Manchester City
22' Bernardo Silva 79' Kevin De Bruyne 85' Nicolas Otamendi 90+4' Kyle Walker
Manchester United
23' Marcus Rashford 29' Anthony Martial 54' David de Gea 74' Andreas Pereira
1:2

Koniec. Derby Manchesteru dla United!

Zamieszanie przed bramką, ale piłkę zablokowali obrońcy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kyle Walker.

Kontra United. Goście wywalczyli rzut rożny. O to im chodziło.

Sędzia doliczył 5 minut.

United. Schodzi: Jesse Lingard. Wchodzi: Axel Tuanzebe.

United. Schodzi: Luke Shaw. Wchodzi: Ashley Young.

Z pola karnego uderzał Mahrez, świetnie w bramce zachował się de Gea!

City. Schodzi: Rodri. Wchodzi: Ilkay Gundogan.

Gol! Strzelił Nicolas Otamendi. Asystował mu Riyad Mahrez. Mahrez dośrodkował z rogu, a Otamendi głową z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki! 1:2!

Jedna z nielicznych akcji United. Strzał Pereiry poszybował wprost w bramkarza.

Mahrez dogrywał niemal z linii końcowej, ale zbyt mocno i nikt piłki nie sięgnął.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kevin De Bruyne.

City cały czas atakuje, jednak wszystko wygląda dobrze tylko do pola karnego United.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Andreas Pereira.

United. Schodzi: Anthony Martial. Wchodzi: Andreas Pereira.

Po dograniu z rogu głową z pięciu metrów uderzał Otamendi. Nie trafił jednak w bramkę!

Coraz mniej czasu mają gospodarze na złapanie kontaktu bramkowego. Citu przeważa, ale niewiele z tego wynika.

Już gramy. United pod bramką City, ale goście bez zagrożenia.

Przerwa w grze. Fred został trafiony przedmiotem, który został rzucony z trybun.

Jedna z nielicznych akcji gości zakończona strzałem z ostrego kąta Lingarda. Bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

City. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Riyad Mahrez.

Sprzed pola karnego dobrze uderzył Rodri, de Gea zdołał wybić piłkę ponad bramkę!

Indywidualna akcja Sterlinga, który biegł wszerz pola karnego, ale nie zdecydował się na strzał!

City. Schodzi: John Stones. Wchodzi: Nicolas Otamendi.

Kevin De Bruyne wpadł z piłką w pole karne, w ostatnim momencie wślizgiem zablokował Belga Victor Lindelof!

Żółtą kartkę otrzymał David de Gea.

Atakują, co nie dziwi, gospodarze. Gracze United sporadycznie kontrują rywala.

David Silva dośrodkował, a może uderzał. Piłka minęła w niewielkiej odległości bramkę gości.

Pierwszy strzał po przerwie. Uderzał z dystansu Aneglino, kilka pięter ponad bramką gości.

Wracamy do gry!

Przerwa. Ciekawy mecz i niespodziewane prowadzenie United 2:0.

Po raz trzeci gospodarze domagali się rzutu karnego i po raz kolejny sędzia nie przyznał im racji. Będzie jednak analiza VAR.

Sędzia doliczył 2 minuty.

David Silva uderzał niemal z zerowego kąta, bramkarz odbił piłkę.

City cały czas na połowie United. Goście jednak spokojnie rozbijają ataki mistrzów Anglii.

Z rzutu wolnego z narożnika pola karnego uderzał Kevin De Bruyne, piłka poszybowała tuż ponad bramką gości.

Kevin De Bruyne dośrodkował, Jesus głową z sześciu metrów spudłował!

Goście zamierzają do przerwy zachować czyste konto, ale momentami zaczynają grać zbyt nerwowo.

W końcu celny strzał City. Uderzał David Silva, de Gea pewnie w bramce.

City na połowie United, ale gospodarze cały czas nie potrafią zagrozić gościom.

Gol! Strzelił Anthony Martial. Asystował mu Daniel James. Indywidualna akcja Martiala, który w końcowej fazie zagrał "klepkę" za Jamesem. Strzał z pola karnego odbił się od słupka i wpadł do bramki gospodarzy! 0:2!

I kolejny raz Rashford, piłka po strzale napastnika z 16 metrów odbiła się od poprzeczki!

To powinna być zabójcza kontra gości. Fred w pole karne do Rashforda, a ten z dziewięciu metrów w bramkę nie trafił!

Mogli wyrównać gospodarze. Z pola karnego wprost w Shawa uderzył Bernardo Silva.

Gol! Strzelił Marcus Rashford. Pewne uderzenie bramkarza. Ederson w przeciwnym rogu niż piłka! 0:1!

Żółtą kartkę otrzymał Bernardo Silva.

Wcześniej w polu karnym padł Rashford, sędzia po konsultacji wskazał na rzut karny!

David Silva starał się przelobować bramkarza, ale chybił o metr.

Piłkarze City biją głową w mur. Gracze United mają z przodu więcej swobody i starają się to wykorzystywać kontrując rywali.

Trzecia okazja United! Z pola karnego uderzał Martial, Ederson po raz kolejny odbił piłkę!

Po raz kolejny gracze City domagali się podyktowania rzutu karnego. Po zagraniu Jesusa piłkę ręką miał zablokować obrońca.

Utrzymuje się przewaga City, jednak to goście póki co potrafią poważniej zagrażać gospodarzom.

Goście nastawieni na kontry, przed momentem uderzał Lingard, Ederson nogą odbił piłkę!

Bernardo Silva uderzał z pola karnego, ale trafił w Jesusa. Po chwili obok bramki strzelał Kevin De Bruyne.

Kontra United, ale Martiala zdołał dogonić Walker.

Na początku okazję stworzyli sobie goście, ale to City przeważa od pierwszych sekund.

Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego. Sędzia był jednak innego zdania. I słusznie.

Mogło być 0:1! Strzelał James. To powinien być gol. Jednak uderzenie z pola karnego odbił bramkarz!