Greczynki sprawiły problemy. Niewielka zaliczka KPR Gminy Kobierzyce

Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy Pucharu Europy wygraną z AC PAOK musiały sobie wyszarpać w ostatnich minutach. Drużyna z Dolnego Śląska do Grecji uda się z trzybramkową zaliczką.

Małgorzata Boluk
Bruna Dias Ribeiro (AC PAOK) Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce / Michał Ciechanowicz / Na zdjęciu: Bruna Dias Ribeiro (AC PAOK)
Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce rywalizację o przepustkę do 1/8 finału Pucharu Europy rozpoczęły od meczu u siebie, ale własne mury z początku im nie pomagały. Brązowe medalistki mistrzostw Polski nie mogły się odnaleźć i zaczęły bardzo nerwowo.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej popełniały proste błędy i na pierwszą bramkę musiały poczekać dość długo (1:3 w 5'). Przełamały się za sprawą Aleksandry Olek, która nie tak dawno zabłysnęła podczas ME 2022 piłkarek ręcznych, a do wyrównania doprowadziły dziesięć minut później, gdy po kontrze nieźle dysponowaną Emmanouelę Tsinaki pokonała Mariola Wiertelak.

Greczynki próbowały regularnie zaskakiwać polski zespół swoją szybkością i zwinnością (7:9 w 21). Wynik znów musiała gonić drużyna z Dolnego Śląska, która ostatecznie do przerwy przegrywała nieznacznie, bo tylko jedną bramką.

Niedługo po zmianie stron zdobywczynie Pucharu Polski wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu dzięki Patrycji Kozioł (14:13 w 33'), a później wdały się z AC PAOK w zaciętą wymianę ciosów.

Możliwy był tak naprawdę każdy scenariusz (21:22 w 55'), ale końcówkę spotkania bardzo przytomnie i mądrze rozegrały szczypiornistki Edyty Majdzińskiej. Na remis trafiła Mariola Wiertelak, rzuty karne z zimną krwią egzekwowała Zorica Despodovska, swoje w ataku dołożyły też Karolina Wicik i Małgorzata Buklarewicz.

Przyjezdne odpowiedziały na to tylko celnym rzutem Bruny Dias Ribeiro. Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce do rewanżu w Salonikach (10 grudnia) przystąpią z trzybramkową zaliczką.