Jeszcze na koniec Muhar z dystansu posyła piłkę w trybuny.

9
4
6
90'

Christian Gytkjaer został liderem klasyfikacji strzelców ligi do spółki z Jarosławem Niezgodą. Polak nie strzeli już jednak goli w Ekstraklasie po transferze do MLS, więc Duńczyk ma dziś autostradę do tytułu króla strzelców.

35
13
2
3
4
90'

Doliczono 2 minuty.

9
1
4
1
3
87'

Imponuje dziś luz, spryt i tempo gry Lecha. Górnik stara się szarpać, trzymać swoich schematów, ale z tyłu nie ma organizacji. Brak elastyczności w grze dziś szkodzi.

32
11
2
6
7
87'
ZMIANA

Lech Poznań. Schodzi: Kamil Jóźwiak. Wchodzi: Filip Marchwiński. To koniec zmian w tym meczu.

86'

Ładnie rozklepana ekipa Górnika w środku pola, Letniowski wypuścił Gytkjaea do sytuacji sam na sam, Duńczyk minął Chudego i wpakował piłkę do pustej siatki. 4:1!

37
19
4
3
6
86'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Juliusz Letniowski.

86
37
4
3
6
85'

Świetnie zapowiadała się ta kontra Lecha, ale Jóźwiak zachował się zbyt samolubnie. Mógł szybciej strzelać, albo podawać, a ostatecznie zdecydował się pchać w drybling przeciwko 3-4 obrońcom.

3
81'
ZMIANA
81'
ZMIANA
81'

Świetny cross ze środka pola do Modera, ten podaje prostopadle do Gytkjaera, a Duńczyk z ostrego kąta lobuje wychodzącego Chudego. 3:1!

53
29
6
7
12
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Jakub Moder.

88
39
3
6
15
79'

Kolejna próba Modera z dystansu, ale tym razem piłka odbita na rzut rożny.

12
4
5
2
2
76'

Na trybunach 8634 widzów. Malutko...

8
11
8
23
8
75'

Statystyka strzałów: Lech 14 - Górnik 13, ale w ciemno można stwierdzić, że ponad połowa uderzeń w tym meczu była zza pola karnego.

12
2
2
2
3
74'

Teraz Angulo szukał szczęścia technicznym strzałem zza pola karnego, ale trafił w któreś puste krzesełko na trybunach.

4
5
5
2
9
73'

Dobry strzał Modera z rzutu wolnego, ale tuż nad bramką. A wiemy, że ostatnio ma patent ma piękne strzały z dystansu.

16
5
3
2
1
73'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Erik Jirka. Potrącił Jóźwiaka tuż przed swoim polem karnym.

Górnik Zabrze
14
6
3
5
7
72'

Żółtą kartkę otrzymał Djordje Crnomarković.

4
1
2
2
7
70'

Mocne strzały Manneh i Janzy zza pola karnego ofiarnie blokowane przez defensorów Lecha.

19
9
5
6
7
68'

Dobre dośrodkowanie z prawej strony, ale odpowiednio przeszkadzali graczom Górnika w polu karnym obrońcy Lecha. Uniemożliwili strzał, piłka w rękach bramkarza. Mają gospodarze chwilę oddechu.

9
3
4
2
3
66'

Kąśliwy strzał z woleja Jimeneza po rzucie rożnym mija jednak bramkę Lecha. Nie trafił Hiszpan jednak idealnie w piłkę.

15
6
1
7
8
66'
ZMIANA
14
4
1
2
5
65'

Zaryzykował Janza mocnym strzałem praktycznie ze skrzydła boiska. Czujny jednak van der Hart odbija piłkę za boisko!

10
2
4
4
1
64'

Po naporze Lecha chwila gry piłką przez Górnika, ale goście pod polem karnym nie mogą przyspieszyć akcji. Mają teraz korner.

9
3
3
3
2
60'

Jirka mocno strzela z dystansu z ponad 30 metrów, ale piłka wylądowała w trybuny.

7
10
6
5
12
57'
ZMIANA
17
10
3
4
9
56'

Gytkjaer podał na skraju pola karnego do pędzącego Ramireza, ten uciekł jeszcze na prawą nogę i oddał płaski strzał, ale złapał to Chudy!

16
8
4
5
4
54'

Dostał piłkę przed polem karnym Jóźwiak, swobodnie wszedł w pole karne i strzelił perfekcyjnie na dalszy słupek. Obrona Górnika bardzo pasywna i zasłoniła pole widzenia Chudemu. Lech znowu prowadzi!

45
23
3
9
19
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Jóźwiak. Asystował mu Dani Ramirez.

102
44
10
10
28
49'

Kapitalna sytuacja Gytkjaera, wyprzedził obrońcę w polu karnym i uderzył, ale jego strzał na dalszy słupek broni jednak Chudy!

16
6
2
5
10
48'

Na razie swobodnie gra piłką Lech, nisko w obronie ustawiony Górnik.

7
1
3
2
2
czas Druga połowa
45+1'

Płasko Janza obok muru, ale świetnie to broni van der Hart!

20
8
5
3
3
45'

Doliczona minuta i rzut wolny dla Górnika przed polem karnym.

8
3
2
13
44'

Kostewycz w pole karne, Chudy odbija pod nogi Jóźwiaka i broni jego strzał, a potem obrońcy blokują dobitkę Gytkjaera tuż przed linią bramkową! To mógł być gol do szatni i to bardzo istotny!

8
2
5
3
6
40'

Prochazka sprytnie zagrał w pole karne, ale nie popatrzył do końca, gdzie są koledzy.

2
36'

Miękka wrzutka Wolsztyńskiego, złe wyjście van der Harta, zaspała obrona Lecha i wolny Wiśniewski wpakował piłkę do pustej bramki. Jest remis w Poznaniu!

22
16
2
6
30
35'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Krawczyk. Asystował mu Łukasz Wolsztyński.

64
35
12
21
69
34'

Znalazł się z piłką w polu karnym Jirka i gdyby nie ofiarna interwencja defensorów Lecha, padłby gol.

4
1
5
3
9
32'

Piłka w siatce po strzale Krawczyka z 18 metrów, ale napastnik Górnika złapany wcześniej na spalonym!

16
5
1
5
5
30'

Ładnie Jóźwiak zagrał głębiej w pole karne do Kamińskiego, ale pomocnik Lecha trafił potem tylko w nogi obrońców. Lech non stop naciera.

10
4
1
3
29'

Świetna sytuacja Górnika, Jirka powinien dać remis, ale uderzył głową niecelnie! Błąd obrony Lecha, źle obliczyli dośrodkowanie.

8
4
4
3
9
27'

Ładnie wystawił piłkę Jóźwiak Ramirezowi przed pole karne, ale płaski strzał Hiszpana złapał Chudy.

8
3
3
3
3
24'

Lech naciska, ale nie może teraz wejść z piłką w pole karne. Gospodarze mają przewagę. Szczęścia szukał Ramirez z dystansu, ale został zablokowany.

9
3
1
1
6
20'

Dobre dośrodkowanie z lewej strony na głowę Gytkjaera, ale Duńczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką...

4
2
1
5
13
17'

Dwie szybkie akcje z obu stron zmusiły bramkarzy do interwencji. Chudy odbił dośrodkowanie, a van der Hart je wyłapał. Całkiem dynamiczny początek meczu.

12
4
1
15'

Złe wybicie bramkarza Lecha chciał od razu wykorzystać Jimenez, ale gracz Górnika z ponad 30 metrów nie trafił do pustej bramki.

3
12
2
2
10
12'

Manneh huknął z dystansu, ale tuż obok bramki Lecha. Było blisko, by poczuł się jak Sadio Mane.

8
5
3
4
12
9'

Ramirez w polu karnym do Jóźwiaka, a skrzydłowy Lecha chciał wystawiać piłkę na pustą bramkę w trudnej sytuacji. Nikt nie miałby pretensji, gdyby spróbował strzału. Mimo wszystko nieco przekombinowana akcja i za to odpowiada Hiszpan.

2
11
7
2
4
7'

Dużo teraz walki w środku pola, Górnik chce przejąć tam inicjatywę, a Lech szybko uciec z piłką pod bramkę rywala.

11
3
7
2
3
5'

Dośrodkowanie Muhara wyłapuje jednak Chudy.

6
2
1
8
4'

Bardzo ładnie rozciągnięta gra na lewą stronę, stamtąd płaskie zagranie odbite przez Chudego prosto pod nogi Ramireza. Hiszpan od razu uderzył na praktycznie niepilnowaną bramkę i już w pierwszej sytuacji dał prowadzenie Lechowi!

62
26
1
5
10
3'

22
2'

Na razie bardzo spokojnie gra Lech piłką, Górnik tylko za nią goni.

6
3
1
3
czas Start meczu
17:51

Lech dziś cały na niebiesko, a Górnik na czarno.