Punkty zostają w Lublinie. Mecz bramkarek i błysk Romany Roszak

Zawodniczki MKS FunFloor Lublin wykorzystały atut własnego boiska i pokonały w sobotę Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Świetnie zaprezentowały się Romana Roszak i Paulina Wdowiak.

Małgorzata Boluk
Romana Roszak w akcji Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Romana Roszak w akcji
- To charakteryzuje Piotrcovię Piotrków Trybunalski, że ma swoje wzloty i upadki. Nigdy nie wiadomo, na który z tych etapów trafimy. Na pewno nie będzie to łatwy mecz - przewidywała w rozmowie dla klubowych mediów golkiperka MKS FunFloor Lublin, Weronika Gawlik.

Pełen takich wahań był także sobotni pojedynek. Zawodniczki z Koziego Grodu budowały dystans, a ekipa z województwa łódzkiego chwilę później go skracała. Pierwsza połowa rywalizacji miała bardzo wyrównany przebieg z delikatnym wskazaniem na lublinianki. W ofensywie napędzała gospodynie dynamiczna Romana Roszak, która w weekend odzyskała swój blask.

To był też rewelacyjny mecz w wykonaniu bramkarek obu zespołów. W szeregach miejscowych kapitalnie radziła sobie Paulina Wdowiak, a po drugiej stronie boiska fantastycznie broniła Daria Opelt. To głównie dzięki niej i Silvie Polaskovej drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego utrzymywała się w grze.

W drugiej połowie wyraźnie przyspieszyły jednak podopieczne Piotra Dropka (19:14 w 35'). Nowa trenerka gości Agata Cecotka nie czekała na rozwój sytuacji i szybko reagowała na wydarzenia na parkiecie. I trzeba przyznać, że te czasy na żądanie przynosiły wymierne efekty.

Piotrkowianki wielokrotnie doskakiwały do rywalek (20:18 w 39'), ale później do głosu dochodziła drużyna z Lubelszczyzny. Pomagały celne trafienia sióstr Więckowskich i kolejne, znakomite parady Pauliny Wdowiak.

Piotrcovia nie dawała jednak za wygraną i po rzucie z koła w wykonaniu Tatjany Trbović złapała kontakt (25:24 w 51'). Wtedy o przerwę poprosił Piotr Dropek, a po krótkiej pauzie rozpoczął się świetny fragment w wykonaniu szczypiornistek MKS FunFloor Lublin, które bardzo szybko odbudowały wcześniejszy, pięciobramkowy dystans i zgarnęły komplet punktów.

MVP meczu została wybrana Romana Roszak, a po stronie gości wyróżniono Silvie Polaskovą.

MKS FunFloor Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:28 (14:12)

MKS: Wdowiak - Roszak 8, M. Więckowska 5, Masna 4, D. Więckowska 4, Pietras 3, Tatar 2, Pastuszka 2, Rebicova 1, Portasińska 1, Noga 1, Byzdra.