Niemcy są nią zachwyceni. Dagmara Nocuń podpisała nową umowę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Dagmara Nocuń
Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Dagmara Nocuń
zdjęcie autora artykułu

Kapitalny sezon w Bundeslidze rozgrywa Dagmara Nocuń. Reprezentacyjna lewoskrzydłowa otrzymała propozycję nowej umowy i zostanie w TuS Metzingen co najmniej do końca sezonu 2023/2024.

W tym artykule dowiesz się o:

Świetnie radzi sobie na niemieckich parkietach Dagmara Nocuń. Polka imponuje skutecznością w barwach TuS Metzingen i znajduje się w ścisłej czołówce klasyfikacji strzelczyń. Zaowocowało to przedłużeniem kontaktu.

Lewoskrzydłowa reprezentacji Polski dla TusSies w sezonie 2022/2023 rzuciła już 100 bramek w 17 meczach, co daje bardzo dobrą średnią 5,9. W całej Bundeslidze lepsze liczby "wykręciły" tylko Toni-Luisa Reinemann (118), Viola Leuchter (103), Annika Lott (102) oraz Alina Grijseels (102).

Polka w niemieckim klubie zostanie co najmniej co końca sezonu 2023/2024. - Czuję się tutaj bardzo dobrze. Dostaję dużo minut i czuję zaufanie sztabu szkoleniowego, co jest dla mnie bardzo ważne - powiedziała Dagmara Nocuń w rozmowie dla klubowych mediów.

ZOBACZ WIDEO: Niesamowity bój o pas. Cezary Oleksiejczuk skomentował walkę z Mansurem Abdurzakowem

- Poza tym fani TusSies są cudowni. Uwielbiam grać mecze domowe. Oschhalle może nie jest duża, ale zawsze jest pełna, a atmosfera niepowtarzalna. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć nasz cel i zagrać w Europie w przyszłym sezonie - dodała zawodniczka.

- Bardzo się cieszę, że Dagmara Nocuń zostaje na kolejny (trzeci - przyp. red.) sezon. Jest absolutnie najlepszą zawodniczką. Pracuje bardzo ciężko i zawsze stara się poprawić. Myślę, że bramki i skuteczność mówią same za siebie. To ważny znak - nie kryje swego zadowolenia trener Werner Bosch.

W TuS Metzingen gra także inna reprezentantka naszego kraju - Magda Balsam, która daje dużą jakość na prawym skrzydle. Szczypiornistka do klubu dołączyła przed sezonem 2022/2023 (dwuletni kontrakt) - i podobnie jak Dagmara Nocuń - radzi sobie świetnie. Prawoskrzydłowa zgromadziła na swoim koncie 71 bramek w 15 meczach.

Czytaj także: Kwiecień pod znakiem eliminacji do MŚ 2023. Znamy kadrę Polek Kilka niewiadomych w Pucharze Polski. Rozlosowano półfinałowe pary

Źródło artykułu: WP SportoweFakty