Zasłużone zwycięstwo - relacja z meczu KPR Ostrovia - KS AZS UW

Bardzo udanie dla szczypiornistów Ostrovii Ostrów Wielkopolski wypadła inauguracja sezonu w rozgrywkach I ligi. Podopieczni Pawła Ruska przed własną publicznością pokonali KS AZS UW Warszawa 35:26.

Dawid Bilski

Przed rozpoczęciem sobotniego spotkania minutą ciszy uczczona została pamięć zmarłego przed kilkoma miesiącami zawodnika ostrowskiego klubu, Bartłomieja Kupczyka.

Początek meczu to dobra postawa dwóch graczy. W szeregach gości wyróżniał się Michał Sabaciński. Natomiast dla Ostrovii bramki zdobywał Przemysław Zawidzki. W 6 minucie po trafieniu Jakuba Tomczaka , objęli prowadzenie 6:4. "Akademicy" z Warszawy jednak szybko odrobili straty i kibice obserwowali wyrównany bój. Tak było do 25 minuty, kiedy ostrowianom udało się ponownie odskoczyć i utrzymać przewagę do przerwy. W 29 minucie na listę strzelców wpisał się najmłodszy w zespole gospodarzy Kamil Wojciechowski. Dla 19-letniego zawodnika był to debiut na pierwszoligowych parkietach. Kolejną bramkę dołożył doświadczony Maciej Nowakowski i drużyna prowadzona przez trenera Pawła Ruska schodziła do szatni prowadząc 17:12.

Na początku drugiej części meczu rywale próbowali odrabiać straty po trafieniach Mateusza Wiaka i Piotra Matuszewskiego. Jednak ostrowianie na więcej warszawianom nie pozwolili. W miarę upływu czasu rosło prowadzenie Ostrovii, której zawodnicy skutecznie kończyli szybkie kontrataki. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem zespołu z Ostrowa 35:26.

KPR Ostrovia Ostrów - KS AZS UW Warszawa 35:26 (17:12)

Ostrovia: Zawidzki 8, Nowakowski 6, Tomczak 6, Krzywda 3, Krupa 3, Piosik 3, Wojciechowski 2, Kierzek 2, Świątek 2.

AZS: Sabaciński 5, Gadziński 5, Wiak 4, Kowalski 3, Matuszewski 3, Szpejna 2, B.Monikowski 2, Puszkarski 1, Ł.Monikowski 1.