Drugie zwycięstwo i pewny awans - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - HC Teramo 2002

Sukcesem piłkarek ręcznych Vistalu Łączpolu Gdynia zakończył się sobotni mecz rewanżowy z HC Teramo 2002 Femminile w ramach 1/8 finału Challenge Cup. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego tym razem wygrały z Włoszkami 31:25 (13:14) i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.

Damian Tabaka

Pierwsze minuty sobotniej konfrontacji należały do drużyny z Teramo, które po 8 min gry prowadziły 5:3. Po upływie kolejnych 3 min. i bramce zdobytej przez Marie Palarie wynik brzmiał 7:4. W 13 min spotkania przy wyniku 8:4 dla drużyny z Włoch o czas poprosił trener Vistalu. Rozmowa ze swoimi zawodniczkami przyniosła efekty i po bramce zdobytej przez Katarzynę Koniuszaniec w 18 min wynik na tablicy widniał 9:9.Przy stanie 13:13 w 28 min kapitalną obroną rzutu karnego i dobitki popisała się Patrycja Mikszto. Do przerwy jednak minimalnie prowadzą piłkarki ręczne z Włoch 14:13.

Początek drugiej połowy był dość wyrównany i po 37 min na tablicy świetlnej widniał rezultat 17:17.Wtedy jednak swój kunszt pokazuje Patrycja Mikszto, która popisała się kilkoma udanymi interwencjami, w tym obroną kolejnego rzutu karnego. Gdynianki poszły za ciosem i po bramce kapitan Moniki Głowińskiej objęły prowadzenie 21:18. W 50 min spotkania przy wyniku 24:21 dla Vistalu w bramce gospodyń pojawia się Paulina Górecka, która również w kilku sytuacjach broniła wspaniale. W końcówce zawodniczki Vistalu popisały się kilkoma szybkimi akcjami, które zazwyczaj kończyły się bramkami i ostatecznie pokonały rywalki 31:25.

Vistal Łączpol Gdynia - HC Teramo 2002 31:25 (13:14)

Vistal: Patrycja Mikszto, Paulina Górecka - Katarzyna Koniuszaniec 5, Monika Stachowska 5, Monika Głowińska 5, Karolina Szwed 4, Ałła Kotowa 4, Aleksandra Jędrzejczyk 3, Patrycja Kulwińska 1, Anna Szott 1, Marta Taczyńska 1, Urszula Lipska 1, Michaela Alexa 1, Karolina Sulżycka 0.

HC Teramo: Martina Giona, Florentina Andrei - Maria Palarie 9, Aida Dorović 6, Ilenia Furlanetto 4, Gloria Giannoccaro 4, Mila Lucić 1, Laura Profili 1, Dorota Skipor 0, Tiziana Rofi 0.