PKO Ekstraklasa: 21. kolejka
09 lut 2020 12:30
90+2'

Niewiele dzieje się po szalonym pościgu w polu karnym Dantego Stipicy. Skonsternowana mina Radosława Sobolewskiego po trafieniu Pawła Cibickiego mówiła wszystko o atmosferze w obozie gospodarzy po kosmicznym przyspieszeniu Pogoni Szczecin.

32
15
7
4
2
90'

Doliczone cztery minuty.

11
5
7
8
22
90'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Kowalczyk za faul.

1
3
88'

Pogoń odwróciła wynik w rewelacyjny sposób. Pięć minut - trzy gole i gospodarze mają problem z zareagowaniem na tę kombinację ciosów. Czasu pozostało niewiele, a podopieczni Radosława Sobolewskiego nie oblegają bramki strzeżonej przez Dantego Stipicę.

53
23
6
3
5
86'
8
4
3
2
4
85'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Ambrosiewicz za faul.

3
1
82'

Gol! Strzelił Paweł Cibicki. Asystował mu Srdjan Spiridonović.

Rewelacyjny pościg Pogoni w Płocku. Drużyna Kosty Runjaicia szaleje po strzale Pawła Cibickiego, który pokonał Thomasa Daehne z powietrza po miękkim podaniu z drugiej linii Srdjana Spiridonovicia. Trzy gole w pięć minut. Trudno było się tego spodziewać, a jednak przyjezdni pokazali charakter. Wszyscy rezerwowi oraz część sztabu szkoleniowego wyskoczyła i pobiegła w kierunku Pawła Cibickiego.

98
47
26
7
15
80'

Wisła Płock. Schodzi: Dawid Kocyła. Wchodzi: Mikołaj Kwietniewski.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Dawid Kocyła #46
1
1
2
80'

Gol! Strzelił Marcin Listkowski.

Pogoń rozgrzała w ostatnim kwadransie pojedynku. Wisła Płock straciła dwubramkowe prowadzenie, a Marcin Listkowski strzelił zza pola karnego swojego pierwszego gola w PKO Ekstraklasie. Piłka posunęła po murawie i w drodze do sieci ominęła Thomasa Daehne. Remis i jest jeszcze czas na rozstrzygnięcie tego pojedynku.

Pogoń Szczecin
82
38
16
4
14
77'

Gol! Strzelił Srdjan Spiridonović.

Pewne wykonanie rzutu karnego i Pogoń Szczecin rozpoczęła pościg za gospodarzami. Srdjan Spiridonović wziął na siebie odpowiedzialność i nie rozczarował swoich kompanów. Thomas Daehne pokonany po raz pierwszy w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy.

73
38
9
6
17
76'

Rzut karny dla Pogoni za zagranie ręką Cezarego Stefańczyka blokującego strzał Pawła Cibickiego. Pechowe zagranie doświadczonego defensora i Krzysztof Jakubik pokazał na wapno.

23
8
3
3
12
75'

4231 kibiców na stadionie. Na razie większość jest zadowolona z przebiegu spotkania.

2
73'
72'

Gol! Strzelił Jakub Rzeźniczak. Asystował mu Giorgi Merebaszwili.

Ponownie zaskoczeni szczecinianie po stałym fragmencie gry. Wisła Płock urządziła sobie trening rzutów rożnych oraz wolnych i zdobyła w ich konsekwencji dwa gole. Giorgi Merebaszwili ponownie przyczaił się na piłkę po wybitym dośrodkowaniu Dominika Furmana spod chorągiewki. Przytomne podanie Gruzina wykorzystał strzałem z bliska Jakub Rzeźniczak. 2:0 dla Nafciarzy i ich wygrana jest już o krok.

35
21
7
7
21
69'

Hubert Matynia zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Przeciągnięte dośrodkowanie nie mogło być podsumowane uderzeniem. Atakujący ze Szczecina, Thomas Daehne, a także obrońcy Wisły odprowadzili piłkę wzrokiem poza boisko.

3
3
3
3
6
65'

Uwaga, pobudka. Strzał z ostrego kąta w Thomasa Daehne. Niezła pozycja do wyrównania, ale piłka kopnięta prosto w Niemca. Po chwili futbolówka wylądowała w bramce płocczan po zagraniu Konstantinosa Triantafyllopoulosa, ale gol nieuznany z powodu wcześniejszego spalonego Pawła Cibickiego.

1
2
2
2
7
62'

Żółtą kartkę otrzymał Cezary Stefańczyk za faul blisko linii bocznej boiska. Również Radosław Sobolewski zobaczył przed nosem kartonik za swoje zachowanie.

9
5
3
3
5
61'

Godzina widowiska i wiele interesującego piłkarze nam nie zaproponowali. Dominik Furman nieustannie wykonuje jakieś stałe fragmenty gry. Pogoń Szczecin prokurując ich tyle chyba daje do zrozumienia, że odpuściła sobie analizę przedmeczową mimo całej zimy na nią.

2
5
5
1
2
59'

1
1
3
57'

Dwa stałe fragmenty wykonane przez Dominika Furmana. Wiślakom nie udaje się powtórzyć wyczynu z kwadransa otwierającego spotkanie, w którym z pomocą dośrodkowania ich kapitana udało się strzelić gola.

3
4
1
1
2
55'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Dąbrowski za faul na Dawidzie Kocyle.

1
1
1
1
6
54'

Michalis Manias wyskoczył do futbolówki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Strzał, a może podanie do Thomasa Daehne wyłapane przez Niemca, który nareszcie miał okazję do interwencji.

1
1
1
2
53'

Początek drugiej połowy spotkania pod znakiem fauli z obu stron. Polowanie na kości zamiast polowania na bramki.

5
1
2
50'

Dobrze zapowiadała się akcja Pogoni Szczecin z wykorzystaniem lewego skrzydła. W ostatnim momencie gospodarze pokrzyżowali szyki wymieniającym podania Hubertowi Matyni oraz Srdjanowi Spiridonoviciowi.

2
1
1
5
47'

Po faulu Dawida Kocyły za wykonanie rzutu wolnego zabrał się sam poszkodowany Srdjan Spiridonović. Chytre i płaskie uderzenie nie zaskoczyło skoncentrowanego Thomasa Daehne.