Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

3
2
2
87'

Daniel Bielica musiał ratować się wybiciem piłki jak najdalej stąd, ponieważ w jego kierunku biegli rozjuszeni piłkarze Stali Mielec. W działania obronne gospodarzy jest już na stałe zaangażowany również Maciej Korzym.

1
2
1
83'

Mateusz Żyro nie przymierzył głową po dośrodkowaniu. Futbolówka przeleciała ponad bramką Sandecji Nowy Sącz, której gracze odetchnęli z ulgą. Pozostało kilka minut podstawowego czasu i czy goście popiszą się skutecznym finiszem - oto jest pytanie.

1
2
81'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Danek za przerwanie faulem ataku Stali Mielec.

1
komentarz

75'

Coraz częściej warto wspominać o strzałach celnych oddawanych przez Stal Mielec. W krótkim okresie Daniela Bielicę zatrudnili Michał Żyro, Andreja Prokić, a przed momentem prostym uderzeniem Bartosz Nowak.

1
1
1
3
74'
72'

Przerwa na napoje.

1
1
1
1
1
71'

Andreja Prokić to kolejny zawodnik, który zagroził Danielowi Bielicy. Interweniował z powodzeniem bramkarz Sandecji Nowy Sącz, ale widać, że defensywa zespołu Marcina Jałochy oraz Piotra Świerczewskiego zaczyna pękać w szwach.

69'

Zrobiło się niebezpiecznie dzięki stałemu fragmentowi gry. Michał Żyro doszedł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zatrudnił swoim uderzeniem Daniela Bielicę. Golkiper gospodarzy zdał egzamin.

68'

Ucieka czas zawodnikom z Podkarpacia, którzy oczywiście nie mieli w planach opuszczać terenu zagrożonego spadkiem przeciwnika bez jakiegokolwiek punktu. Inna sprawa, że częstotliwość stwarzanych sytuacji podbramkowych przez Stal Mielec pozostaje niska.

komentarz

63'

Sandecja Nowy Sącz. Schodzi: Mateusz Klichowicz. Wchodzi: Kamil Ogorzały.

wchodzi Wchodzi
Kamil Ogorzały #19
schodzi Schodzi
62'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Flis za niebezpieczny atak na przeciwnika.

2
2
60'

Ciekawostką po pierwszej połowie był fakt, że z czterech celnych uderzeń były trzy gole. Nie było to więc napakowane sytuacjami podbramkowymi 45 minut. Po przerwie po prostu skuteczność jest już na mniej wystrzałowym poziomie.

1
1
1
1
52'

Sędzia nie pozwolił Damianowi Chmielowi na oddanie strzału. Gwizdek Damiana Sylwestrzaka z powodu zagrania ręką doświadczonego pomocnika.

2
1
1
3
1
50'

Dwie akcje wicelidera z wykorzystaniem aktywnego Macieja Domańskiego. Pierwsza została podsumowana niecelnym strzałem, a druga została podkromiona na przedpolu przez czujnego Daniela Bielicę. Przyjezdni szukają wyrównania.

1
1
2
46'

Gra wznowiona po przerwie już bez zawodnego oraz obciążonego żółtym kartonikiem Mateusza Bodziocha. O stabilizację w defensywie Stali Mielec ma zadbać Lukas Bielak.

4
3
komentarz

Sandecja Nowy Sącz ze skromną przewagą po pierwszej połowie.

Czy Stal Mielec wyrówna po przerwie?
komentarz

45'

Doliczone dwie minuty.

44'

Bartosz Nowak - kandydat do wygrania klasyfikacji kanadyjskiej ligi - z golem na 1:2.

43'

Gol! Strzelił Bartosz Nowak.

To ważna bramka dla Stali Mielec. Zdobyta krótko przed przerwą doda przyjezdnym wiary w możliwość nawet odwrócenia wyniku. Bartosz Nowak nieprzypadkowo legitymuje się znakomitymi statystykami. Jego drużyna zorganizowała się do ataku po wybronieniu stałego fragmentu gry, a sam Nowak zajął się podsumowaniem ataku.

12
8
2
2
2
42'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Domański za ostre przewinienie.

39'

Tak to właśnie bywa często w Fortuna I lidze. Faworyci, na glinianych nogach, muszą uważać w każdym meczu. Taka seria jak zeszłoroczna Rakowa Częstochowa jest w bieżącym sezonie nieosiągalna. Stal Mielec ma jeszcze oczywiście szansę na zapunktowanie, czasu sporo, ale musi lepiej zaatakować.

1
1
1
36'

Maciej Korzym autorem bramki na 2:0. Wszystko układa się po myśli Marcina Jałochy i Piotra Świerczewskiego.

34'

Gol! Strzelił Maciej Korzym.

Doświadczony napastnik Sandecji Nowy Sącz absolutnie nie próżnuje na boisku. Po wywalczeniu rzutu karnego dorzucił gola na 2:0. Bianconeri są na coraz prostszej drodze do przełamania się kosztem wicelidera. Maciej Korzym wyprzedził Mateusza Żyrę i wykorzystał zagranie z rzutu wolnego. Paraliż w defensywie Stali Mielec.

6
5
2
3
5
33'

Bez rewelacji Stal Mielec w konstruowaniu ataków. Cały czas przyjezdnym ucieka piłka w niepożądanych kierunkach. Na pewno nie leci w bramkę Daniela Bielicy.

2
29'

Maciej Domański strzelił z powietrza po zagraniu Grzegorza Tomasiewicza. Jeszcze raz Daniel Bielica nie musiał gimnastykować się na linii bramkowej, ponieważ futbolówka poleciała ponad poprzeczką.

1
2
28'

Dotychczas jedno uderzenie celne i na dodatek ze stojącej piłki. Przede wszystkim Stal Mielec ma co poprawiać, ponieważ jej przeciwnik wykazał się stuprocentową skutecznością i zdobył zaliczkę.

1
1
26'

Michal Piter-Bucko nie przestaje poprawiać rewelacyjnych statystyk. Już dziewiąty gol w sezonie Słowaka.

1
24'

Gol! Strzelił Michal Piter-Bucko.

Najskuteczniejszy defensor na zapleczu PKO Ekstraklasy wziął sprawy najpierw w swoje ręce, a po ustawieniu piłki 11 metrów przed bramką Jakuba Wrąbela, również w swoje nogi. Po strzale Michala Pitera-Bucki z rzutu karnego Sandecja Nowy Sącz jest niespodziewanie na prowadzeniu.

8
7
1
1
2
23'

Rzut karny przyznany Sandecji Nowy Sącz za faul Mateusza Bodziocha na Macieju Korzymie.

4
4
2
21'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Bodzioch.

1
2
20'

Daniel Bielica nie musiał zrobić nic ponad odprowadzenie futbolówki poza boisko po przeciągniętym wrzucie z autu Szymona Stasika. Prawy obrońca miał zamiar uruchomić Michała Żyrę, ale zbyt długa wizyta na siłowni mogła spowodować niedokładność.

1
17'

Damian Chmiel wystartował do podania z głębi pola. Nie może zakończyć swojego ataku i stoczyć pojedynku z Jakubem Wrąbelem, ponieważ sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa spotkania uderzenie Grzegorza Tomasiewicza z okolic linii pola karnego. Pomocnik Stali Mielec przymierzył w poprzednim, zremisowanym 1:1 meczu z Odrą Opole, ale w piątek ma jeszcze celownik do wyregulowania.

1
13'

Kolejne dośrodkowania posłane w pole karne przyjezdnych przez Damiana Chmiela. Próbuje skutecznie zapolować na piłkę Maciej Korzym, pojawia się w pobliżu Mateusz Klichowicz, ale nie zatrudniają uderzeniami Jakuba Wrąbela.

1
1
1
10'

Pierwszy w tym meczu korner dla Sandecji Nowy Sącz po akcji zbudowanej przez Dawida Szufryna oraz Damiana Chmiela. Futbolówka dośrodkowana w środek pola karnego, którego pilnowali jak oka w głowie Mateuszowie Żyro oraz Bodzioch.