Brazylijka w EKS Starcie Elbląg, kolejne ruchy w Eurobudzie JKS Jarosław

Zespoły występujące w PGNiG Superlidze Kobiet szykują się na sezon 2022/2023. Do EKS Startu Elbląg dołącza brazylijska rozgrywająca, nowe twarze zobaczymy także w Eurobudzie JKS Jarosław.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
zawodniczki EKS Startu Elbląg WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: zawodniczki EKS Startu Elbląg
Do sporych przetasowań doszło w wiosenno-letnim okresie w kadrze EKS Startu Elbląg. Przypomnijmy, że z klubem pożegnały się Katarzyna Cygan, Barbara Choromańska, Paulina Peplińska i Wioleta Pająk. Tak samo trenerzy - Marcin Pilch i Krzysztof Kotwicki.

Władzom klubu udało się zakontraktować Martę Gęgę z MKS FunFloor Perła Lublin, Małgorzatę Ciąćkę i Weronikę Weber z UKS Varsovia Warszawa oraz duet nowych szkoleniowców. Elblążanki w nadchodzącym sezonie poprowadzi Roman Mont, a asystentką będzie żona głównego trenera - Marta Mont.

Drużyna z Elbląga oficjalnie potwierdziła w piątek także transfer Brazylijki, która w minionym sezonie broniła barw Suzuki Korony Handball Kielce. Jest nią Juliane Costa Pereira. Zawodniczka z Kraju Kawy związała się z nowym zespołem dwuletnim kontraktem.

Umowy podpisuje także Eurobud JKS Jarosław. Do czwartej ekipy minionej edycji zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet dołączyły jak na razie Wiktoria Gliwińska (Suzuki Korona Handball Kielce), Karolina Mokrzka z Młynów Stoisław Koszalin oraz Małgorzata Trawczyńska, która reprezentowała ostatnio Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Czytaj więcej:
Interesujący ruch transferowy w Koszalinie
Polski talent rozwija się w czołowym klubie Bundesligi

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwa magia! Zobacz, co zrobił reprezentant Polski
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×