Siódemka kolejki ekstraklasy mężczyzn

W niedzielę piłkarze ręczni z ekstraklasy dokończyli rozgrywaną na raty 10. kolejkę spotkań. W najciekawszym pojedynku Zagłębie Lubin pokonało MMTS Kwidzyn. Niespodziankę sprawili szczypiorniści AS-Bau Śląska Wrocław, którzy okazali się lepsi od Chrobrego Głogów.

Sławomir Bromboszcz

Bramkarz: Adam Malcher (MKS Zagłębie Lubin) [3]
Pojedynek Zagłębia z MMTS-em był meczem bramkarzy drużyny z Lubina. Zarówno Adam Malcher jak i Michał Świrkula spisywali się znakomicie między słupkami lubińskiej bramki. Do zestawienia wybraliśmy jednak reprezentacyjnego golkipera, który dłużej przebywał na parkiecie. W pierwszej połowie Adam Malcher dał się pokonać tylko dziesięć razy, a pierwszą bramkę wpuścił dopiero w 9. minucie spotkania.

Lewe skrzydło: Joakim Backstrom (Wisła Płock) [3]
W spotkaniu z akademikami z Gdańska szwedzki skrzydłowy ujawnił swoje ogromne możliwości, siedmiokrotnie pokonując bramkarza rywali. Warto zauważyć, że mimo nikłego wzrostu jeden z ulubieńców płockich fanów trafiał nie tylko ze skrzydła, ale również między innymi z koła, a jego znaki firmowe - szybkość, zwrotność i efektowne bramki z niemal zerowego kąta wywojują wśród kibiców Nafciarzy wiele radości.

Lewe rozegranie: Dominik Płócienniczak (MKS Piotrkowianin) [4]
Pojedynek z NMC Powenem Zabrze był dla graczy MKS Piotrkowianina niezwykle ważny. Zwycięzca tego meczu zyskał bowiem cenne punkty przybliżającego go do czołowej "ósemki". Spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim było również pojedynkiem dwóch czołowych strzelców ligi: Dominika Płócienniczaka i Michała Szalca. Więcej bramek na swoim koncie zapisał szczypiornista z Zabrza, jednak piłka ręczna to sport drużynowy, a tu lepsi okazali się piotrkowianie.

Środek rozegrania: Dawid Przysiek (MKS Nielba Wągrowiec) [4]
Rewelacyjnie spisujący się beniaminek z Wągrowca nie zdołał sprawić kolejnej niespodzianki, jaką bez wątpienia byłoby zdobycie punktów w konfrontacji z mistrzem Polski. W pierwszej połowie meczu z Vive gracze Nielby za sprawą m.in. dobrze dysponowanego Dawida Przysieka przez długi okres dotrzymywali kroku kielczanom. Utalentowany rozgrywając MKS-u spotkanie zakończył z dorobkiem 7 bramek.

Prawe rozegranie: Mariusz Jurasik (Vive Targi Kielce) [9]
Na stałe w naszym zestawieniu zagościł Mariusz Juraski. Rozgrywający Vive Targów Kielce tradycyjnie nie miał sobie równych na swojej pozycji. W rozegranym w niedzielę zaległym spotkaniu z Nielbą Wągrowiec były reprezentant Polski ponownie potwierdził swojej umiejętności, jego rzuty oraz zagrania na koło były ozdobą meczu.

Prawe skrzydło: Paweł Piętak (AS-BAU Śląsk Wrocław) [4]
Mało kto w Głogowie spodziewał się, że miejscowy Chrobry może nie wywalczyć punktów w konfrontacji z beniaminkiem z Wrocławia. Punkty zdobył jednak Śląsk, a bohaterem meczu został Paweł Piętak. Skrzydłowy beniaminka był niezwykle skuteczny, prawie bezbłędny w kontrze i wrzutach z linii 7 metrów. Wiele z 12 trafień zasługiwało na brawa miejscowej publiczności.

Kołowy: Paweł Orzłowski (MKS Zagłębie Lubin) [1]
Po meczu Zagłębia z MMTS-em wszyscy zgodnie podkreślali, że lubinianie wygrali dzięki bardzo dobrej postawie w obronie. W meczu z MMTS-em defensywa lubinian była niczym mur, a jej podporą był nie kto inny jak Paweł Orzłowski. Popularny "Orzeł" wpisał się także na listę strzelców. W 50 minucie zdobył bramkę, wyprowadzając swój zespół na najwyższe prowadzenie 26:16.