Młoda piłkarka źle się czuła. Usłyszała straszną diagnozę

23-letnia Liv Suchting od początku roku zmagała się z bólami głowy i złym samopoczuciem. Badania u młodej piłkarki wykryły guza mózgu.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Liv Suchting Instagram / Liv Suchting / Na zdjęciu: Liv Suchting
Problemy niemieckiej zawodniczki nadeszły niespodziewanie na początku 2023 roku. Jak informuje "Bild", objawy z każdym kolejnym tygodniem nasilały się. Wobec tego lekarz zespołu, w którym Suchting gra na co dzień, zabronił zawodniczce trenowania i wysłał ją na rezonans magnetyczny.

Ten wykrył guza mózgu, a jego przyczyną miał być rak skóry, który rozprzestrzenił się po całym ciele. Zawodniczka na początku maja przeszła operację w Szpitalu Uniwersyteckim w Hamburgu.

Ta na szczęście przebiegła pomyślnie. "Teraz muszę myśleć małymi krokami, a przede wszystkim pozytywnie. Wszystkie dolegliwości, bóle głowy, zawroty głowy, złe samopoczucie całkowicie zniknęły po operacji. I po tej procedurze nie wykazuję żadnych negatywnych skutków ubocznych" - przekazała 23-letnia piłkarka ręczna.

Suchting już wkrótce rozpocznie immunoterapię w celu walki z rakiem skóry. Młoda zawodnika cały czas może liczyć na wsparcie m.in. ze strony środowiska piłki ręcznej czy też swojego klubu.

"Wszyscy jesteśmy bardzo blisko Liv. W takim momencie piłka ręczna nagle staje się zupełnie nieistotna. Jedyne, co nas teraz łączy, to życzenie, aby Liv znów była całkowicie zdrowa" - mówił Peter Prior, menedżer Buxtehuder SV.

Zobacz także:
Duże zmiany we Flensburgu
Drugi Polak w lidze węgierskiej

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×