PKO Ekstraklasa: 29. kolejka
09 cze 2020 18:00
90+2'

Piłkę meczową miał na nodze Parzyszek, strzał z pola karnego poszybował ponad bramką.

20
16
5
6
11
90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

16
7
5
7
17
90'

Jeszcze stara się zaatakować Piast, Górnik cały czas nastawiony na grę z kontrataku.

11
5
3
5
5
87'
ZMIANA
19
5
4
1
1
85'
ZMIANA
10
3
4
2
8
85'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jesus Jimenez.

Górnik Zabrze
11
4
1
5
9
84'

Po rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Sokołowskiego. Mocny strzał z ostrego kąta poszybował wysoko ponad bramką.

7
2
1
3
4
82'

Mocny strzał Milewskiego odbił przed siebie Chudy, na dobitkę z bliska Parzyszka nie pozwolili obrońcy!

19
4
4
4
7
78'

Skurcze złapały Tuszyńskiego, napastnik już pozbierał się z boiska.

4
7
8
6
2
75'

Kontra zabrzan, ale Jimenez zmarnował sytuację. Zamiast podawać Hiszpan chciał dryblować i został zatrzymany.

6
4
3
3
14
71'
ZMIANA
71'
ZMIANA
70'

Odpowiedź Piasta, dogranie do Vidy, ten jednak uderzył ponad bramką.

7
5
3
4
4
69'

Dość niespodziewanie na strzał zdecydował się Jirka. Piłka poszybowała ponad bramką Placha.

3
2
2
7
3
67'

Piast stara się grać szybciej, Górnik cały czas czeka na swój moment. Wydaje się, że w meczu może paść co najwyżej jeden gol.

11
4
5
5
7
64'

Kirkeskov dośrodkował w kierunku Parzyszka, którego uprzedził czujny Bochniewicz.

12
7
5
4
5
61'

Dośrodkowanie z prawej strony, blisko piłki był Vida, ale nie miał jak uderzyć.

2
59'

Po tragicznym zachowaniu Placha piłkę w bramce Piasta umieścił Angulo. Hiszpan był jednak na spalonym i gola nie ma.

13
5
3
11
28
58'

Cały czas więcej z gry ma Piast. Druga połowa może się bardziej podobać niż premierowa odsłona.

4
3
4
3
11
56'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Adrian Gryszkiewicz.

12
2
2
8
12
55'

Piast w ataku, dogranie do Tuszyńskiego, któremu niewiele zabrakło, aby wbić piłkę do bramki.

7
4
3
1
6
53'

Hateley dogrywał z rzutu wolnego, Jimenez tak interweniował, że uderzył na własną bramkę. Piłka trafiła w poprzeczkę!

6
4
10
6
11
51'

Giorgos Giakoumakis ucierpiał przy uderzeniu. Grek głową trafił w głowę Czerwińskiego. Już jednak wszystko w porządku.

6
1
5
7
5
50'

Okazję mial Górnik! Dośrodkował z lewej strony Gryszkiewicz, Giorgos Giakoumakis głową uderzył ponad bramką.

10
2
3
2
8
48'

Zabrzanie wyprowadzili kontrę, Czerwiński zorientował się w zamyśle Giorgosa  Giakoumakisa i przeciął dogranie.

5
5
2
7
47'

Od początku 2. połowy w ataku Piast. Gospodarze starają się grać szybciej niż przed przerwą.

6
3
2
2
2
46'

2
43'

Dość wolne tempo meczu. Sporo walki w środku pola, ale niewiele okazji.

7
4
4
7
8
40'

Jimenez uderzał, a może podawał. W efekcie piłka przeleciała tuż obok bramki. Gdyby Angulo zrobił krok do przodu wbiłby futbolówkę do siatki.

14
6
3
7
7
39'

W końcu pokazali się zabrzanie. Z ok. 25 metrów niecelnie uderzył Adrian Gryszkiewicz.

13
6
4
2
2
36'

Po rzucie rożnym dla Piasta piłka spadła na piąty metr, ale nie miał kto jej wbić do bramki.

7
6
4
4
3
34'

W końcu Górnik, ale Jakub Czerwiński nie dał się przechytrzyć Giorgosowi  Giakoumakisowi.

10
2
5
3
5
33'

Z piłką w pole karne wpadł Konczkowski. Mocny strzał na róg wybił Chudy!

21
13
5
2
2
32'

Piast wywalczył optyczną przewagę, Górnik szans zamierza szukać w kontrach, ale ma problemy z ich wyprowadzaniem.

1
29'

Mikkel Kirkeskov dogrywał z lewej strony pola karnego, dobrze obrona Górnika. Będzie rzut rożny.

7
3
8
3
9
28'

Ładne dogranie Milewskiego do Vidy, ten efektownie uderzył głową, ale wprost w dobrze ustawionego Chudego.

10
2
5
1
2
25'

Po chwilowym zrywie Piasta z boiska ponownie wieje nudą.

5
8
4
4
6
22'

Gra ponownie przeniosła się do środka pola. Górnik od dłuższego czasu nie potrafi zagrozić gliwiczanom.

8
1
7
5
13
19'

Kolejna ładna akcja Piasta. Zakończył ją bardzo niecelnym uderzeniem z ok. 19 metrów Jodłowiec.

11
7
3
4
10
17'

Piast powinien prowadzić! Z prawej strony dośrodkował Konczkowski, Piotr Parzyszek uderzył głową z pięciu metrów. Martin Chudy popisał się kapitalną interwencją wybijając piłkę na rzut rożny!

30
8
7
4
11
15'

Niebezpiecznie pod bramką Placha. Po rykoszecie bramkarz nogami odbił piłkę! Uderzał Giorgos Giakoumakis.

22
2
11
2
15
12'

Gra cały czas toczy się głównie w środku pola. Piłkarze  sporadycznie goszczą pod bramkami.

9
1
4
2
5
9'

Uderzył Tom Hateley Martin Chudy zdołal złapać piłkę.

10
7
1
9
8'

Parzyszek pędził z piłką, ale został przewrócony przed polem karnym. Będzie rzut wolny. Tom Hateley i Mikkel Kirkeskov już czyszczą buty.