MŚ: Szwedki z awansem. Zacięta walka o drugie miejsce

Reprezentacja Szwecji przypieczętowała awans do ćwierćfinału MŚ w piłce ręcznej kobiet 2023. Wszystko za sprawą triumfu z Węgierkami 26:22, które okazały się lepsze w pierwszej połowie. W grupie tej wciąż trwa zacięta walka o drugie miejsce.

Jakub Fordon
Jamina Roberts ze Szwecji (przy piłce) Materiały prasowe / EHF EURO - Courtney Gahan / Na zdjęciu: Jamina Roberts ze Szwecji (przy piłce)
Nie do zatrzymania na MŚ w piłce ręcznej kobiet 2023 jest reprezentacja Szwecji, która potrzebowała jeszcze jednego zwycięstwa do miejsca w ćwierćfinale. Te stało się faktem w sobotę (9 grudnia).

Grające przed własną publicznością Szwedki musiały się napracować, by ograć reprezentację Węgier. Jeszcze po pierwszej połowie faworytki przegrywały jedną bramką, ale to uległo zmianie. Ostatecznie z wyniku 10:11 udało im się zrobić 26:22.

Tym samym w grupie tej czeka nas jedynie walka o 2. miejsce. I tutaj robi się ciekawie, bo Chorwatki mają wszystko w swoich rękach. Wymieniona ekipa ograła Kamerun 24:15 i dzięki temu zajmuje 3. pozycję. Ale traci tylko jeden punkt do Czarnogórek, które na zakończenie zmagań w tej fazie zmierzą się ze Szwedkami.

Mamy już zatem pewność, że w ćwierćfinale będzie rywalizował komplet organizatorów imprezy. Szwedki dołączyły do Norweżek i Dunek, która wspólnie połączyły siły i stworzyły wielki turniej w Skandynawii.