Zabrakło sekundy... Zagłębie zagra o brąz

Piłkarki ręczne Interferii Zagłębia Lubin nie zagrają w finale mistrzostw Polski. W drugim niezwykle emocjonującym meczu półfinałowym podopieczne Bożeny Karkut przegrały po dogrywce z SPR-em Safo Lublin 31:32 (17:13, 26:26). Bramkę, dającą zwycięstwo przyjezdnym, zdobyła w ostatniej sekundzie dogrywki Izabela Puchacz. Pierwszy mecz rozegrany przed tygodniem w Lublinie również wygrał SPR, który awansował do finału.

Łukasz Lemanik

Ostatnie mecze pomiędzy drużynami Interferii i SPR-u rozegrane w Lubinie kończyły się pewnymi zwycięstwami lubinianek i wydawało się, ze będzie tak i tym razem. podopieczne Bożeny Karkut od pierwszych minut narzuciły rywalko swój styl gry i po niespełna kwadransie prowadziły już 9:3. Zawodniczki Interferii grały rozważnie, szanowały piłkę i utrzymywały kilkubramkową przewagę nad SPR-em. W 24. minucie, po bramce Renaty Jakubowskiej lubinianki wyszły na najwyższe prowadzenie w meczu - 15:9. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:13 na korzyść Interferii.

Ponownie bolączką lubińskiej drużyny okazała się gra w drugiej połowie, a szczególnie na początku. W kilka minut po wznowieniu gry podopieczne Bożeny Karkut roztrwoniły wypracowaną w pierwszej połowie przewagę i w 37. minucie mieliśmy remis po 19. Niespełna dziesięć minut później SPR wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu - 23:22 i utrzymywał jednobramkową przewagę niemal do końca spotkania. Cztery sekundy przed końcową syreną rzut karny na bramkę zamieniła Iwona Niedośpiał, doprowadzając do remisu i dogrywki.

Pierwszą część dodatkowego czasu gry lubinianki przegrały 1:3, jednak nie zamierzały składać broni i walczyły do końca. W ósmej minucie dogrywki podopieczne Bożeny Karkut po trafieniu Karoliny Semeniuk mieliśmy remis 30:30 i znów zaczęły się wielkie emocje. Chwilę później bramkę zdobyła Dorota Malczewska i SPR ponownie wyszedł na prowadzenie. W ostatniej minucie dodatkowego czasu gry lubinianki postawiły wszystko na jedna kartę. Dziesięć sekund przed zakończeniem dogrywki zawodniczki Interferii rozegrały koronkową akcję zakończoną precyzyjnym rzutem Kaji Załęcznej i kiedy wydawało się, że będziemy świadkami drugiej dogrywki w ostatniej sekundzie bramkę, dającą zwycięstwo przyjezdnym, zdobyła Izabela Puchacz.

Interferie Zagłębie Lubin - SPR Safo Lublin 31:32 (17:13, 26:26)

Interferie: Czarna, Tsvirko - Obrusiewicz 3, Kordic 3, Jochymek 3, Ziółkowska 3, Niedośpiał 3, Pielesz 2, Jakubowska 1, Olszewska 6, Załęczna 3, Semeniuk 4, Gunia, Jacek.

SPR Safo: Chemicz, Pierzchała - D.Malczewska 9, Włodek, Majerek 4, Rola 3, Damięcka 1, Tyda 1, Puchacz 1, Duran 7, E.Malczewska 6, Shtefan, Wojdat.

Kary:
Interferie: 20 min. (czerwona kartka – Aleksandra Jacek)
SPR Safo: 10 min

Sędziowali: Jarosław Szynklarz, Mariusz Szynklarz; Delegat ZPRP: Zbigniew Uszyński.
Widzów: ok. 400.