Kamil Syprzak imponuje formą. Nie ma mocnych na Barcelonę

Kolejny dobry mecz obrotowego PSG, Kamila Syprzaka, w Lidze Mistrzów. Polak rzucając sześć bramek, przyczynił się do okazałej wygranej paryżan Bukareszcie. Pierwsze punkty zgarnął mistrz Węgier, Pick Szeged.

Paweł Nowakowski
Kamil Syprzak PAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: Kamil Syprzak
Wysoką dyspozycję utrzymuje Kamil Syprzak. Reprezentant Polski rzucił sześć bramek w meczu z Dinamo Bukareszt, prowadząc Paris Saint-Germain HB do okazałej wygranej w Rumunii - 36:29. Wychowanek płockiej Wisły dwie bramki rzucił z karnych, a pozostałe cztery z gry i łącznie miał 67-procent skuteczności (6/9). Po pięciu kolejkach Syprzak ma już na koncie 35 bramek i jest w czołówce najlepszych strzelców Ligi Mistrzów.

W starciu dwóch drużyn okupujących dolne rejony tabeli grupy "kieleckiej", górą MOL-Pick Szeged. Mistrzowie Węgier w pewnym stylu rozprawili się z norweskim Elverum Handball, a do wygranej poprowadził ich duet Kent Robin Tonnesen i Miklos Rosta.

Czarną serię w starciach z Barceloną próbował przerwać duński Aalborg Handbold. Skandynawowie w dotychczasowych dziewięciu meczach schodzili z parkietu pokonani, a niezwykle bolesna była zwłaszcza klęska w finale Ligi Mistrzów sprzed roku (23:36).

Mikkel Hansen wraz z kolegami z drużyny do przerwy mógł być dobrej myśli. Po przerwie jednak obrońca trofeum odjechał na dobre. Świetną zmianę w bramce dał Emil Nielsen, a Aleix Gomez wraz z Diką Memem ostrzeliwali bramkę Duńczyków niemiłosiernie. Barcelona wygrała 39:33 i z kompletem zwycięstw przewodzi w tabeli grupy B.

Wyniki środowych meczów 5. kolejki Ligi Mistrzów

Grupa A

RK PPD Zagrzeb - Orlen Wisła Płock 26:26 (14:15)

Dinamo Bukareszt - Paris Saint-Germain HB 29:36 (16:22) Najwięcej bramek: dla Dinamo - Andrii Akimenko 8, Ali Zein 5; dla PSG - Elohim Prandi 9, Kamil Syprzak 6, Dainis Kristopans 5.

Grupa B

MOL-Pick Szeged - Elverum Handball 30:23 (16:10)
Najwięcej bramek: dla Szeged - Kent Robin Tonnessen, Miklos Rosta - po 6, Alexander Christoffersen Blonz 4; dla Elverum - Daniel Blomgren 4.

Aalborg Handbold - FC Barcelona 33:39 (19:19) Najwięcej bramek: dla Aalborga - Lukas Sandell 8, Kristian Bjornsen 5; dla Barcelony - Aleix Gomez 11, Dika Mem 8.