1.FSV Mainz 05. Schodzi: Pierre Kunde Malong. Wchodzi: Daniel Brosinski.

ZMIANA
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nico Schulz. Asystował mu Jadon Sancho.

Mainz nie wie, co się dzieje na boisku. Z kolei Borussia zaspokaja apetyt na czwartego gola, a niewykluczone, że ma jeszcze na piątego. Nico Schulz dostał podanie od Jadona Sancho i ominął Robina Zentnera płaskim uderzeniem. Nie ma czego zbierać z gospodarzy.

Borussia Dortmund
7
5
2
81'
ZMIANA

1.FSV Mainz 05. Schodzi: Adam Szalai. Wchodzi: Jean-Philippe Mateta.

Jean-Philippe Mateta #9
78'

Piłka wciąż częściej na połowie Mainz, a apetyt przyjezdnych na strzelenie czwartego gola jest warty przyklaśnięcia. Mainz statystuje na boisku i czeka na możliwość zejścia z niego.

75'

Może się to skończyć pogromem, jeżeli piłkarze Mainz nie obudzą się przed ostatnimi minutami spotkania. Jadon Sancho oddał potężne uderzenie w słupek bramki Robina Zentnera.

1
1
75'

Thorgan Hazard zagwarantował gościom komplet punktów.

73'
ZMIANA
69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Thorgan Hazard. Asystował mu Marco Reus.

Wszystko jasne. Uderzenie Thorgana Hazarda nie było idealne, ale bardzo mocne i piłka zanim znalazła się w siatce przełamała dłonie Robina Zentnera. Borussia ponownie szybko wyprowadziła piłkę i w ten sposób wyprowadziła w pole rozproszonych gospodarzy.

12
5
3
1
1
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jadon Sancho. Asystował mu Dan-Axel Zagadou.

Ruszyli do przodu gospodarze i natychmiast zostali ukarani z kontrataku. Jadon Sancho skorzystał z podania Dana-Axela Zagadou, który przebiegł z futbolówką praktycznie całe boiska. Anglik przymierzył z kilkunastu metrów i złapał na wykroku Robina Zentnera. Borussia dwa, Mainz zero.

9
6
3
4
65'

Achraf Hakimi nie potrafił wyjaśnić sytuacji po płaskim dośrodkowaniu w kierunku Robina Quaisona, któremu praktycznie oddał piłkę niebezpiecznie blisko bramki Borussii. Zakończyć ataku gospodarzy uderzeniem nie potrafił Jerry St. Juste.

2
1
1
63'

Jean-Paul Boetius niby oddał uderzenie, ale było ono tak anemiczne, że futbolówka ledwo doturlała się w rękawice Romana Burkiego.

1
1
61'

Robin Zentner rzucił się w ostatnim momencie pod nogi szarżującego w polu karnym Marco Reusa. Bramkarzowi Mainz z komitywie z defensorami udało się unieszkodliwić zdobywcę dotychczas jedynego gola.

1
1
58'

Nico Schulz wbiegł z lewego skrzydła w okolicę bramki Mainz, a jego płaskie dośrodkowanie zostało zneutralizowane przez odpowiednio ustawionego Edimilsona Fernandesa.

1
1
56'

Podanie do Adama Szalaia w pole karne i wydawało się, że musi oddać uderzenie w kierunku bramki Romana Burkiego, jednak zabierał się do niego za długo jakby czekał na rozpaczliwą interwencję Manuela Akanjiego.

1
56'

54'

Przerwa w grze spowodowana urazem Pierre'a Kunde Malonga. Zanosi się na to, że pomocnik Mainz pozostanie na boisku.

53'

Piłkarze z Dortmundu wysoko na połowie przeciwnika. Ostatnia ich akcja była konstruowana na lewej stronie boiska przez Jadona Sancho oraz Nico Schulza. Skrzydłowy wpadł w pole karne Mainz, ale nie wypracował sobie miejsca do strzału.

50'

Pierre Kunde Malong zdecydował się na uderzenie z dystansu. Pomruk niezadowolenia na trybunach, ponieważ futbolówka przeleciała wyraźnie obok bramki strzeżonej przez Romana Burkiego.

48'

Borussia tak w drugiej połowie, jak i w pierwszej, przeważa pod względem posiadania piłki i w ten sposób zamierza odebrać przeciwnikom energię zgromadzoną w przerwie.