Pierwszy transfer Torus Wybrzeża. Do gdańszczan dołączył rozgrywający

24-letni środkowy rozgrywający Patryk Niedzielenko został nowym zawodnikiem Torus Wybrzeża Gdańsk. To pierwszy transfer klubu, który w ubiegłym sezonie zakończył ligowe rozgrywki na 5. miejscu.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
zawodnicy Torus Wybrzeże Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: zawodnicy Torus Wybrzeże Gdańsk
Co ciekawe Patryk Niedzielenko grał już w klubie z Gdańska - jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w której łączył naukę z grą w I lidze.

Później występował w AZS-ie AWF Biała Podlaska. Pochodzący z Legnicy zawodnik w ubiegłym sezonie rzucił 116 bramek w Lidze Centralnej.

W przyszłym sezonie będzie miał on okazję zadebiutować w Superlidze. - Wyniki sportowe oraz styl gry Torus Wybrzeża świadczą o wysokim poziomie treningowym. Podejmując decyzję o zmianie klubu kierowałem się przede wszystkim możliwością rozwoju - powiedział nowy zawodnik Torus Wybrzeża Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Transfer zawodnika był długo przygotowywany. - Patryk to zawodnik, którego mogliśmy obserwować w warunkach treningowych oraz meczowych, ponieważ w styczniu udało się nam zaprosić go na trzydniowy pobyt w Gdańsku. Odbył kilka treningów z drużyną oraz rozegrał sparing z reprezentacją Maroko. Pozwoliło to uzyskać nam jeszcze lepszy obraz Patryka jako zawodnika - zaznaczył Mariusz Jurkiewicz.

- Po przeanalizowaniu jego gry oraz osobowości uznaliśmy, że to jest zawodnik, który może dać nam określoną wartość dla drużyny. Pod względem charakteru, jak i sportowo Patryk wpisuje się w DNA naszej ekipy. Zwróciliśmy też uwagę na jego dojrzałość zarówno jako zawodnika, jak i człowieka. Uważamy, że będzie wzmocnieniem naszej drużyny. Już w tym momencie zaczął pracę z Marcinem Górskim ze SCEC, aby w lipcu był w już w pełni gotowy do rozpoczęcia przygotowań i w porównywalnej formie do reszty drużyny - dodał trener.

Niedzielenko podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Przypomnijmy, że wcześniej z gdańskim zespołem pożegnali się Mateusz Kosmala, Miłosz Wałach i Damian Woźniak.

Czytaj także:
Dwa transfery w Górniku 

Czy Patryk Niedzielenko sprawdzi się w Torus Wybrzeżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×