To już pewne. Kolejna zawodniczka dołącza do MKS PR URBIS Gniezno

MKS PR URBIS Gniezno oficjalnie ogłosił trzeci transfer przed sezonem 2023/2024. Do kadry superligowca dołączyła Żaneta Lipok, dotychczas związana z drużyną Młynów Stoisław Koszalin.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Żaneta Lipok WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Żaneta Lipok
Gnieźnieński klub przygotowuje się do drugiego sezonu w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Już jakiś czas temu stało się jasne, że w kadrze MKS PR URBIS Gniezno dojdzie do roszad. Zakończono współpracę z Karoliną Kasprowiak i Mileną Kaczmarek, a następnie zaczęto przedstawiać nowe zawodniczki.

Wcześniej klub poinformował o pozyskaniu takich szczypiornistek jak Aleksandra Hypka, a także Nikola Szczepanik. Teraz natomiast okazało się, że barw ekipy z pierwszej stolicy Polski bronić będzie również Żaneta Lipok.

Wybrałam Gniezno, gdyż uważam, że dziewczyny są bardzo ambitne i waleczne, widzę w tej drużynie ogromny potencjał. Jako beniaminek klub postawił wysoko poprzeczkę, pomimo że nie był faworytem, potrafił walczyć i wygrywać. I ja właśnie tę wspomnianą już waleczność bardzo cenię, ze względu na to, że wtedy z każdego meczu można wtedy wyjść z podniesioną głową - podkreśliła Lipok w rozmowie z mediami klubowymi.

Prezes MKS-u Arkadiusz Koronka odniósł się do przeprowadzonych transferów, a jednocześnie zasygnalizował, że kolejnych wzmocnień już nie będzie.

- Żaneta to kolejna nadal młoda, ale co ważne doświadczona już zawodniczka, więc jestem przekonany, że pomoże nam dalej umacniać pozycję klubu w lidze. Ten transfer, jak i te Nikoli Szczepanik i Oli Hypki to trzy przemyślane ruchy, wykonane w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym, i choć niczego nie można wykluczyć, raczej nie spodziewałbym się już kolejnych wieści w tym temacie - przekazał.

Już w trakcie sezonu PGNiG Superligi Kobiet 2022/2023 MKS porozumiał się w sprawie dalszej współpracy z czołowymi zawodniczkami. Wobec tego trzon zespołu został zatrzymany.

ZOBACZ WIDEO: Zadał pytanie o Messiego. Tak odpowiedział “Lewy”

Czytaj także:
Grupa Azoty Unia kompletuje skład. Zaskakująca decyzja bramkarza
Historyczny baraż. Miedziowi zostają w Superlidze

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×