Dramat Polki. Musiała skończyć karierę w wieku 21 lat

Dobiega końca przerwa w Orlen Superlidze Kobiet, która wróci do gry już 3 stycznia. Jednak na parkiecie na pewno nie zobaczymy więcej Pauliny Kopańskiej. 21-letnia reprezentantka Polski została zmuszona do definitywnego zakończenia kariery.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Paulina Kopańska Materiały prasowe / Michał Ciechanowicz / Na zdjęciu: Paulina Kopańska
Na sezon 2021/22 do EKS Startu Elbląg przeniosła się Paulina Kopańska. Wówczas 19-letnia rozgrywająca miała za sobą występy w reprezentacji Polski juniorek, z którą zdobyła m.in. brązowy medal mistrzostw Europy dywizji B.

Teraz jednak nie tylko dobiega końca jej przygoda ze Startem, ale także z piłką ręczną. W wieku 21 lat młodzieżowa reprezentantka Polski została zmuszona do definitywnego zakończenia kariery.

- W ubiegłym roku w sierpniu musiałam poddać się dwóm operacjom na oczy, przyczyną było odwarstwienie siatkówki w obu. Do gry wróciłam w styczniu tego roku, udało mi się rozegrać pięć meczów, ale w marcu znowu musiałam pojechać do szpitala, ponieważ odwarstwiła mi się kolejny raz siatkówka. Operacja była poważniejsza, dłuższa niż poprzednie, które miałam. Starałam się jakoś zbierać informacje, czy jest szansa na powrót - mówiła Paulina Kopańska.

- Na początku postanowiliśmy z lekarzem wstrzymać się do tego momentu, jak już będzie po kolejnej operacji, gdzie musieli mi wyciągnąć taką jedną rzecz z oka. Od tego momentu wiedziałam już mniej więcej jaki będzie werdykt ale łudziłam się, że jednak zdołam wrócić do gry z pomocą szczęścia. Miałam plan, żeby chociaż dokończyć ten sezon i wtedy skończyć ze sportem ale nie dostałam zgody od lekarza. Ubolewałam nad tą decyzją ale nie chcę dalej nadwyrężać szczęścia i ryzykować utraty wzroku - wytłumaczyła powód swojej decyzji w wywiadzie z klubowymi mediami.

ZOBACZ WIDEO: Zdjęcia wrzucili do sieci. Zobacz, gdzie Ronaldo zabrał swoją ukochaną

Tym samym piłka ręczna traci obiecującą młodą szczypiornistkę. 21-latka nie miała innego wyjścia, ponieważ w przypadku kontynuowania kariery naraziłaby się na trwały uszczerbek na zdrowiu.

Jeśli chodzi o uprawianie sportu, reprezentantka Polski, która miała okazję zadebiutować w seniorskiej kadrze może co najwyżej ćwiczyć na siłowni. Niewykluczone jednak, że i tak przy nim pozostanie. - Po Szkole Mistrzostwa Sportowego mam kategorię trenerską "C", być może pójdę w tym kierunku albo bardziej w administracyjne rzeczy typu zarządzanie klubem sportowym - wyznała.

Przeczytaj także:
Nie został powołany z jednego powodu. Tak zareagował na decyzję

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×