Bramkarka: Izabela Czarna (Interferie Zagłębie Lubin) [5]
Bardzo udane dwa pojedynki o brązowy medal rozegrała w miniony weekend Izabela Czarna. Szczególnie ten niedzielny był niezwykle udany dla zawodniczki Interferii Zagłębia Lubin. Młoda bramkarka lubińskiego zespołu wielokrotnie popisywała się skutecznymi interwencjami, ratując swoją drużynę przed utratą bramki. W drugim meczu koszalinianki dopiero w 7. minucie meczu zdołały pokonać dobrze spisującą się między słupkami szczypiornistkę z Lubina.
Lewe skrzydło: Marta Oreszczuk (Finepharm Carlos Jelenia Góra) [8]
Marta Oreszczuk swoim kolejnym udanym występem w Piotrkowie Trybunalskim, udowodniła, że należy do jednej z najbardziej efektywnie grających szczypiornistek w ekstraklasie kobiet na pozycji lewoskrzydłowej. Zawodniczka w dużym stopniu przyczyniła się do ważnego wyjazdowego zwycięstwa nad Piotrcovią. W pierwszym meczu o 5. lokatę skrzydłowa ze stolicy Karkonoszy rzuciła 8 bramek.
Lewe rozegranie: Joanna Obrusiewicz (Interferie Zagłębie Lubin) [6]
Rozgrywająca Interferii Zagłębia Lubin w ostatnich tygodniach prezentuje wyborną formę. Dobre występy Joanny Obrusiewicz zostały zauważone przez szkoleniowca reprezentacji Polski Zenona Łakomego, który powołał zawodniczkę z Lubina na najbliższe zgrupowanie kadry narodowej. Szczypiornistka wykazała się wysoką skutecznością oraz niezwykle dynamiczną grą w ataku, rzucając w dwóch pojedynkach z akademiczkami z Koszalina 17 bramek.
Środek rozegrania: Joanna Dworaczyk (AZS Politechnika Koszalińska) [7]
Sukcesy Politechniki Koszalin w tegorocznym sezonie, to w dużej mierze zasługa Joanny Dworaczyk. Szczypiornistka z Koszalina prezentuje w ostatnich tygodniach bardzo wysoką i równą formę. Podobnie było w ostatni weekend w konfrontacji o brązowy medal z Interferie Zagłębiem Lubin. Rozgrywająca akademickiej ekipy z Pomorza szczególnie w niedzielnym meczu zaprezentowała skuteczną grę w ataku, rzucając rywalkom z Lubina 8 bramek.
Prawe rozegranie: Jelena Kordić (Interferie Zagłębie Lubin) [2]
Jelena Kordić obok Joanny Obrusiewicz, to główna bohaterka pierwszego pojedynku o brązowy medal przeciwko Politechnice Koszalin. Szczypiornistka wykazała się dużą różnorodnością na parkiecie, występując zarówno na rozegraniu jak i na skrzydle. Lubinianka rzuciła kilka niezwykle istotnych bramek w drugiej połowie, kiedy ekipa Interferii Zagłębia odrobiła kilkubramkową stratę do swoich rywalek.
Prawe skrzydło: Małgorzata Majerek (SPR Safo Lublin) [14]
Bardzo łatwe dwa zwycięstwa w wielkim finale mistrzostw Polski, odniosły w miniony weekend piłkarki ręczne SPR-u Safo Lublin. Podopieczne Jana Packi w wysokich rozmiarach pokonały akademiczki z Gdańska, a w ataku lubelskiej ekipy brylowała doświadczona Małgorzata Majerek. Reprezentacyjna skrzydłowa wykazała się wysoką skutecznością, będąc jednocześnie najskuteczniejszą zawodniczką pierwszego meczu (7 bramek).
Kołowa: Ewa Damięcka (SPR Safo Lublin) [6]
Pod nieobecność kontuzjowanej Moniki Marzec, drużyna SPR-u Safo Lublin musi sobie radzić z jedną obrotową - Ewą Damięcką. Zawodniczka wywiązała się w pierwszych finałowych konfrontacjach bez zarzutu. Szczególnie drugi mecz w wykonaniu reprezentacyjnej obrotowej mógł się podobać lubelskim sympatykom. Szczypiornistka udanie kierowała grą obronną zespołu, rzucając przy tym 5 bramek.
Ławka rezerwowych:
Bramkarka: Patrycja Mikszto (Dablex AZS AWFiS Gdańsk) [2]
Lewe skrzydło: Małgorzata Rola (SPR Safo Lublin) [3]
Lewe rozegranie: Joanna Kozyra (Zgoda Ruda Śl.) [3]
Środek rozegrania: Anita Unijat (Słupia Słupsk) [3]
Prawe rozegranie: Ewa Jarzyna (AZS Politechnika Koszalińska) [2]
Prawe skrzydło: Monika Gunia (Interferie Zagłębie Lubin) [2]
Kołowa: Hanna Sądej (Start Elbląg) [3]
Zestawienie zostało stworzone przy współpracy korespondentów naszego działu.
[] - liczba w nawiasie oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu Sportowych Faktów.