Zaskakujący zwrot akcji. Jednak nie kończy kariery!

Na początku maja pojawiła się informacja o tym, że Marta Gęga kończy sportową karierę. Tymczasem okazuje się, że jeszcze zobaczymy ją w akcji. O pozyskaniu tej zawodniczki poinformował prezes KPR Ruchu Chorzów Klaudiusz Sevković.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Marta Gęga Materiały prasowe / Marcin Gadomski/EKS Start Elbląg / Na zdjęciu: Marta Gęga
Na rynku transferowym doszło do nieoczekiwanego zdarzenia. Mamy do czynienia z niespodzianką, a wręcz sensacją. Wszystko za sprawą tego, że decyzję o sportowej "emeryturze" na bok odkłada Marta Gęga.

O porozumieniu z tą zawodniczką poinformował na Facebooku prezes KPR Ruchu Chorzów Klaudiusz Sevković.

"Po awansie piłkarzy Ruchu Chorzów do ekstraklasy, kolejna wspaniała wiadomość dla kibiców Niebieskich!!!! W Chorzowie witamy wielokrotną reprezentantkę Polski - Martę Gęgę. Już w nowym sezonie w barwach KPR Ruch Chorzów" - napisał.

Jego wpis został udostępniony przez chorzowski klub. "Hit transferowy" - podkreślono.

Do Chorzowa Gęga trafia jako zawodniczka, ale - jak przekazał nam wiceprezes klubu Krzysztof Zioło - "będzie również pomagać trenerowi swoim doświadczeniem".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Tym samym Marta Gęga związała się z klubem, który spadł z PGNiG Superligi kobiet. Jeszcze na początku maja ta zawodniczka zapierała się, że nigdy nie brała pod uwagę gry na niższym poziomie rozgrywkowym.

- Przychodzi taki wiek, kiedy sportowiec mówi po prostu "dość". Ja sobie na kilka pytań odpowiedziałam. W ogóle to powiedziałam sobie w życiu, że jak będę miała grać, to tylko na najwyższym swoim poziomie - zaznaczała (czytaj więcej >>>).

W tej samej rozmowie mówiła również, że "jak grać to tylko na sto procent". - Ja na osiemdziesiąt nie potrafię, więc moja decyzja jest podjęta jak najbardziej świadomie i mam nadzieję, że będę się w niej trzymać - podkreślała.

Marta Gęga w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrała 14 sezonów i zdobyła aż 1746 bramek. To wielokrotna reprezentantka Polski.

Czytaj także: > Nerwowe oczekiwanie w Kielcach. Straty po finale Pucharu PolskiOrlen Wisła Płock podjęła decyzję ws. szkoleniowca
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×