W sezonie 2019/20 klub z Lublina po raz ostatni zdobył mistrzostwo Polski. Od tamtej pory nie jest w stanie zdobyć 23 tytułu w historii.
Przed startem kolejnej kampanii czołowy zespół Orlen Superligi kobiet dokonał ważnej zmiany, która dotyczy nazwy. W nadchodzącym sezonie lublinianki będą rywalizować pod nazwą PGE MKS El-Volt.
Nowy sponsor tytularny 22-krotnego mistrza Polski zaczął go wspierać już w marcu 2024 roku. Po 16 miesiącach współpraca rozkwitła do tego stopnia, że zastąpił on w nazwie FunFloor.
Ważna informacją jest również to, że kontrakt z klubem przedłużyła Paulina Wdowiak. Nowa umowa reprezentantki Polski z MKS-em będzie obowiązywać do zakończenia sezonu 2028/29.
- Cieszę się, że nadal będę mogła być częścią tej drużyny. Dam z siebie wszystko, żeby mój wkład był jeszcze większy, niż dotychczas - mówiła bramkarka biało-zielonych cytowana przez stronę klubową. - Bardzo dobrze się czuję w Lublinie. Jestem tu już piąty rok, więc można powiedzieć, że trochę czuję się już, jak w domu. To jest już kawał mojego życia. Przechodząc do Lublina, wykonałam bardzo duży skok. Początki na pewno nie były łatwe. Musiałam czekać na swoją szansę. Z każdego treningu starałam się wynosić dla siebie jak najwięcej. Wciąż się rozwijam - dodała bramkarka.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: spędziła urodziny na Malediwach. Co za widoki