Arsenal FC
3' Sead Kolasinac 8' Nicolas Pepe 42' Sokratis Papastathopoulos 82' Bukayo Saka
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Arsenal FC zasłużenie zdobył komplet punktów.

Przewinienie blisko pola karnego i ostatnia szansa Manchesteru United na zredukowanie strat do przeciwnika. Fred strzelił z rzutu wolnego na wiwat i podsumował występ Manchesteru United w Londynie.

Ostatnie podrygi w tym spotkaniu. Coś pozytywnego można powiedzieć wyłącznie o grze Arsenalu FC i to głównie w pierwszej połowie, którą zdominował.

Doliczone cztery minuty.

Pierre-Emerick Aubameyang przyspieszył na lewej stronie boiska i wyprzedził bocznego defensora. Za jego rajdem nie nadążyli również kompani z zespołu i dośrodkowanie napastnika znanego z Borussii Dortmund nie zostało podsumowane strzałem.

Jeszcze próbują goście. Fred nie wiedział, w którym kierunku wykonać podanie, więc zrobił trzy kroki do przodu i oddał uderzenie. Po tej próbie Manchester United miał rzut rożny, ale jego stałe fragmenty gry nie sprawiają problemów Kanonierom.

Żółtą kartkę otrzymał Bukayo Saka za faul.

Pozbierał się Lucas Torreira, ale problem ze zdrowiem zgłasza Alexandre Lacazette.

Tym razem wykazał się David de Gea, który zatrzymał piłkę sunącą po ziemi w lustro bramki po uderzeniu Bukayo Saki z kilkunastu metrów.

Uderzenie z kilkunastu metrów, którzy nie wymagało od Davide De Gei żadnego działania ponad odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko.

Były zawodnik UC Sampdorii podniósł się z boiska. Mikel Arteta uspokoił się. Akurat przygotowuje kolejnego zmiennika i tylko pytanie, czy za Urusa.

Przerwa w grze spowodowana urazem Lucasa Torreiry.

Bernd Leno piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jeszcze kwadransa brakuje Niemcowi do zachowania czystego konta.

Akcje zawodników z Old Trafford z wykorzystaniem prawego skrzydła. Pierwsza z nich zakończyła się przestrzelonym rajdem Aarona Wana-Bissaki, a druga niecelnym uderzeniem Masona Greenwooda. Piłka głównie na połowie Arsenalu.

Aaron Wan-Bissaka wykonał widowiskowy pad w polu karnym przeciwnika. Nie przekonał ani arbitra głównego, ani sędziów przy monitorach do podyktowania jedenastki.

Arsenal FC. Schodzi: Sead Kolasinac. Wchodzi: Bukayo Saka.

Ole Gunnar Solskjaer zmienia, ale nie zmienia się wynik.

Manchester United uwierzył w swoje możliwości, ale czas ucieka gościom, a ci nie potrafią pokonać Bernda Leno. Uderzenie Marcusa Rashforda z kilkunastu metrów było wyraźnie niecelne.

Arsenal FC. Schodzi: Nicolas Pepe. Wchodzi: Reiss Nelson.

Andreas Pereira huknął z ostrego kąta w boczną siatkę. Zmiennikowi udało się sprytnie uniknąć spalonego i postraszył podopiecznych Mikela Artety mocnym uderzeniem.

Bernd Leno ma coraz więcej zadań. Nie są to skomplikowane interwencje, ale Manchester United coraz częściej angażuje bramkarza przeciwnika.

Starannie zbudowana akcja przez Manchester United, ale zakończenie dalekie od rewelacji. Wstrzelenie Daniela Jamesa straciło prędkość po odbiciu się od defensora i było łatwe do zatrzymania dla Bernda Leno.

Harry Maguire starał się agresywnie odebrać piłkę Nicolasowi Pepe. Sędzia był blisko i co prawda przerwał grę z powodu urazu jednego z bohaterów pierwszej połowy, ale futbolówkę przyznał gościom.

Nie widać zasadniczego przyspieszenia Manchesteru United po rozmowie zawodników z Ole Gunnarem Solskjaerem w szatni.

Druga połowa.

Czy Manchester United wyrówna po przerwie?

Przerwa. Arsenal FC był o klasę lepszy w pierwszej połowie.

Doliczona minuta.

Gol! Strzelił Sokratis Papastathopoulos.

Udało się Kanonierom dopiąć swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alexandre Lacazette delikatnie strącił piłkę w kierunku lustra bramki. Co prawda odbił ją David de Gea, jednak prosto pod nogi Sokratisa Papastathopoulosa. Grek był w odpowiednim miejscu oraz czasie, żeby wykonać dobitkę do siatki leżącego już na łopatkach Hiszpana. 2:0 w Londynie i to zasłużone prowadzenie.

Harry Maguire interweniował po płaskim dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Arsenal FC robi co może, żeby poprawić wynik jeszcze przed przerwą.

Kolejna akcja gospodarzy, którzy powinni żałować, że nadal mają minimalną zaliczkę. Tym razem dobrze zapowiadające się dośrodkowanie z prawego skrzydła nie zostało podsumowane strzałem.

Nicolas Pepe w słupek! Niewiele brakowało, żeby autor pierwszego gola miał dublet na koncie. Przyjezdni zgubili piłkę blisko własnego pola karnego, co mogło mieć opłakane skutki.

Sędzia gwizdnął "stołeczek" Mesuta Oezila, który próbował opanować piłkę po miękkim dośrodkowaniu Seada Kolasinaca. Jak widać, Bośniak nie odniósł poważnej kontuzji i pomimo wcześniejszych kłopotów ze zdrowiem pozostaje na boisku, a na dodatek gra aktywnie.

Podobna akcja. Także podawał Nicolas Pepe, a tym razem Lucas Torreira przed oddaniem niecelnego uderzenia zakręcił obrońcami z Manchesteru.

Alexandre Lacazette odwrócił się z piłką w polu karnym. Po podaniu Nicolasa Pepe łatwo ograł Harry'ego Maguire'a, jednak strzelił nieczysto obok bramki.

Skuteczne interwencje obrońców Arsenalu oklaskiwane z trybun. Dalekie piłki zagrywane przez zawodników w czarnych strojach nie są groźne dla Kanonierów.

Mija drugi kwadrans konfrontacji i Manchester United nie oddaje niebezpiecznych strzałów. Po interwencji Sokratisa Papastathopoulosa goście mieli wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika, ale ponownie nie rozegrali dobrego ataku.

Nicolas Pepe zabrał piłkę przeciwnikom, przetransportował ją na połowę Manchesteru United, ale tam pod opieką Luke'a Shawa wybiegł poza boisko.

Nieudana wymiana podań Manchesteru United na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Anthony Martial nie odnalazł się z Marcusem Rashfordem.

Przerwa w grze spowodowana urazem Seada Kolasinaca. Blisko przyszłość pokaże, czy jedna zmiana będzie wymuszona kłopotem bocznego defensora.

Piłkarze Manchesteru United zaatakowani blisko własnej bramki. Nie wiedzieli, co zrobić, a nerwowe zagranie Harry'ego Maguire'a skończyło się lądowaniem piłki poza boiskiem. Początek spotkania wyraźnie dla Arsenalu.

Niefortunnie podanie zawodnika Arsenalu FC i piłka poleciała powoli prosto do koszyczka Davida de Gei.

Wymiana podań Kanonierów na własnej połowie. Przyjezdni tylko udają, że atakują przeciwników i próbują odebrać im futbolówkę.

Manchester United nie odpowiedział jeszcze na gola Nicolasa Pepe. Bramkarz gospodarzy interweniował raz, ale skończyło się na chwyceniu piłki na przedpolu.

Nicolas Pepe dał prowadzenie Kanonierom.

Gol! Strzelił Nicolas Pepe.

Arsenal FC otworzył wynik po praktycznie pierwszym konkretnym ataku. Na lewym skrzydle wymienił podania Sead Kolasinac. Chciał uruchomić swoim wstrzeleniem Pierre'a-Emericka Aubameyanga, ale stało się inaczej. Niefortunnie wybita przez Victora Lindelofa piłka trafiła pod nogi Nicolasa Pepa, a ten strzelił celnie ze środka pola karnego.

Wymiana podań z wiodącym udziałem Daniela Jamesa przerwana przez wracających z wysoką prędkością zawodników Arsenalu. Przyjezdni mieli jeszcze korner i podobnie jak po poprzednim stałym fragmencie gry nie oddali strzału.

Bernd Leno wyprzedził wszystkich na przedpolu i wykonał piąstkowanie po zagraniu z rzutu wolnego. Kontratak gospodarzy został przerwany faulem Nemanji Maticia na Alexandrze Lacazetcie.

Żółtą kartkę otrzymał Sead Kolasinac za faul blisko własnego pola karnego.

Arsenal FC w czerwono-białych strojach, a Manchester United w ciemnych koszulkach i spodenkach z czerwonymi oraz białymi akcentami.

Pierwszy gwizdek.

Czy Arsenal FC wygra mecz z Manchesterem United?

Rozgrzewka gości.

Gospodarze na stadionie.

Sędzia: Chris Kavanagh

Manchester United wygrał dwa poprzednie mecze. Po zwycięstwach z Newcastle United oraz Burnley FC drużyna z Old Trafford pozostaje w kontakcie z Chelsea FC w wyścigu do Ligi Mistrzów.

Marcus Rashford i Anthony Martial byli liderami ofensywy Manchesteru United w grudniu.

Arsenal FC jest w dolnej połowie tabeli Premier League. Kanonierzy wygrali poprzednie spotkanie o punkty 9 grudnia z West Hamem United. Później zdobyli dwa z możliwych 12 punktów za remisy z Evertonem oraz Bournemouth.

Pierre-Emerick Aubameyang zapoluje na kolejne gole.

Przedstawiciele Premier League w Lidze Europy zmierzą się w Londynie. Arsenal FC podejmie Manchester United.