Barlinek Industria Kielce odpowiada Orlen Wiśle Płock. Jest oficjalne oświadczenie

Orlen Wisła Płock zamieściła serię oświadczeń po ostatnim meczu sezonu 2022/2023 PGNiG Superligi z Barlinek Industrią. Teraz oficjalne oświadczenie pojawiło się ze strony kieleckiego klubu.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
szczypiorniści Łomży Industria Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: szczypiorniści Łomży Industria Kielce
W ostatniej kolejce rozstrzygnęła się kwestia mistrzostwa Polski. Do ostatnich sekund oglądaliśmy zacięty pojedynek pomiędzy Barlinek Industrią a Orlen Wisłą Płock. Tytuł dla kielczan przypieczętował Alex Dujshebaev.

W sieci jednak zrobiło się głośno po trafieniu rozgrywającego Industrii. Hiszpan przed rzutem zanotował błąd kroków, czego nie zauważyli sędziowie. Ostatecznie Wisła wystosowała przedsądowe wezwanie do złożenia wyjaśnień ws. tego meczu.

Klub z Płocka opublikował na swojej stronie internetowej oficjalne stanowisko dotyczące tego spotkania. W nim prezes Artur Stanowski, dyrektor sportowy Adam Wiśniewski i trener Xavier Sabate zwrócili się do arbitrów i delegata. Treść komunikatu można przeczytać TUTAJ.

Głos w tej sprawie zabrał także klub z Kielc. W końcu nie mógł on pozostać bezczynny w związku z tak mocną reakcją Wisły, która czuje się pokrzywdzona. W końcu Nafciarze stanęli przed szansą przerwania hegemonii rywala, który sięgnął po dwunasty tytuł z rzędu.

Poniżej prezentujemy treść oficjalnego oświadczenia Barlinek Industrii Kielce:

"Przed ponad tygodniem nasz zespół sięgnął po 20. w historii Klubu tytuł Mistrza Polski, jeszcze raz przechodząc do annałów polskiego sportu. W związku z kolejnymi publikacjami klubu z Płocka po ostatnim meczu sezonu, stanowczo sprzeciwiamy się poddawaniu w wątpliwość naszego sukcesu. Nie możemy sobie pozwolić na stawianie w przestrzeni publicznej tez, które stwarzają alternatywną rzeczywistość, godzą w dobre imię naszego Klubu, trenerów oraz zawodników i podważają zdobyte przez nas na boisku historyczne Mistrzostwo Polski. Na takie rzeczy nigdy nie będzie naszego przyzwolenia!

Nasz Klub od wielu lat jest jednym z motorów rozwoju i dyskusji o kondycji piłki ręcznej w Polsce w wielu jej aspektach. O przyszłości całej naszej dyscypliny w gronie wielu klubów i wszystkich (nieanonimowo) zainteresowanych zawsze możemy dyskutować, jednak nigdy w retoryce przeczącej naszym osiągnięciom.

W tej chwili - oprócz finału Orlen Pucharu Polski - przygotowujemy się do reprezentowania polskiej piłki ręcznej w najbardziej prestiżowym turnieju tej dyscypliny na świecie, czyli Final 4 Ligi Mistrzów, gdzie również dotarliśmy tylko dzięki umiejętnościom sportowym naszego zespołu. Na tym skupiamy swoją dalszą energię w tym sezonie.

Jednocześnie drużynie Orlen Wisły Płock gratulujemy wielu bardzo dobrych meczów w obecnym sezonie sportowym".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×