1
90+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Michał Jakóbowski. Asystował mu Mateusz Szczepaniak.

Opłacało się walczyć do końca Zielonym. Warta Poznań nie po raz pierwszy pokazała charakter i zrewanżowała się jastrzębianom za gola straconego w doliczonym czasie w Grodzisku Wielkopolskim. Bohaterem Michał Jakóbowski wykorzystał dośrodkowanie od kompletnie nieobstawionego Mateusza Szczepaniaka. Euforia na ławce poznaniaków.

90+2'

Farid Ali wymienił podania z Kamilem Adamkiem. Nie po raz pierwszy w tym spotkaniu sędzia asystent zasmucił tych piłkarzy, ponieważ zasygnalizował spalonego. Z kolei Warta Poznań wyspecjalizowała się w pułapkach ofsajdowych.

4
2
1
90'

Jeszcze pięć minut do końca spotkania. Szansa na zdobycie dodatkowych dwóch punktów rzutem na taśmę.

1
1
87'

Damian Tront częściej jest w pobliżu pola karnego przeciwnika niż własnego. Kolejne uderzenie, ale Adrian Lis wiedział, czego się spodziewać i sparował futbolówkę. Ostatnie minuty spotkania.

1
86'

Trenerzy wykorzystali limit zmian. Warta Poznań w posiadaniu piłki, jednak GKS 1962 Jastrzębie jest skoncentrowany i czujny na swoich posterunkach obronnych.

1
81'
ZMIANA

GKS 1962 Jastrzębie. Schodzi: Petr Galuska. Wchodzi: Daniel Szczepan.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Petr Galuska #9
1
79'

Mariusz Pawełek wykonał w tym spotkaniu sporo udanych interwencji na przedpolu. Tym razem futbolówka padła jego łupem po dośrodkowaniu Michała Grobelnego. Boczni obrońcy z Poznania coraz częściej zapędzają się w okolicę pola karnego jastrzębian.

1
77'

Warta Poznań ma kilkanaście minut na rozstrzygnięcie spotkania. W przeciwnym razie będzie musiała pogodzić się ze stratą punktów.

75'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kieliba za faul blisko własnego pola karnego.

1
1
75'

Kwadrans do końca podstawowego czasu. GKS 1962 Jastrzębie prowadzi aktualnie bombardowanie z rzutów wolnych. Damian Tront zgodził się tym razem oddać futbolówkę Faridowi Aliemu, ale również "dyszka" gospodarzy nie wykonała stałego fragentu gry na miarę swoich oczekiwań.

1
1
70'

Adrian Lis wykazał się między słupkami. Bramkarz zespołu z Poznania poradził sobie z uderzeniem Damiana Tronta z rzutu wolnego. Pieczołowicie ustawiali futbolówkę gospodarze, ale nie znaleźli sposobu na jej umieszczenie w bramce po raz drugi tego późnego popołudnia.

2
70'

1
68'
ZMIANA

GKS 1962 Jastrzębie. Schodzi: Kamil Jadach. Wchodzi: Michał Mydlarz.

Michał Mydlarz #24
66'

Można spodziewać się nerwowości w ostatnich minutach. Pytanie również, jak zniosą trudy spotkania piłkarze obu drużyn. Po tak długiej przerwie przygotowanie fizyczne jest zawsze małą niewiadomą. Za moment druga zmiana w zespole Jarosława Skrobacza.

1
1
63'

Jarosław Skrobacz coraz częściej spogląda w kierunku swoich intensywnie rozgrzewających się rezerwowych.

61'

Łukasz Trałka może swoim doświadczeniem to wszystko uporządkować. Może nie znaczy zrobi to. Przed momentem futbolówka była pod nogami doświadczonego pomocnika i oddał on sztubackie uderzenie wysoko ponad bramką strzeżoną przez Mariusza Pawełka.

2
57'

Rozgorzała walka o panowanie w centrum boiska, choć kibice przed telewizorami znacznie chętniej spoglądali na starcia w polach karnych, których sporo było w końcówce pierwszej połowy.

54'

Mateusz Kupczak znalazł się blisko linii pola karnego przeciwnika, ale jednocześnie byli tam obrońcy z Jastrzębia-Zdroju, którzy uniemożliwili pomocnikowi Warty Poznań strzelenie drugiego gola.

1
53'

Pokazał się Kamil Adamek, ale okazał się nadgorliwy w momencie podania z drugiej linii. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego doświadczonego napastnika i GKS 1962 Jastrzębie musi pogodzić się z fiaskiem swojego ataku.

1
52'

50'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Jaroszek za przewinienie.

GKS Jastrzębie
48'

Bez zmian w przerwie. Przypomnijmy, że trener Piotr Tworek musiał w pierwszej połowie poderwać z ławki rezerwowych Patryka Stępińskiego i wprowadzić go zamiast kontuzjowanego Jakuba Kiełba.

1
46'

Trochę trzeba było poczekać na aktorów widowiska, ale cierpliwi zostali nagrodzeni. Druga połowa.

komentarz

Warta Poznań straciła prowadzenie. Niebawem szansa na jego odzyskanie i druga połowa.