowany i wybito piłkę.

1
1
2
1
77'

Kontra Rakowa, Schwarz chciał przelobować Sandomierskiego z kilkunastu metrów, ale dobrze ustawiony był golkiper gości.

4
1
1
1
1
74'

Strzał Sapały z dystansu niecelny. Jednak trzeba przyznać, że druga połowa w wykonaniu gospodarzy dużo lepsza. A najwięcej goli w meczach z udziałem beniaminka pada w ostatnim kwadransie meczu. Czy to już czas na festiwal bramkowy?

5
1
1
3
71'

Raków mógł prowadzić! Bartl ograł łatwo Bodvarssona i miał sytuację sam na sam, ale trafił prosto w Sandomierskiego robiącego pajacyka!

9
5
5
2
5
70'

Szansa z rzutu rożnego Jagi, ale nie wyszła przewrotka Runje. Z woleja chciał też Kwiecień, ale piłka nie spadła na jego nogę, tylko rękę.

2
2
4
3
69'

Raków Częstochowa. Schodzi: Aleksandar Kolew. Wchodzi: Sebastian Musiolik.

65'

Świetna wrzutka Bartla z prawej strony do Kolewa. Choć Bułgar nie dotknął piłki, to gola przypisano jemu. Piłka odbiła się od pleców skaczącego Wójcickiego i wpadła do siatki. Mamy remis!

15
16
5
8
9
65'

19
64'

Raków Częstochowa. Schodzi: Emir Azemović. Wchodzi: Daniel Bartl.

63'
62'

Świetny rajd Malinowskiego z lewej strony. Dośrodkowanie, ale jedynie musnął piłkę włosami Babenko, nie sięgnął Kolew. Dość zaskakująco spadła piłka pod nogi Piątkowskiego, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu przy strzał Kwiecień. Od bramki Jaga.

1
2
1
1
60'

Żółta kartka dla trenera Rakowa Marka Papszuna.

7
4
3
6
60'

Podwójny wślizg w nogi Malinowskiego, wcześniej faulowany był Babenko. Pretensje całej ławki Rakowa, a rzut wolny ma... Jagiellonia. Dziwna sytuacja.

9
3
1
1
3
58'

Rajd Camary pod bramkę rywala, zagranie do Imaza na 10. metr, ale podanie było za plecy. Dobry powrót Szczepańskiego i wybił piłkę za linię końcową.

1
2
55'

Dobre teraz wejście Kolewa w pole karne i zagranie wzdłuż bramki do Malinowskiego, ale w ostatniej chwili piłkę za boisko wybił Wójcicki.

1
1
1
1
54'

Kocioł w polu karnym Jagiellonii. Nie został oddany żaden strzał, ale poturbowany został Kolew. Sędzia jednak nie odgwizdał faulu.

5
4
1
50'

Na razie Raków trzyma z dala od piłki rywala, kontroluje 2. połowę.

3
3
2
3
4
47'

Przerwa w grze, leży Wójcicki, potrzebna pomoc lekarzy.

3
3
czas Druga połowa
43'

Wydawało się, że to będzie dobre dośrodkowanie Schwarza z rzutu wolnego, ale zapędzili się gracze Rakowa za bardzo pod bramkę. Czujna defensywa Jagiellonii przejmuje piłkę i uspokaja grę.

7
1
1
40'

Kolejna próba zza pola karnego. Tym razem szczęścia szukał Szczepański, ale piłka trafiła do kibiców.

2
4
2
2
38'

Strzał z dystansu Piątkowskiego mocno niecelny. Kolew ma do niego pretensje i słusznie, bo można było grać do Bułgara.

3
6
1
2
36'

Mocne dośrodkowanie Malinowskiego wypiąstkowane przez Sandomierskiego. Potem poprawka z lewej strony. Tym razem piłka spadła na głowę Jacha, ale jego strzał pewnie złapał bramkarz.

1
31'

Garść statystyk:

Posiadanie piłki w proc.: Raków 43-57 Jagiellonia

Strzały: Raków 1-2 Jagiellonia

7
2
1
28'

Kapitalna akcja Jagi po przejęciu piłki pod polem karnym! Podanie do Bidy, klepka z Imazem, urywa się napastnik rywalom i mocno strzela zza pola karnego. Jaga prowadzi!

23
6
4
1
8
28'

Gol! Strzelił Bartosz Bida. Asystował mu Jesus Imaz.

42
21
5
10
18
24'

Żółtą kartkę otrzymał Petr Schwarz. Potrącił rozpędzonego Pospisila.

6
6
1
1
1
23'

Mocne dośrodkowanie Schwarza na głowę Malinowskiego, ale za bardzo odchylony skrzydłowy Rakowa nie miał szans uderzyć celnie. Od bramki Jaga.

4
2
21'

Ładne wejście Prikryla w pole karne, znalazł miejsce na podanie do Bidy, ale uderzenie napastnika Jagi mocno niecelne.

1
3
1
18'

Strzał Jacha z dystansu pewnie złapany przez Sandomierskiego.

4
1
1
1
17'

Ładne wypuszczenie Malinowskiego przez Babenkę na lewej stronie. Potem wrzutka Polaka zablokowana przez Wójcickiego. Mamy rzut rożny.

2
1
14'

Malinowski pogubił się w dryblingu w polu karnym i potknął się na piłce. Mocno naciskał na niego rywal.

1
4
2
1
2
12'

Od razu kontra Rakowa, Kolew podał na pustą bramkę do Piątkowskiego i piłka w siatce! ALE - Kolew złapany wcześniej na spalonym.

4
5
1
3
2
12'

To powinno być prowadzenie Jagi, ale mocny strzał Prikryla głową trafił w słupek! Dośrodkowywał Wójcicki.

3
3
1
7
2
11'

Teraz szykowała się dobra akcja gości. Pospisil wbiegł w pole karne i zagrał po ziemi z lewej strony, ale za plecy partnerów.

1
1
1
8'

Na razie jeszcze bez strzału, Jaga stara się grać bardzo szeroko. Czujny w obronie jest zespół Rakowa.

4
5
3
2
2
5'

Jaga cały czas w ataku pozycyjnym, miarowo rośnie pressing Rakowa.

4
2
1
3'

Szczepański zmienia obuwie. Coś nie tak z korkami - za ciasne, nierozbite... Trudno powiedzieć. Ale ma też z tyłu dziury na getrach, celowo zrobione.

3
1
3
1
1
2'

Ostry wślizg Babenki w nogi Wójcickiego, ale jeszcze obejdzie się bez żółtej kartki.