Niedosyt w Kobierzycach. Zacięty dwumecz w Pucharze Europy

Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce nie zdołały odrobić strat z pierwszego meczu z Iuventą Michalovce o najlepszą ósemkę EHF European Cup i żegnają się z Pucharem Europy.

Małgorzata Boluk
Trener Edyta Majdzińska z drużyną Materiały prasowe / Michał Ciechanowicz / KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Trener Edyta Majdzińska z drużyną
- Nie uważam, że rywalki były od nas lepsze. To my byłyśmy słabsze - mówiła trener Edyta Majdzińska po pierwszym spotkaniu z Iuventą Michalovce. Brązowe medalistki i zdobywczynie Pucharu Polski na rewanż udały się w bojowych nastrojach. Na terenie słowackiej ekipy miały do odrobienia tylko dwie bramki straty, a w piłce ręcznej to tak naprawdę... niewiele.

Ale nie wtedy, gdy ma się problem ze skutecznością. Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce rozkręcały się bardzo długo i nie potrafiły znaleźć recepty na zatrzymanie przebojowej dwudziestolatki - Aleny Dvorscakovej. Po kolejnym trafieniu lewej rozgrywającej Iuventa Michalovce prowadziła już różnicą czterech bramek (5:1 w 10'), a drużyna z Dolnego Śląska musiała tracić energię na odrabianie strat.

Wynik starała się ratować Beata Kowalczyk, z rzutem włączały się Alona Szupyk i Vitoria Macedo, z minuty na minutę gra kobierzyczanek wyglądała coraz lepiej. Ekipa spod Wrocławia wyszła z małego dołka i do przerwy przegrywała tylko jedną bramką, a po zmianie stron doprowadziła do upragnionego wyrównania, gdy piłkę w siatce umieściła wyróżniająca się Natalia Janas (12:12 w 32').

Siedem minut później KPR wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu za sprawą Alony Szupyk, ale kolejne dwie bramki rzuciła już niezawodna Alena Dvorscakova (17:16 w 42'). Od tego momentu oglądaliśmy już zaciętą walkę bramka za bramkę, która w lepszej sytuacji stawiała gospodynie sobotniego pojedynku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, co oznacza, że zespół z Kobierzyc kończy rywalizację w EHF European Cup na etapie 1/8 finału.