Wielka Barcelona w końcu zatrzymana w Lidze Mistrzów

Barcelona straciła punkty po raz pierwszy w tym sezonie Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu byli o krok od porażki z THW Kiel.

Marcin Górczyński
Blaż Janc Getty Images / Diogo Cardoso/DeFodi Images / Na zdjęciu: Blaż Janc
Do tej pory Blaugrana była jak czołg, który praktycznie zmiatał kolejnych rywali. Aż do siódmej kolejki Ligi Mistrzów, chociaż zanosiło się na kolejne dość pewne zwycięstwo. FC Barcelona prowadziła praktycznie przez cały mecz, wypracowała przewagę jeszcze przed przerwą po interwencjach Gonzalo Pereza de Vargasa.

THW pobudziło wejście do bramki Niklasa Landina, ale trochę trwało, zanim Zebry zdołały zmniejszyć straty. Jeszcze w 52. minucie Barcelona prowadziła różnicą trzech bramek i potem... stanęła. Miha Zarabec i Hendrik Pekeler zmniejszyli straty, Steffen Weinhold wyprowadził na prowadzenie 29:28. Po chwili Domagoj Duvnjak rzucił kolejną bramkę i wydawało się, że Barcelona będzie musiała pogodzić się z porażką. Zryw w ostatnich kilkunastu sekundach zapewnił jednak remis (za sprawą Fabregasa).

Nieudany (ponowny) debiut Slavko Goluzy w Zagrzebiu, choć RK PPD napsuło sporo krwi Veszprem i wyglądało nieźle na tle europejskiego potentata. Po serii błędów Petara Nenadicia mistrzowie Chorwacji doprowadzili do remisu 24:24 i utrzymywali kontakt z faworytem. W końcówce RK PPD nie wykorzystało swoich szans, po czerwonej kartce dla Nikoli Grahovaca Veszprem zadało decydujące ciosy.

THW Kiel - FC Barcelona 30:30 (14:18)
Najwięcej bramek: dla THW - Niclas Ekberg 9, Domagoj Duvnjak 5; dla Barcelony - Blaz Janc, Timothey N'guessan - po 5, Dika Mem, Aleix Gomez - po 4

Telekom Veszprem - RK PPD Zagrzeb 32:28 (16:15)
Najwięcej bramek: dla Veszprem - Petar Nenadić 6, Omar Yahia, Gasper Marguc - po 5; dla RK PPD - Żeljko Musa 6, Stefan Dodić, Csaba Leimeter, Nikola Grahovac - po 3

SC Magdeburg - FC Porto 41:36 (22:17) Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Omar Ingi Magnusson, Matthias Musche - po 10, Gisli Kristjansson 5; dla Porto - Victor Iturriza 7, Ignacio Plaza Jimenez, Andre Sousa - po 5