Co najmniej cztery minuty doliczone do drugiej części gry.

1
83'

Ostatnia zmiana u Kanonierów. Schodzi: Reiss Nelson. Wchodzi: Nicolas Pepe.

82'

Akcja przenosi się spod jednej bramki pod drugą. Dzieje się na Vitality Stadium!

1
1
81'

Callum Wilson dobija strzał Harry'ego Wilsona, ale... w momencie oddania tego pierwszego uderzenia był na spalonym. Gol niezaliczony.

4
2
2
4
7
80'

Ładne podanie Harry'ego Wilsona, kolejne groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu daje rzut rożny ekipie Eddiego Howe'a.

1
78'

Oba zespoły nie są zainteresowane remisem i szukają zwycięskiego gola!

1
77'

Sokratis Papastathopoulos nie jest w stanie kontynuować gry. Pojawia się za niego Shkodran Mustafi.

76'

Sokratis i Nelson ucierpieli. Na razie Arsenal w dziewiątkę.

75'

Jest pierwsza zmiana trenera Artety. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Joseph Willock.

74'

Harry Wilson głową do Stacey'a i... mało brakowało, a mielibyśmy 2:1 dla gospodarzy.

2
73'

Billing dośrodkowywał piłkę w pole karne, ale obrońcy Arsenalu już zdecydowanie bardziej czujnie.

71'

Druga zmiana w Bournemouth. Schodzi: Dan Gosling. Wchodzi: Philip Billing.

69'

David Luiz dobrze dostrzegł uciekającego Alexandre'a Lacazette'a i zagrał do niego piłkę. Kapitalna interwencja Ramsdale'a ustrzegła Bournemouth od straty gola.

67'

Nad stadionem zaszło słońce i zaczęło padać. To też ma wpływ na grę.

66'

Pierwsza zmiana u gospodarzy. Schodzi: Joshua King. Wchodzi: Harry Wilson.

65'

Żółtą kartkę otrzymał Pierre-Emerick Aubameyang. Chyba za zbyt ekspresyjną radość.

64'

Mamy 1:1! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Reiss Nelson.

Gabończyk rozpoczął akcję, po czym odegrał do Lacazette'a, ten do Oezila, a Niemiec do Nelsona. Później piłka po nodze jednego z obrońców wróciła do Aubemeyanga, który trafił w końcu do siatki rywali!

61'

Oezil do Aubameyanga. Znów groźnie, znów Ramsdale przeszkodził.

58'

Aubameyang dalej z Lacazette nie mogą się znaleźć.

57'

Zdecydowanie lepiej idzie zagrażać gospodarzom z rzutów rożnych niż wolnych.

55'

I kolejne "żółtko". Ainsley Maitland-Niles faulował rywala na prawym skrzydle.

54'

Zawalczył jeszcze o piłkę Lucas Torreira, lecz spóźnił się z interwencją i trafił w nogi przeciwnika. Arbiter znów sięgnął do kieszeni.

54'

Aubameyang do środka, minął się z piłką Lacazette.

53'

Żółtą kartkę otrzymał Jefferson Lerma za powstrzymywanie uciekającego rywala ręką.

49'

King wkroczył z piłką w pole karne Arsenalu, był pod dość ostrym kątem i trafił tylko w boczną siatkę.

48'

Oezil do Aubameyanga, ten ładnym rogalem uderzył, lecz ponad bramką. Ale i tak w porównaniu do tego, co było, ten strzał był całkiem niezły.

1
46'

Wysoki pressing gospodarzy od początku i już Arsenal w opałach.

czas Druga połowa
Czy Arsenal odwróci losy meczu i wygra?
Nie, ale zremisuje
Nie. Przegra spotkanie
45+1'

Aubameyang do Xhaki, próba dośrodkowania... Tak, to była bardziej "próba dośrodkowania" niż "dośrodkowanie".

1
45'

60 sekund dłużej potrwa pierwsza połowa meczu.

44'

Piąty rzut rożny dla Bournemouth nie przynosi tym razem zagrożenia.

43'

Kolejny kontratak gospodarzy popędził King przez całą połowę lewą stroną, wbiegł w pole bramkowe, lecz przytomnie kąt skrócił Leno, który odbił piłkę na rzut rożny.

1
42'

Znów trwają poszukiwania Aubameyanga w polu karnym Bournemouth. Póki co, nieskuteczne.

1
40'

King szukał podaniem partnera do akcji, lecz go nie znalazł.

38'

King prostopadle do Frasiera i mało brakowało, a byłaby sytuacja sam na sam. Wyszedł z bramki Leno i zatrzymał niebezpieczeństwo.

1
35'

I proszę! Gol dla Bournemouth! Strzelił Dan Gosling. Asystował mu Jack Stacey.

Jedna z kontr The Cherries daje im w końcu bramkę. Ładne zagranie Wilsona na prawą stronę do Stacey'ego, który wbiegł w pole karne i odegrał piłkę po ziemi do nadbiegającego Goslinga. Obrona Arsenalu bez szans, łącznie z Berndem Leno.

5
1
1
34'

Agresywne dośrodkowanie Frasiera z rzutu rożnego zostało wybite.

1
1
33'

Zablokowane dośrodkowanie Kinga. Znów cieplej pod bramką londyńczyków.

1
32'

To miała być dwójkowa akcja Oezila z Maitlandem-Nilesem, ale Anglik odegrał piłkę za mocno Niemcowi.

31'

Nieprzygotowany był Nelson do uderzenia, więc pozostało mu jedynie wyskoczyć w górę i liczyć na szczęście. Tego szczęścia nie było.

30'

Bournemouth wyraźnie czyha na kontry. Próba zagrania do Wilsona, ale piłka za bardzo za plecy.

29'

David Luiz zagrał długą piłkę z własnej połowy, którą... złapał Ramsdale.

28'

Próba uruchomienia Calluma Wilsona, świetny powrót Sokratisa.

26'

Raz jeszcze Pierre-Emerick Aubameyang uderzał z dystansu, lecz daleko piłce było do światła bramki.

25'

Sokratis nabiegał do piłki, którą Torreira dostał po zagraniu z rzutu rożnego, ale po raz kolejny Ramsdale spisał się bardz odobrze.

1
23'

Dość przypadkowe dośrodkowanie Nelsona, strzał Lacazette'a blokowany przez obrońców.

22'

Na razie widzimy, że to Arsenal chce na boisku dominować, ale miejscowi utrudniają im zadanie, jak tylko mogą.

1
21'

Strzał Davida Luiza... miał miejsce. I tyle informacji o nim wystarczy.

20'

Kolejna centra w pole karne Bournemouth, ale nie została przez nikogo zamknięta.

1
18'

Strzał Nelsona zablokowany, dobitka Lacazette'a - też.

17'

Blokowane dośrodkowanie Aubameyanga. Pierwszy rzut rożny za chwilę będą mieć piłkarze Arsenalu.

15'

Lerma z woleja sprzed pola karnego ponad poprzeczką.

14'

Znów przycisnęli piłkarze Howe'a. Mają kolejny rzut rożny.

1
13'

Lacazette dostał piłkę na dobiegnięcie, wygrał przepychankę z Mephamem, ale wybiegł z bramki Aaron Ramsdale i zażegnał niebezpieczeństwo.

1
12'

Trudna sytuacja Calluma Wilsona, niełatwa piłka i uderzenie także daleko od światła bramki.

1
11'

Bardzo niecelny strzał Lacazette'a. Ale trener Arteta bije brawo.

10'

Szukają piłki Kanonierzy, coraz wyraźniej zarysowuje się ich przewaga na boisku.

9'

Mesut Oezil na lewą stronę do Granita Xhaki, lecz zagranie Szwajcara wyłapał Ramsdale.

7'

A tymczasem już pod drugą bramkę z piłką ruszył Alexandre Lacazette, lecz w ostatniej chwili doścignęli go trzej obrońcy Bournemouth.

1
6'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, lecz niebezpieczeństwo zażegnał David Luiz.

5'

Frasier przymierzył po ziemi z 11. metrów, ale dobrze wyszedł z bramki Leno i odbił tę piłkę.

4'

Próbują grać pressingiem na połowie rywala piłkarze Artety, lecz nie są w stanie przejąć piłki.

2'

Ryan Fraser dośrodkowywał w pole karne gości, lecz piłkę złapał Bernd Leno.

15:14

Bournemouth na miejscu czternastym, Arsenal na jedenastym. Ważne spotkanie dla ekipy z Londynu rozpoczyna się już za chwilę.

15:14

Mecz poprowadzi Stuart Attwell.

1
15:14

Do meczu zostało pół godziny.

15:14

Na ławce Kanonierów debiutuje dziś Mikel Arteta. I już po kadrze meczowej widać, że chce coś zmienić.

15:14

Kto wygra mecz?

Bournemouth
Arsenal
będzie remis
15:14

Dzień dobry! Kontynuujemy Boxing Day w angielskiej Premier League. O 16:00 na Vitality Stadium Bournemouth podejmie Arsenal.