Emocje tylko do przerwy - relacja z meczu Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin awansowały do półfinału Pucharu Polski. W ćwierćfinale rozgrywek obrończynie trofeum pokonały Ruch Chorzów 33:21. Po pierwszej połowie to jednak chorzowianki wygrywały 13:12.

Łukasz Lemanik

Zaczęło się zgodnie z planem. Po bramkach Karoliny Semeniuk i Anety Piekarz Zagłębie prowadziło 2:0. Później do głosu doszły zawodniczki Ruchu. Niebieskie zdobyły cztery bramki z rzędu i zrobiło się 2:4. Po kwadransie gry i bramce Natalii Szyszczkiewicz przyjezdne prowadziły już 7:3. Bożena Karkut, widząc nieporadność swojej drużyny poprosiła o czas. Wskazówki trenera podziałały. Dziesięć minut później na tablicy wyników był już remis 10:10. Do końca pierwszej części spotkania lubiniankom nie udało się już odzyskać prowadzenia, a po pierwszych dwóch kwadransach to Ruch był lepszy o jedną bramkę.

W drugiej połowie widzieliśmy już zupełnie inne Zagłębie. Lubinianki zaczęły grać "swoje", co szybko przyniosło efekt. Zabójcze w tej części spotkania okazały się kontry, które zawodniczki Zagłębie zamieniały na bramki. Inna sprawa, że w drugiej połowie lubinianki miały więcej szczęścia, niż w pierwszej części meczu, kiedy piłka po ich rzutach raz po raz trafiała w słupek lub poprzeczkę. Dziesięć minut po wznowieniu gry Zagłębie prowadziło 19:15, a z czasem powiększało jeszcze tę przewagę. Bramki jak na zawołanie rzucała Joanna Obrusiewicz i Kinga Byzdra, a w 54. minucie lubinianki wygrywały już różnicą dziesięciu bramek - 29:19. Mecz zakończył się pewną wygraną Zagłębia 33:21. - W przerwie miałam pretensje do dziewczyn za pierwszą połowę. W drugiej wszystko już było tak jak należy - podsumowała trener Zagłębia Lubin, Bożena Karkut.

MKS Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 33:21 (12:13)

Zagłębie: Tsvirko, Czarna, Maliczkiewicz - Piekarz 2, Ciepłowska, Semeniuk 3,Kordić 5, Obrusiewicz 10, Jacek 2, Orzeszka, Byzdra 9, Pielesz 2.

Ruch: Wąż, Karwat - Brymerska 4, Rol, Radoszewska 4, Pawlik, Lanuszny 4, Wawrzyńczyk 1, Szyszkiewicz 2, Kempa, Lipko 1, Dybul 5, Rzeszutek.