Mówią o znakomitej atmosferze. Zwycięzca Ligi Mistrzyń zadowolony z wizyty w Polsce

Nie jest tajemnicą, że Liga Mistrzyń to ogromne wyzwanie nie tylko pod kątem sportowym, ale też organizacyjnym. Pozytywne opinie płynące z obozu Vipers Kristiansand powinny być jednak dla lubińskiego klubu motorem napędowym do dalszego rozwoju.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Tomas Hlavaty (Vipers Kristiansand) z zespołem Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Tomasz Folta / Na zdjęciu: Tomas Hlavaty (Vipers Kristiansand) z zespołem
Pierwsze, co zrobił podczas pomeczowej konferencji prasowej trener zwyciężczyń ostatnich trzech edycji Ligi Mistrzyń, to podziękowanie za świetne przyjęcie i warunki do pracy. Zwrócił uwagę także na bardzo dobrą atmosferę na trybunach.

Po ostatnim gwizdku sędziów "Żmije" długo były oklaskiwane przez miejscowych kibiców. Norweska potęga, która ma w składzie takie gwiazdy jak chociażby Katrine Lunde, Anna Wiachirewa czy Lois Abbingh, zwyciężyła w Lubinie 34:20 (---> RELACJA).

- Na początku chciałbym wspomnieć, że od pierwszego momentu odkąd jesteśmy w Polsce czujemy tutaj bardzo dobrą i przyjazną atmosferę - rozpoczął Tomas Hlavaty.

- Dziękuję za mecz. Atmosfera była znakomita z tyloma ludźmi na trybunach, a gra tutaj w Lubinie była dla nas przyjemnością - wtórowała mu lewoskrzydłowa Vipers Kristiansand Mina Hesselberg, która zdobyła w sobotę siedem bramek i przyczyniła się do wysokiego zwycięstwa gości.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Szaleństwo na lotnisku, spotkanie z premierem. Zobacz kulisy powrotu siatkarzy

KGHM MKS Zagłębie w Lidze Mistrzyń zbiera póki co doświadczenie. Lubinianki walczyły jak równy z równym z norweskim gwiazdozbiorem, ale jedynie przez pierwszy kwadrans.

- Na początku mieliśmy szanse na zdobycie bramek, ale dobra postawa w bramce rywalek nam to utrudniła. W tych sytuacjach sam na sam z bramkarzem musimy być bardziej dokładni i wykorzystywać te okazje. W dalszej części meczu znacznie poprawiliśmy grę w defensywie i mieliśmy sporo kontrataków. Jestem zadowolony ze swojej drużyny i z pracy, którą wykonaliśmy - ocenił spotkanie szkoleniowiec.

W czwartej kolejce grupy B Ligi Mistrzyń Vipers Kristiansand zmierzy się z duńskim Team Esbjerg, w którym występują między innymi norweskie rozgrywające Nora Mork i Henny Reistad. Mistrzynie Polski udadzą się z kolei do Francji i spotkają się na parkiecie z Metz Handball.

Czytaj także:
Świetny Jastrzębski. Orlen Wisła nie dała szans kolejnemu rywalowi
Thriller w Ostrowie. Beniaminek nadal bez przełomu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×