Korona Kielce
21' Ognjen Gnjatić 26' Adnan Kovacević 27' Matej Pucko 62' Mateusz Spychała
Lech Poznań
45+1' Kamil Jóźwiak 48' Christian Gytkjaer 65' Christian Gytkjaer 68' Christian Gytkjaer
0:3

Koniec meczu! Korona Kielce przegrała z Lechem Poznań 0:3 i nie poprawiła swojej sytuacji w tabeli PKO Ekstraklasy. Wszystkie bramki zdobył Christian Gytkjaer.

Techniczny strzał Ramireza. Magik z Poznania przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Niecelne uderzenie Kiełba. W końcu się pokazał, bo w ostatnich minutach był naprawdę mało widoczny.

Potężny strzał Forsella, jednak nad bramką van der Harta!

Przewinienie Letniowskiego. Uderzył łokciem rywala. Szansa dla Forsella na strzał z rzutu wolnego.

Korner nie sprawił Koronie żadnego problemu. Kielczanie są przy piłce i szukają swoich szans.

Strzał Skórasia z ostrego kąta. Piłka odbiła się od jednego z kielczan i zatrzymała się na bocznej siatce.

Moder chronił piłkę, Szymusik nie wytrzymał i go przewrócił. Gwizdek arbitra i rzut wolny dla przyjezdnych.

W jednej z akcji ucierpiał Szymusik. Lekarze pojawili się na murawie, mamy krótką przerwę w grze.

Goście nie mają najmniejszych problemów z dośrodkowaniami piłkarzy Korony. Wszystkie piłki zostają wybite.

Forsell oddał strzał po ziemi, ale czujny był van der Hart. Bramkarz Lecha pewnie złapał piłkę po uderzeniu Fina.

W ostatnim kwandrasie kapitanem Lecha będzie van der Hart - to właśnie jemu opaskę przekazał Rogne.

Korona nie ma pomysłu na zaskoczenie przyjezdnych. Lech ma trzy bramki przewagi i spokojnie czeka na końcówkę meczu.

Dośrodkowanie Pućki, dobrze ustawił się Rogne i będzie rzut rożny. Korona próbuje stworzyć sobie szansę do zdobycia bramki. Na razie idzie to dosyć topornie.

Płaski strzał Skórasia zza pola karnego. Korona całkowicie rozbita.

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Tymoteusz Puchacz.

Hat-trick! Puchacz był niepilnowany na lewej stronie i doskonale dograł piłkę po ziemi do Gytkjaera. Snajper Lecha dopełnił tylko formalności! 3:0!

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer.

2:0 dla Lecha! Gytkjaer pewnie wykorzystał jedenastkę! Snajper Lecha skierował piłkę przy lewym słupku, a Kozioł rzucił się na prawo!

Rzut karny!

Będzie rzut karny? Piłka odbiła się od ręki Szymusika. Mamy VAR!

Dośrodkowanie Modera, Kozioł wypiąstkował piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Spychała. Za faul na Puchaczu. Nie zagra w następnej kolejce z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Dośrodkowanie Forsella z lewego narożnika na bliższy słupek, tam byli jednak poznaniacy.

Zablokowany strzał Forsella. Będzie rzut rożny.

Puchacz nie zatrzymał Pucki. Skrzydłowy Korony dograł piłkę w pole karne, lecz ta nie znalazła adresata.

Korona próbuje kreować szanse. Do strzału doszedł Kiełb, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Dośrodkowanie Forsella z prawego narożnika w kierunku Kovacevicia. We własnym polu karnym dobrze zachował się Moder, który wygrał główkę i wybił piłkę z własnego pola karnego.

Napędza się Lech! Kamiński wdał się w pojedynek z Kovaceviciem i go przegrał.

Brzydki faul Szymusika na Ramirezie.

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Pedro Tiba.

Mamy pierwszego gola! Nikt nie krył Tiby na lewym skrzydle. Piłkarz Lecha dograł piłkę do Gytkjaera, a ten wyprzedził obrońców i z dwóch metrów skierował piłkę do pustej bramki! 1:0 dla gości!

Szarpana gra w dwóch pierwszych minutach. Dużo przerw.

Rozpoczęła się druga połowa!

Koniec pierwszej połowy! Korona Kielce - Lech Poznań 0:0. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy bramki. Wracamy za 15 minut!

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Jóźwiak. Za faul na Kovaceviciu. Obrońca Korony potrzebuje pomocy medyków.

Doliczona została jedna minuta.

Bardzo odważna próba Kiełba. Strzelił z okolic 30. metra zaskoczyć van der Harta, jednak nie skierował piłki w światło bramki Lecha.

Pucko przedarł się w pole karne Lecha, szukał rzutu karnego, ale sędzia nie użył gwizdka. Gramy dalej.

Forsell przesadził i odepchnął Ramireza. Strzał Kiełba nie zostanie więc zaliczony do statystyk.

Jóźwiak był szybszy od Spychały, ale zwolnił akcję. Kilka sekund później na strzał z dalszej odległości zdecydował się Moder. Co najważniejsze - niecelny.

Przepiękna akcja Korony! Trzech piłkarzy wymieniło podania, co zaowocowało okazją dla Kiełba. Napastnik Korony najwidoczniej przestraszył się wychodzącego van der Harta i fatalnie spudłował!

Rogne głową wybija piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony. Duża spokój obrońcy Lecha.

Lekka próba Ramireza nad murem. O tym strzale powinien jak najszbyciej zapomnieć, bo piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Szymusik za faul nie zobaczył żółtej kartki. Dziwna decyzja arbitra.

Ładna, długa akcja gości. Kamiński został sfaulowany przez rywala przed polem karnym Korony. Piłkę bierze Ramirez, może być groźnie!

Kozioł broni uderzenie Kamińskiego z ostrego kąta! Błyskawiczna kontra Lecha Poznań.

Wrzutka Forsella z rzutu wolnego. Jeden z piłkarzy Lecha wybił piłkę na korner.

Jóźwiak faulował Szymusika. Szansa na dośrodkowanie ze stojącej piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Matej Pucko. Za taktyczny faul na Kamińskim. Już trzecia żółta kartka po stronie gospodarzy.

Żółtą kartkę otrzymał Adnan Kovacević. Za faul na Jóźwiaku.

Teraz dłuższa wymiana podań piłkarzy Korony Kielce. Warto podkreślić, że na własnej połowie.

Silny strzał Modera z dystansu. Piłka poszybowała jednak w ręce bramkarza Korony.

Ofiarny wślizg Gnjaticia. Dołączył do obrońców i oddalił zagrożenie od własnej bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Ognjen Gnjatić. Za taktyczny faul. Pociągnął rywala za koszulkę.

Ramirez faulowany na własnej połowie przez Tzimopoulosa. Gwizdek sędziego, kartki nie ma.

Nie popisał się w przyjęciu Pućko. Zanotował dość prostą stratę. Problemy kielczan w ataku pozycyjnym.

Kovacević wybija piłkę po dośrodkowaniu Puchacza. Adresatem był Gytkjaer.

Forsell szukał Kiełba w polu karnym Lecha, ale w jego podaniu brakowało jakości. Poznaniacy spokojnie przejęli futbolówkę.

Dwa uderzenia kielczan! Pierwszy strzał nogami obronił van der Hart, drugi został zablokowany. Ciekawy początek, oby tak dalej!

Tiba zagrał piłkę do Gytkjaera. Szybszy jednak Kozioł! Bramkarz Korony uprzedził snajpera Lecha.

Szansa Jóźwiaka! Oddał strzał z kilku metrów, jednak uderzenie zostało zablokowane. A miał dużo miejsca i czasu!

Lech przejął kontrolę nad meczem. Goście cierpliwie rozgrywają futbolówkę na połowie Korony.

Dłuższa wymiana podań piłkarzy z Poznania. Jóźwiak zdecydował się na dośrodkowanie, lecz zrobił to bardzo niedokładnie. Piłka pod nogami kielczan.

Kiełb złapany na spalonym.

Strzał Forsella z dystansu! Piłkę pewnie złapał jednak van der Hart. Gra miejscowych może się podobać. Widać, że szukają pierwszego gola.

Ramirez w okolicach pola karnego Korony! Próbował wywalczyć sobie pozycję strzelecką, ale poradzili sobie z nim obrońcy gospodarzy.

Zagranie Forsella w kierunku Kiełba. Piłkarze nie doszli jednak do porozumienia, łatwa strata.

Jeden z kielczan doszedł do piłki po dośrodkowaniu z prawego narożnika, jednak uderzył zbyt lekko.

Strzał Kiełba odbił jeden z poznaniaków. Piłka spadła na rzut rożny.

Ofensywnie nastawiona Korona. Kielczanie szybko przejęli piłkę i zagrali ją pod bramkę Lecha. Tam jednak dobrze ustawili się stoperzy z Poznania.

Gramy! Niech to będzie dobry mecz!

Piłkarze już na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

Jeszcze kwadrans i zaczynamy!

Rezerwowi Lecha: Szymański, Crnomarković, Muhar, Zhamaletdinov, Letniowski, Skóraś, Kostewycz.

Rezerwowi Korony: Kukić, Gardawski, Kaczmarski, Lisowski, Theobalds, Szelągowski, Cecarić, Djuranović, Papadopulos.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Kielcach?

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Korona Kielce zagra na własnym boisku z Lechem Poznań. Początek meczu o godzinie 18:00.