Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

O krok od sensacji. BHT Auto Forum Petra Płock zwycięzcą Beach Handball Płock

BHT Auto Forum Petra Płock zwyciężyła w Beach Handball Płock 2016. Płocczanie w finale pokonali BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski 2:1. Niewiele jednak dzieliło nas od ogromnej sensacji, bo to piotrkowianie zdecydowanie lepiej rozpoczęli.
Wojciech Staniec
Wojciech Staniec
Materiały prasowe / BHT Auto Forum Petra Płock

Spotkania półfinałowe zdecydowanie rozbudziły apetyty zgromadzonych na płockim Rynku fanów plażowej odmiany szczypiorniaka. W nich gospodarze całej imprezy, BHT Auto Forum Petra Płock pokonali Fundację Akademia Sportu z Gdańska 2:1. Ich finałowi rywale, BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski mieli zdecydowanie łatwiejsza drogą, bo bez większego trudu zwyciężyli Orły Olsztyn 2:0.

Finał zdecydowanie lepiej zainaugurowali piotrkowianie, bo szybko objęli prowadzenie. Praktycznie do końca pierwszej części spotkania gospodarze próbowali odwrócić rezultat, ale to im się nie udało. Szwankowała u nich skuteczność, co doskonale wykorzystywali goście.

Do drugiej części gry zawodnicy z Płocka przystąpili odmienieni. Imponowali polotem i pomysłem na grę. Nie znaczy to jednak, że zabrakło emocji. Rezultat ważył się na szali praktycznie przez całe dziesięć minut i momentami bliżej zwycięstwa byli piotrkowianie. Ostatecznie jednak gospodarza udało doprowadzić się do wyrównania, a o wyniku spotkania zadecydowały "schoot - outy".

Emocjonująca końcówka wynagrodziła problemy atmosferyczne, bo praktycznie wszystkim popołudniowym spotkaniom towarzyszyła gromka ulewa. Wojnę nerwów wygrali ostatecznie płocczanie, ale i w tym wypadku po ich stronie stanęło szczęście i to oni mogli cieszyć się z trzeciego z rzędu tryumfu przed własną publicznością.

Dujszebajew doskonale zna smak igrzysk. Czy poprowadzi Polaków do medalu? (źródło TVP)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×