Zrobiły to. Polki w wielkim finale, zagrają o puchar

Mimo dużych problemów młodzieżowa reprezentacja Polski U-20 kobiet pokonała Koreę 28:26. Dzięki temu zwycięstwu Biało-Czerwone zagrają w finale Pucharu Prezydenta słoweńskich mistrzostw świata. Znamy już rywala naszych szczypiornistek.

Krzysztof Kempski
Mecz Polska - Egipt Materiały prasowe / IHF / Sasa Pahic Szabo / Mecz Polska - Egipt
Reprezentacja Polski U-20 pod wodzą Pawła Tetelewskiego mierzyła się z Koreą. Stawką tego spotkania był awans do finału Pucharu Prezydenta mistrzostw świata w Słowenii. Polki zrealizowały ten cel, choć nie przyszło im to łatwo.

Już pierwsze 10 minut pokazało naszym młodym zawodniczkom, jak szybkie są ich przeciwniczki. Największe zagrożenie stanowiły rzuty Eunhye Ji. W 8. minucie rywalizacji przegrywaliśmy już 4:7. Polski szkoleniowiec potrafił jednak zareagować. Desygnował do gry Karolinę Jureńczyk, a ta po chwili dała zespołowi remis po 7. Drużyna z Azji szybko się pozbierała i do szatni zeszła z 3-bramkowym prowadzeniem.

Druga połowa miała diametralnie inny przebieg. Z dobrym rzutem ponownie włączyła się Julia Niewiadomska. Na efekt na tablicy świetlnej musieliśmy jeszcze trochę poczekać. Polki odzyskały prowadzenie za sprawą Michaliny Pastuszki. Kiedy zaś z pomocą ruszyła Nikola Głębocka, wydawało się, że Biało-Czerwonych nic już nie powstrzyma (19:23).

Końcówka zawodów przyniosła jednak bardzo dużo emocji. Najpierw bezpośrednia czerwona kartka dla Pauliny Kopańskiej. Potem przegrany fragment w osłabieniu 0:2. Nie bez znaczenia były w tamtym czasie interwencje Aleksandry Hypki (łącznie 42 proc. skutecznych obron). W ostatniej minucie "pomogła" nam kara dwóch minut dla Shin Dabeen. O awansie do finału zdecydowało trafienie Pastuszki.

1 lipca o godzinie 12:00 zagramy z Rumunią. To spotkanie zdecyduje, która drużyna ostatecznie sięgnie po Puchar Prezydenta i zajmie 17. miejsce w mistrzostwach świata w Słowenii.